رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در سفری چند روزه به شهر مقدس قم با مراجع تقلید، علما، فضلا و مدیران حوزه علمیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزراش صریر در تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در سفری چند روزه به شهر مقدس قم با مراجع تقلید، علما، فضلای آذربایجانی مقیم این شهر و مدیران حوزه علمیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

امام جمعه تبریز قبل از عزیمت به شهر قم، توقفی در پایتخت داشت و در جریان این سفر با حضور در بیمارستان خانواده تهران از حجت الاسلام یوسفی، یکی از روحانیان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی عیادت کرد، سپس در جلسه بررسی برگزاری همایش علمی مشترک میان علمای تبریز و قم که در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد، حضور یافت.

دیدار با با رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، دیدار با امیر سرلشگر موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین دیدار با عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی از دیگر برنامه های نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم پس از وزود به شهر مقدس قم به زیارت بارگاه حضرت فاطمه معصومه(س) شتافت و در ادامه با حضور در نشست صمیمی نخبگان، اساتید و فضلای استان در حوزه علمیه قم به ارائه پیشنهادات و راهکارهایی برای توسعه و تعالی حوزه علمیه تبریز پرداخت.

دیدار و گفت‌وگو با حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده حضرت آیت الله سیستانی در قم، دیدار با حضرت آیت الله مکارم شیرازی در مدرسه علوم دینی امام سجاد، دیدار با آیت الله بوشهری معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و امام جمعه شهر مقدس قم و دیدار با آیت الله مقتدایی قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از دیگر برنامه های امام جمعه تبریز بوده است.

بنابر این گزارش، نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان شرقی در ادامه سفر خود به قم با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار و سپس با آیت الله اعرافی رییس حوزه های علمیه گفت‌وگو کرد، دیدار با حضرت آیت الله سبحانی برنامه بعدی امام جمعه تبریز بود.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در ادامه سفر با حضرت آیت الله نوری همدانی و آیت الله یزدی رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار کرد و به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت حوزه علمیه آذربایجان پرداخت، وی همچنین در جمع خانواده های شرکت کننده در دوره بصیرتی شهر مقدس قم حاضر شد.

عیادت نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از آیت الله حاج میرزا محسن دوزدوزانی، استاد دروس خارج حوزه و دیدار با اعضای مجمع نمایندگان طلاب آذربایجان شرقی در حوزه علمیه قم آخرین برنامه سفر حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم به شهر مقدس قم بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها