رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: امام جمعه اهر بقعه شیخ شهاب الدین اهری را یکی از آثار مهم و ارزشمند تاریخی شهرستان اهر و منطقه ارسباران ذکر کرد و خواستار تسریع در مرمت و بازسازی این اثر تاریخی شد.

به گزارش صریر از تبریز، حجت الاسلام جواد حاجی‌زاده صبح امروز در جمع مدیران فرهنگی و دست اندرکاران دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ در اهر با اشاره به تعطیلی موزه و کندی عملیات مرمت و بازسازی بقعه شیخ شهاب‌الدین محمود اهری اظهار داشت: انتظار داریم با کار شبانه‌روزی در اجرای این پروژه تسریع شود تا موزه ادب و عرفان شهرستان اهر که از زلزله سال ۹۱ تعطیل شده دوباره فعالیت خود را آغاز کند و گردشگران رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ از این امکان با ارزش دیدن کنند.

وی گفت: انتظار داریم با حمایت ویژه سازمان میراث فرهنگی و همه دست اندرکاران  عملیات مرمت و بازسازی  این اثر تاریخی تا پایان سال به اتمام برسد تا زمینه بازدید مسافران نوروزی و گردشگران داخلی و خارجی فراهم شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی اهر افزود: باید تمهیدات ویژه‌ای از سوی دست اندرکاران ذیربط صورت گیرد تا با آمادگی کامل تمام دستگاه‌ها، این رویداد به نحو مطلوب برگزار شود و در این خصوص لازم است مسوولان دست‌اندرکار استانی شهرستان اهر را برای استقبال مناسب از این رویداد مساعدت مالی کنند.

حاجی‌زاده افزود: گردشگری یک صنعت مهم و درآمدزا برای منطقه می‌باشد و حتی برخی کشورها درآمد اصلی‌شان بر پایه صنعت توریست و گردشگری است و انتظار داریم نهادهای مختلف در کنار فعالیت‌های لازم در حوزه گردشگری، فعالیت‌های فرهنگی نیز در کنار آنها انجام شود.

وی با اشاره به فرارسیدن دهه فجر این دهه را فرصتی مناسب برای تبیین اهداف والای نظام و انقلاب ذکر کرد و افزود: دهه‌فجر روز رهایی ایران اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) از یوغ استکبار جهانی به رهبری امریکا بود که با رهبری داهیانه و ایثار و فداکاری ملت ایران این امر میسر شد.

امام جمعه اهر یادآور شد: باید خدمات نظام اسلامی و کارهای ارزشمند انجام شده در حوزه‌های مختلف برای مردم بیان شود و دهه فجر فرصتی مناسب برای بیان این هدف است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها