رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر ۲۵ هزار نفر در دانشگاه پیام نور استان مشغول تحصیل هستند، که بیشترین تعداد دانشجو در شهر تبریز متمرکز شده است.

به گزارش صریر از تبریز، علی معصومی، رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز از فعالیت، ۲۹ مرکز واحد دانشگاه پیام نور در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: مرکز پیام نور تبریز با ۹ هزار دانشجو بزرگ‌ترین واحد آذربایجان شرقی است.

 وی با بیان این‌که ۲۳۵ عضو هیأت علمی و هزار و ۵۰۰ استاد حق التدریس در دانشگاه پیام نور استان فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: هم اکنون دانشجویان این مرکز در ۱۰۰ رشته کارشناسی و ۳۰ رشته کارشناسی ارشد و دو رشته مقطع دکتری در حال حاضر تحصیل در دانشگاه پیام نور استان هستند.

معصومی با اشاره به این‌که ۴۰ درصد صندلی های دانشگاه پیام نور استان خالی است، گفت:  در حال حاضر ۲۵ هزار نفر در دانشگاه پیام نور استان مشغول تحصیل هستند، که بیشترین تعداد دانشجو در شهر تبریز متمرکز شده است و “حقوق” جزو پرطرفدارترین رشته های پیام نور استان محسوب می شود.

وی رشته‌های همچون علوم پایه، زمین شناسی، آمار و کشاورزی را از جمله رشته های کم‌طرفدار در استان برشمرد و تصریح کرد: سه مرکز نوآوری در زمینه‌ فعالیت‌های پژوهشی با مشارکت و‌ همکاری پارک علم و فناوری استان در مراکز واحد دانشگاه پیام نور ملکان، هشترود و عجب شیر ایجاد شده‌اند.

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه های در حال اجرای این مرکز آموزش عالی در استان اظهار داشت: طبق بخشنامه مرکز امسال هیچ پروژه‌ جدید عمرانی در دانشگاه آغاز نشده و تنها به اتمام پروژه های نیمه تمام دانشگاه متمرکز شده ایم.

وی احداث پروژه‌ عمرانی ساختمان شش طبقه با زیر بنای شش هزار متر مربع در دانشگاه پیام نور تبریز را بزرگترین پروژه نیمه تمام استان برشمرد و افزود: حدود دو و نیم میلیارد برای اتمام این پروژه اختصاص یافته که پیش بینی می شود تا سال ۹۸ نیز این پروژه مورد بهره برداری قرار گیرد.

معصومی با بیان این‌که سال گذشته دو واحد دانشگاهی در خداجو و خاروانه تعطیل شده و به ترتیب با واحدهای مراغه و ورزقان تجمیع شده اند، افزود: جاری بر خلاف بسیاری از دانشگاه‌ها، با افزایش دانشجو در دانشگاه پیام نور استان مواجه بودیم که نشان از استقبال جوانان از سیستم آموزشی این مرکز آموزش عالی دارد.

همچنین ابوالفضل غنی زاده، معاون دانشگاه پیام نور استان در سخنانی به تشریح برنامه های فرهنگی این مرکز پرداخت و اظهار داشت: قرار است همایش ملی گردشگری با عنوان فرصت‌ها و‌ جاذبه‌ها در سطح ملی به همت دانشگاه پیام نور و به مناسبت رویداد بین المللی “تبریز ۲۰۱۸” در ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت ۹۷ برگزار شود.

وی برگزاری جشنواره عکاسی با محوریت تبریز ۲۰۱۸، ابنیه نگاری، تاریخ نگاری و هنر نگاری را از دیگر برنامه های آتی این مرکز عنوان کرد و گفت: جشنواره کتاب شناسی در حوزه ادبیات پایداری همزمان با کنگره شهدای دانشجو نیز به همت این دانشگاه برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها