رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May

صریر: مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: همزمان با سالروز بازگشت تاریخی امام خمینی به میهن، همایش بزرگ تجدید بیعت امت با ولایت فردا در تالار اجتماعات مصلای تبریز برگزار می شود.

به گزارش صریر در تبریز، حجت الاسلام حسین تقی زاده، مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با بیان این‌که بیش از ۲۵۰۰ برنامه مختلف در سراسر استان برگزار خواهد شد، اظهار داشت: رویکرد اصلی برنامه‌ها مردمی بوده و با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب است.

وی با بیان این‌که مراسم بزرگ تجدید عهد با ولایت فردا همزمان با ۱۲ بهمن سالروز ورود تاریخی امام راحل به میهن اسلامی در تبریز برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: مردم آذربایجان با حضور در این مراسم بار دیگر عشق و ارادت خود به انقلاب اسلامی و ارزش‌های والای امام و شهدا را ابراز خواهند کرد.

حجت الاسلام تقی زاده با تأکید بر حضور و مشارکت گسترده و مسؤولانه عموم مردم در برگزاری هرچه باشکوه تر برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، افزود: مردم با بازخوانی اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و بهره مندی از فیوضات این ایام نورانی، عشق و وفاداری خود در جهت ادامه راه پرافتخار معمار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر را ابراز می کنند.

رییس ستاد دهه فجر آذربایچان شرقی با بیان این‌که سرآغاز برنامه ها در استان، همزمان با سالروز بازگشت تاریخی معمار کبیر انقلاب اسلامی به میهن، تجدید بیعت با آرمان‌های والای آن یار سفرکرده، منویات ولایت فقیه و اهداف شهدای گرانقدر خواهد بود، گفت: همایش بزرگ تجدید بیعت امت با ولایت فردا از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در تالار اجتماعات مصلای تبریز برگزار می شود.

وی با بیان این‌که همایش فردا با حضور حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، امام جمعه تبریز و مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی همراه خواهد بود، گفت: اعتقاد داریم هم زمانی دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با دهه فاطمیه فرصت مناسب برای پاسداشت هر دو پدیده معنادار حرکت آفرین و جهت دهنده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها