رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: همزمان با سالروز بازگشت تاریخی امام خمینی به میهن، همایش بزرگ تجدید بیعت امت با ولایت فردا در تالار اجتماعات مصلای تبریز برگزار می شود.

به گزارش صریر در تبریز، حجت الاسلام حسین تقی زاده، مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با بیان این‌که بیش از ۲۵۰۰ برنامه مختلف در سراسر استان برگزار خواهد شد، اظهار داشت: رویکرد اصلی برنامه‌ها مردمی بوده و با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب است.

وی با بیان این‌که مراسم بزرگ تجدید عهد با ولایت فردا همزمان با ۱۲ بهمن سالروز ورود تاریخی امام راحل به میهن اسلامی در تبریز برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: مردم آذربایجان با حضور در این مراسم بار دیگر عشق و ارادت خود به انقلاب اسلامی و ارزش‌های والای امام و شهدا را ابراز خواهند کرد.

حجت الاسلام تقی زاده با تأکید بر حضور و مشارکت گسترده و مسؤولانه عموم مردم در برگزاری هرچه باشکوه تر برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، افزود: مردم با بازخوانی اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و بهره مندی از فیوضات این ایام نورانی، عشق و وفاداری خود در جهت ادامه راه پرافتخار معمار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر را ابراز می کنند.

رییس ستاد دهه فجر آذربایچان شرقی با بیان این‌که سرآغاز برنامه ها در استان، همزمان با سالروز بازگشت تاریخی معمار کبیر انقلاب اسلامی به میهن، تجدید بیعت با آرمان‌های والای آن یار سفرکرده، منویات ولایت فقیه و اهداف شهدای گرانقدر خواهد بود، گفت: همایش بزرگ تجدید بیعت امت با ولایت فردا از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در تالار اجتماعات مصلای تبریز برگزار می شود.

وی با بیان این‌که همایش فردا با حضور حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، امام جمعه تبریز و مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی همراه خواهد بود، گفت: اعتقاد داریم هم زمانی دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با دهه فاطمیه فرصت مناسب برای پاسداشت هر دو پدیده معنادار حرکت آفرین و جهت دهنده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها