رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May

صریر: امام جمعه اهر بقعه شیخ شهاب الدین اهری را یکی از آثار مهم و ارزشمند تاریخی شهرستان اهر و منطقه ارسباران ذکر کرد و خواستار تسریع در مرمت و بازسازی این اثر تاریخی شد.

به گزارش صریر از تبریز، حجت الاسلام جواد حاجی‌زاده صبح امروز در جمع مدیران فرهنگی و دست اندرکاران دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ در اهر با اشاره به تعطیلی موزه و کندی عملیات مرمت و بازسازی بقعه شیخ شهاب‌الدین محمود اهری اظهار داشت: انتظار داریم با کار شبانه‌روزی در اجرای این پروژه تسریع شود تا موزه ادب و عرفان شهرستان اهر که از زلزله سال ۹۱ تعطیل شده دوباره فعالیت خود را آغاز کند و گردشگران رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ از این امکان با ارزش دیدن کنند.

وی گفت: انتظار داریم با حمایت ویژه سازمان میراث فرهنگی و همه دست اندرکاران  عملیات مرمت و بازسازی  این اثر تاریخی تا پایان سال به اتمام برسد تا زمینه بازدید مسافران نوروزی و گردشگران داخلی و خارجی فراهم شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی اهر افزود: باید تمهیدات ویژه‌ای از سوی دست اندرکاران ذیربط صورت گیرد تا با آمادگی کامل تمام دستگاه‌ها، این رویداد به نحو مطلوب برگزار شود و در این خصوص لازم است مسوولان دست‌اندرکار استانی شهرستان اهر را برای استقبال مناسب از این رویداد مساعدت مالی کنند.

حاجی‌زاده افزود: گردشگری یک صنعت مهم و درآمدزا برای منطقه می‌باشد و حتی برخی کشورها درآمد اصلی‌شان بر پایه صنعت توریست و گردشگری است و انتظار داریم نهادهای مختلف در کنار فعالیت‌های لازم در حوزه گردشگری، فعالیت‌های فرهنگی نیز در کنار آنها انجام شود.

وی با اشاره به فرارسیدن دهه فجر این دهه را فرصتی مناسب برای تبیین اهداف والای نظام و انقلاب ذکر کرد و افزود: دهه‌فجر روز رهایی ایران اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) از یوغ استکبار جهانی به رهبری امریکا بود که با رهبری داهیانه و ایثار و فداکاری ملت ایران این امر میسر شد.

امام جمعه اهر یادآور شد: باید خدمات نظام اسلامی و کارهای ارزشمند انجام شده در حوزه‌های مختلف برای مردم بیان شود و دهه فجر فرصتی مناسب برای بیان این هدف است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها