رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: عضو شورای شهر گفت: شهرداری و شورا نباید وظایف نهادهای دیگر را به عهده بگیرند، در شرایطی که کارگران شهرداری حقوق نگرفته‌اند، نباید لوایح هبه مطرح شود.

به گزارش صریر در تبریز، در جلسه امروز شورای شهر به منظور جبران بخشی از هزینه‌های دو شورای استان و شهرستان به ترتیب ۱۰۰ و ۳۰ میلیون تومان کمک شد.

 لایحه کمک به دو شورای شهرستان و شورای استان، برگشتی از کمیسیون برنامه و بودجه بررسی و تصویب شد.

شهرداری در این لایحه از شورای شهر مجوز اهدای مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان به شورای استان و مبلغ ۵۰ میلیون تومان به شورای شهرستان را درخواست کرده بود. بهشتی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه این اهدا در ادوار گذشته نیز انجام یافته است، گفت: عنوان هبه برای ردیف ماده ۱۶ و ۱۷ درست نیست و باید از لفظ کمک در این لوایح استفاده شود.

فرج قلیزاده، دیگر عضو شورای شهر در مخالفت با این لایحه با بیان اینکه در ادوار گذشته اگر اعتباری داده شده است به دلیل وضعیت مالی مناسب بوده، تصریح کرد: شهرداری و شورا نباید وظایف نهادهای دیگر را به عهده بگیرند، در شرایطی که کارگران شهرداری حقوق نگرفته‌اند، نباید این لوایح مطرح شود.

کریم صادق‌زاده، نیز در اعتراض به استفاده از عنوان کارگران گفت، در تمام جلسه از عنوان کارگر استفاده می‌شود ولی هیچ‌کس از شرایط کارگران خبر ندارد، افزود: اگر می‌خواهیم به کارگران کمک کنیم به صورت واقعی و در عمل اقدام کنیم نه اینکه در حرف از نام آنها استفاده کنیم و بقیه را با این نام بزنیم.

در ادامه این جلسه مسعودی ریحان در موافقت با لایحه خاطرنشان کرد: اگر اعلام می‌کنیم که می‌خواهیم شأن شورا را بالا ببریم، باید همه شوراها را یکسان ببینیم.

رئیس شورای شهر در ادامه این جلسه بیان داشت: به‌دلیل مشکلات مالی شهرداری پیشنهاد می‌کنم به شورای شهرستان مبلغ ۳۰ میلیون و به شورای استان مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان کمک کنیم.

این پیشنهاد با رأی اکثریت اعضای شورای شهر تصویب شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها