رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: رئیس سازمان نظام پرستاری تبریز گفت: شاهد شرکت‌های غیرقانونی هستیم که خدماتی مختلف از لوله‌بازکنی گرفته تا مراقبت از مریض ارایه می دهند.

به گزارش صریر از تبریز، عبدالله صفری، رئیس سازمان نظام پرستاری تبریز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این‌که هفته پرستاری از ۳۰ دی ماه آغاز و تا ۶ بهمن ماه ادامه دارد، اظهار داشت: برنامه‌های متنوعی برای گرامیداشت این هفته پیش بینی شده که همایشی در این راستا چهارم بهمن در تالار معلم تبریز برگزار خواهد شد.

وی با بیان این‌که بیش از ۹ هزار پرستار در استان آذربایجان‌شرقی فعال هستند، خاطرنشان کرد: نزدیک به ۷ هزار نفر از این تعداد در ۵۱ واحد درمانی استان فعال دارند و بیش از ۶ هزار نفر عضو سازمان نظام پرستاری استان هستند که این قشر با مشکلات عدیده‌ای مواجه بوده و هستند.

صفری کمبود نیروی انسانی را مشکل اصلی جامعه پرستاری استان دانست و گفت: در طول این چند سال، وزارتخانه و مجلس با تمدید طرح‌های نیروی انسانی و دانشجویان پرستاری و اتاق عمل را از ترم ۶ به بیمارستان‌ها وارد کردند که سعی بر حل این مشکل دارند.

وی ادامه داد: نزدیک به یک‌هزار پرستار متخصص و ویژه در سطح استان نیاز داریم که در این حدود نیز کمک پرستار و همکار غیرحرفه‌ای لازم است، البته نمی‌دانم سیاست دولت در جذب چیست که تمایلی به استخدام ندارد، این در حالیست بخشی از پرستاران نیز انگیزه ندارند، چراکه معتقدند کارشان شرکتی است و شرکت‌ها مدام عوض می‌شوند.

رئیس سازمان نظام پرستاری تبریز معوقات دریافتی پرستاران را از دیگر مشکلات این قشر برشمرد و گفت: نزدیک به یک سال است کارانه‌ها به تعویق افتاده است و در رابطه با اضافه کار نیز تأکید داریم که اضافه کار همانند حقوق پرداخت شود، جالب است بدانید بیمه، فرانشیزها را نقد می‌گیرد و بعد از یک‌سال به وزارت بهداشت عودت می‌دهد، وزارتخانه نیز بعد از کسر مالیات پرداخت می‌کند.

صفری در بخش دبگری از سخنان خود با بیان این‌که بیش از ۲۰ مرکز مشاوره درمانی در استان وجود دارد که مجوز از وزارت بهداشت دارند، گفت: متأسفانه اغلب بیماران بعد از ترخیص بلاتکلیف هستند و در مقابل افراد، شرکت‌ها و مراکزی هستند که به خاطر خلاءهای موجود سوءاستفاده کرده و شاهد شرکت‌های غیرقانونی هستیم که خدماتی مختلف از لوله‌بازکنی گرفته تا مراقبت از مریض ارایه می دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها