رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی گفت: تاکنون ۲۵ درصد مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس تبریز تکمیل شده است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، سردار عزت الله جعفری صبح امروز در مراسم افتتاح مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان آذربایجان‌شرقی  با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس اظهار کرد: این موزه همزمان با ۹ استان دیگر افتتاح می‌شود، امروز آغاز کاری بوده تا بتوانیم قسمتی از فرهنگ شهدا، رزمندگان، نیروهای مسلح و جهادگران هشت سال دفاع مقدس قدردانی کنیم.

وی افزود: باغ موزه دفاع مقدس در ۶۸ هکتار احداث و از سال ۸۴ کلنگ‌زنی شده و تا به امروز تنها ۲۵ درصد آن تکمیل شده که می‌خواهیم در اسرع وقت پروژه به اتمام برسد، زیرا در صددیم تا دِین شهدا نسبت به خود را ادا کنیم.

جعفری خاطرنشان کرد:نباید ساده از کنار مسائل و شرایط امروزی در جامعه گذشت و خود را گول زد، جوانان ما در معرض خطر قرار دارند و باید جایگاه شهدا در جریان پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع را برای قشر سرنوشت‌ساز جامعه تبیین کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان‌شرقی در ادامه اضافه کرد: در استان ۱۰ هزار شهید داریم که ۸۰ درصد آنها جوانان بوده‌اند.

جعفری با اشاره به اینکه باغ موزه دفاع مقدس بخشی از خدمات و ادای دین ماست، گفت: این باغ موزه دارای دو لابی است که می‌خواهیم این موزه به پایگاه معنوی سرداران، ایثارگران و رزمندگان نسل اولی تبدیل شود.

وی تصریح کرد: ما جانبازانی داریم که دو دست و پای خود را از دست داده و ما در این باغ موزه تلاش می‌کنیم به صورت آنلاین زندگی آنها را به جوانان و نسل جدید انقلاب نشان دهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها