رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: مراسم تودیع و معارفه مسؤول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در استان آذربایجان‌شرقی با حضور مسؤولان استانی و کشوری برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، مراسم تکریم از خدمات چند ساله حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی پورمحمدی، نماینده خبرگان رهبری و معارفه حجت الاسلام ایران‌نژاد مسؤول جدید دفتر بعثه مقام معظم رهبری در استان آذربایجان‌شرقی با حضور مسؤولان استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

بنابر این گزارش، این مراسم قرار است چهارشنبه هفته جاری از ساعت ۱۰ صبح در محل سازمان حج و زیارت آذربایجان‌شرقی با حضور مسؤولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بعثه مقام معظم رهبری، دفتر حج و زیارت و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان برگزار شود.

گفتنی است، حجت الاسلام محمدباقر ایران‌نژاد، مسؤول جدید دفتر بعثه مقام معظم رهبری در استان آذربایجان‌شرقی دارای تحصیلات سطح سه حوزوی بوده و پیش از این در مؤسسه آیت الله بهبهانی فعالیت داشته و به مدت شش سال مسؤول آموزش دفتر بعثه رهبری در استان بوده است.

حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت وظایف و فعالیت های مختلفی در راستای ارتقای سطح عقیدتی زائران بیت الله الحرام، عتبات عالیات و زائران مذهبی دارد که دفاتر استانی اقدام به آموزش، ساماندهی و اعزام روحانیان به همراه کاروان های زیارتی می کنند.

برگزاری دوره های آموزشی، تولید نرم‌افزاهای چند رسانه‌ای و انتشار کتب تبلیغی، آموزش مجازی مداحان و روحانیان کاروان‌های زیارتی، ارتقای سطح بصیرتی و دینی زائران از دیگر فعالیت های دفتر بعثه مقام معظم رهبری در استان‌ها است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها