رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: مراسم افتتاح و بهره‌برداری از ۲۱۳ طرح پروژه‌های شرکت گاز استان آذربایجان شرقی به مناسبت دهه فجر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، سیدرضا رهنمای‌توحیدی، مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی عصر امروز در مراسم افتتاح و بهره‌برداری ۲۱۳ طرح پروژه‌های شرکت گاز استان به مناسبت دهه فجر اظهار کرد: قرار گرفتن محدوده تحت پوشش استان در نقاط سردسیر و نقش تاثیرگذار گاز طبیعی در زندگی مردم این خطه بسیار زیاد بوده و باعث افزایش سهم انرژی پاک در سبد انرژی این استان شده است.

وی با بیان اینکه تا به حال با اجرای بیش از ۱۹ هزار کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع و نصب ۶۳۵ هزار انشعاب توانستیم صددرصد خانوار شهری و ۹۳ درصد خانوار روستایی را تحت پوشش قرار دهیم، افزود: ۵۲ شهرک و محور صنعتی، منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، شهرک سرمایه‌گذاری خارجی و حداقل یک‌هزار و ۶۳۷ واحد صنعتی عمده و واحدهای جز و ۱۵۸ جایگاه توزیع سوخت گاز طبیعی از مزیت اقتصادی و زیست محیطی این سوخت پاک در قالب یک‌هزار و ۵۰۴ هزار مصرف‌کننده بهره‌مند، شده‌اند.

توحیدی، افتتاح و بهره‌برداری از گازرسانی به ۸۹ روستای استان با تحت پوشش قرار دادن ۴ هزار و ۶۱۳  خانوار از نعمت گاز طبیعی با اعتباری بالغ بر ۲۷۶ میلیارد ریال را در ایام الله دهه فجر مورد اشاره قرار داد و گفت: افتتاح پروژه مانیتورینگ ۲۵ ایستگاه C.G.S با ظرفیت ۲۰ درصد گاز ورودی با اعتبار بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال و افتتاح ساختمان اداری و پست امداد خمارلو با اعتباری بالغ بر ۱۵/۵ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر امسال است.

وی ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۲۱ روستای استان با ۵ هزار و ۶۸۷ خانوار با پیش‌بینی اعتباری بالغ بر ۳۴۱ میلیارد ریال و آغاز عملیات اجرایی پروژه فاز اول نزدیک‌رسانی شبکه توزیع گاز و خط تغذیه به صنایع سطح استان با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال جزو طرح و پروژه‌هایی هستند که در دهه فجر آغاز عملیات خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی ابراز کرد: امید است با اجرایی کردن برنامه‌های هدف‌گذاری شده و پروژه‌های در دست اقدام سطح خانوار تحت پوشش استان به رقمی بالغ بر ۹۹ درصد افزایش یابد.

وی افزود: از هفته دولت سال‌جاری ۱۶۲ روستا گازرسانی شده و با تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های در دست اقدام به پوشش ۹۹ درصدی خواهیم رسید.

توحیدی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های دولت گازرسانی است که استان آذربایجان‌شرقی در زمینه گازرسانی ۲۰ درصد بالاتر از نمودار کشوری قرار دارد.

وی بیان کرد: اخیراً یکی از پروژه‌هایی که مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت، تکمیل خط انتقال دوم گاز ورزقان -اهر منشعب از خط ارمنستان با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال به طول ۷۳ کیلومتر به منظور افزایش روزانه ۴ میلیون متر مکعب در ظرفیت مصرف استان خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها