رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May

صریر: توزیع و مصرف مواد نیروزا و داروهای مکمل بین بانوان در برخی باشگاه‌های ورزشی بانوان به بهانه لاغری موضوعی است که گاه و بیگاه اخبار آن از گوشه و کنار کشور و از طریق کانال‌های مختلف خبری به گوش می‌رسد.

به گزارش صریر،  رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب در نشست ماه گذشته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با صراحت و شفافیت از توزیع مواد مخدر در دو باشگاه ورزشی بانوان شهرستان خبرداد و بیان کرد که این موضوع را پس از بررسی‌های لازم متوجه شده‌اند.

ایشان در اظهارات خود حتی نام شهرستانی را نام برد که مواد مخدر را از آنجا به این باشگاه‌ها وارد می‌کنند، ولی به جهت برخی ملاحظات و عدم تأیید آن از ذکر نام شهر مورد نظر رئیس اداره ورزش و جوانان بناب در این گزارش پرهیز می‌شود.

سخنان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب از آن جهت مهم و قابل تأمل است که ایشان حدود هشت ماه است این مسؤولیت را عهده‌دار شده و در کنار آن مدرک تحصیلات عالی در رشته تربیت بدنی را داراست و قطعاً وی به سبب موقعیت شغلی و تحصیلی خود از حواشی باشگاه‌های ورزشی نسبت به سایر افراد جامعه بیشتر مطلع و باخبر است.

البته این اظهارات مسؤول اداره ورزش و جوانان بناب در جلسه مذکور با واکنش برخی مسؤولان حاضر در جلسه به ویژه سرپرست فرمانداری شهرستان روبه‌رو شد و مقرر شد آدرس و مشخصات این باشگاه‌ها برای بررسی‌های بیشتر و جلوگیری از این اقدام در اسرع وقت در اختیار نیروی انتظامی قرار گیرد.

اما در نشست اخیر این شورا فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بناب در لابلای بررسی مصوبات قبلی این شورا از عدم همکاری و ارائه مستندات موضوع برای بررسی‌های بیشتر از سوی اداره ورزش و جوانان انتقاد کرد و گفت:«این اظهارات رئیس ورزش و جوانان تشویش اذهان عمومی را به دنبال داشته است».

با توجه به اهمیتی که ورزش کم رمق بانوان در جامعه ما دارد و پیشرفت‌های یک دهه اخیر در فراهم شدن فضای مناسب برای فعالیت‌های ورزشی بانوان که فرصت ویژه‌ای را برای گسترش ورزش حرفه‌ای برای این قشر از جامعه مهیا کرده است، متأسفانه انتشار چنین خبر سنگین و هولناکی آن هم از جایگاه یک فرد مسؤول، نه تنها ورزش بانوان را تحت‌الشعاع قرار داده بلکه خانواده‌ها نیز برای حضور فرزندان خود در مکان‌های ورزشی بانوان دچار شک و تردید شده‌اند.

مؤید این مطلب اظهارات برخی مسؤولان حاضر در جلسه اخیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان مبنی بر کاهش محسوس تعداد حضور بانوان در سالن‌های ورزشی پس از انتشار این خبر است و به اعتقاد آنها قطعاً خانواده‌ها نگران حضور فرزندان‌شان در چنین باشگاه‌هایی هستند و به واقع آثار زیان بار ناشی از کمرنگ شدن حضور بانوان در سالن‌های ورزشی در بعد قهرمانی مشاهده خواهد شد!

به طور واضح، اینکه یک فرد تحصیل‌کرده و مدیر مجموعه‌ای که ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با طیف وسیع ورزشکاران و جامعه بزرگ جوانان دارد، قبل از بررسی دقیق موضوع و یقین از صحت و سقم آن، چنین مسئله ظریف و حساسی را در یک جلسه رسمی مطرح و رسانه‌ای می‌کند، آیا از کم‌تجربگی و ناپختگی وی حکایت ندارد؟!

مسؤول محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان اما پیگیری مصوبات جلسات قبلی شورا از سوی فرمانده نیروی انتظامی و طرح عدم همکاری این اداره با عوامل پلیس را که از طریق رسانه ها منعکس شده است، نباید آن را شیطنت خبری تلقی کرده و برای خروج از این فشارها سعی کند موضوع را به بیراهه بکشاند زیرا در مواقع حساس و ضروری اقرار به اشتباه نه تنها افراد را کوچک نمی‌کند بلکه منش و بزرگی او را بالاتر هم می‌برد.

نگارنده: جاوید بنابیان

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها