رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: جانشین فرمانده انتظامی استان از راه اندازی دستگاه پلاک زنی خودرو در مرکز تعویض پلاک استان خبر داد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی محمدی در حاشیه مراسم افتتاحیه تولید پلاک خودرو در تبریز، گفت:  دستگاه پلاک زنی به همت فرماندهی انتظامی استان و موسسه رهگشا از امروزدر تبریز راه اندازی و برای شهروندان ارائه خدمات خواهد کرد.

وی در خصوص مزیت راه اندازی این سیستم افزود: شهروندان در کوتاهترین زمان ممکن پلاک خودروی خود را در مرکز تعویض پلاک استان دریافت خواهند کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه این اقدام در راستای تکریم ارباب رجوع و ارزش گذاشتن به حقوق شهروندی صورت گرفته است،خاطر نشان کرد: همچنین شهروندانی که پلاک خودروهایشان مفقود و یا مخدوش شده می توانند با مراجعه به مرکز تعویض پلاک استان در سریعترین زمان پلاک نو دریافت کنند.

سردار محمدی تصریح کرد: مدت زمان لازم در این مرکز برای استعلام و تعویض پلاک خودرو اعم از سواری، شخصی، دولتی و باری حدود یک ساعت می باشد.

وی در ادامه با اشاره به توان تولیدی این مرکز افزود: در این مرکز روزانه به طور متوسط ۱۵۰ جفت پلاک تولید و تحویل متقاضیان خواهد شد و در صورت نیاز امکان افزایش تا ۴۰۰ جفت پلاک نیز وجود دارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان در پایان ضمن تاکید بر رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع در یگان های انتظامی و مراکز خدماتی پلیس در سطح استان خاطر نشان کرد: قبل از راه اندازی این دستگاه در استان جهت تعویض پلاک در صورت نیاز به استعلام و تولید پلاک، سه روز تا یک هفته زمان لازم بود و این خود مشکلات عدیده ای برای پلیس و خریداران خودروها ایجاد می کرد که  با راه اندازی دستگاه پلاک زنی علاوه بر صرفه جویی در وقت شهروندان که اولویت اول این طرح می باشد سایر مشکلات نیز برطرف خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها