رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: توزیع و مصرف مواد نیروزا و داروهای مکمل بین بانوان در برخی باشگاه‌های ورزشی بانوان به بهانه لاغری موضوعی است که گاه و بیگاه اخبار آن از گوشه و کنار کشور و از طریق کانال‌های مختلف خبری به گوش می‌رسد.

به گزارش صریر،  رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب در نشست ماه گذشته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با صراحت و شفافیت از توزیع مواد مخدر در دو باشگاه ورزشی بانوان شهرستان خبرداد و بیان کرد که این موضوع را پس از بررسی‌های لازم متوجه شده‌اند.

ایشان در اظهارات خود حتی نام شهرستانی را نام برد که مواد مخدر را از آنجا به این باشگاه‌ها وارد می‌کنند، ولی به جهت برخی ملاحظات و عدم تأیید آن از ذکر نام شهر مورد نظر رئیس اداره ورزش و جوانان بناب در این گزارش پرهیز می‌شود.

سخنان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب از آن جهت مهم و قابل تأمل است که ایشان حدود هشت ماه است این مسؤولیت را عهده‌دار شده و در کنار آن مدرک تحصیلات عالی در رشته تربیت بدنی را داراست و قطعاً وی به سبب موقعیت شغلی و تحصیلی خود از حواشی باشگاه‌های ورزشی نسبت به سایر افراد جامعه بیشتر مطلع و باخبر است.

البته این اظهارات مسؤول اداره ورزش و جوانان بناب در جلسه مذکور با واکنش برخی مسؤولان حاضر در جلسه به ویژه سرپرست فرمانداری شهرستان روبه‌رو شد و مقرر شد آدرس و مشخصات این باشگاه‌ها برای بررسی‌های بیشتر و جلوگیری از این اقدام در اسرع وقت در اختیار نیروی انتظامی قرار گیرد.

اما در نشست اخیر این شورا فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بناب در لابلای بررسی مصوبات قبلی این شورا از عدم همکاری و ارائه مستندات موضوع برای بررسی‌های بیشتر از سوی اداره ورزش و جوانان انتقاد کرد و گفت:«این اظهارات رئیس ورزش و جوانان تشویش اذهان عمومی را به دنبال داشته است».

با توجه به اهمیتی که ورزش کم رمق بانوان در جامعه ما دارد و پیشرفت‌های یک دهه اخیر در فراهم شدن فضای مناسب برای فعالیت‌های ورزشی بانوان که فرصت ویژه‌ای را برای گسترش ورزش حرفه‌ای برای این قشر از جامعه مهیا کرده است، متأسفانه انتشار چنین خبر سنگین و هولناکی آن هم از جایگاه یک فرد مسؤول، نه تنها ورزش بانوان را تحت‌الشعاع قرار داده بلکه خانواده‌ها نیز برای حضور فرزندان خود در مکان‌های ورزشی بانوان دچار شک و تردید شده‌اند.

مؤید این مطلب اظهارات برخی مسؤولان حاضر در جلسه اخیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان مبنی بر کاهش محسوس تعداد حضور بانوان در سالن‌های ورزشی پس از انتشار این خبر است و به اعتقاد آنها قطعاً خانواده‌ها نگران حضور فرزندان‌شان در چنین باشگاه‌هایی هستند و به واقع آثار زیان بار ناشی از کمرنگ شدن حضور بانوان در سالن‌های ورزشی در بعد قهرمانی مشاهده خواهد شد!

به طور واضح، اینکه یک فرد تحصیل‌کرده و مدیر مجموعه‌ای که ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با طیف وسیع ورزشکاران و جامعه بزرگ جوانان دارد، قبل از بررسی دقیق موضوع و یقین از صحت و سقم آن، چنین مسئله ظریف و حساسی را در یک جلسه رسمی مطرح و رسانه‌ای می‌کند، آیا از کم‌تجربگی و ناپختگی وی حکایت ندارد؟!

مسؤول محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان اما پیگیری مصوبات جلسات قبلی شورا از سوی فرمانده نیروی انتظامی و طرح عدم همکاری این اداره با عوامل پلیس را که از طریق رسانه ها منعکس شده است، نباید آن را شیطنت خبری تلقی کرده و برای خروج از این فشارها سعی کند موضوع را به بیراهه بکشاند زیرا در مواقع حساس و ضروری اقرار به اشتباه نه تنها افراد را کوچک نمی‌کند بلکه منش و بزرگی او را بالاتر هم می‌برد.

نگارنده: جاوید بنابیان

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها