رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May

صریر: مراسم افتتاح و بهره‌برداری از ۲۱۳ طرح پروژه‌های شرکت گاز استان آذربایجان شرقی به مناسبت دهه فجر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، سیدرضا رهنمای‌توحیدی، مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی عصر امروز در مراسم افتتاح و بهره‌برداری ۲۱۳ طرح پروژه‌های شرکت گاز استان به مناسبت دهه فجر اظهار کرد: قرار گرفتن محدوده تحت پوشش استان در نقاط سردسیر و نقش تاثیرگذار گاز طبیعی در زندگی مردم این خطه بسیار زیاد بوده و باعث افزایش سهم انرژی پاک در سبد انرژی این استان شده است.

وی با بیان اینکه تا به حال با اجرای بیش از ۱۹ هزار کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع و نصب ۶۳۵ هزار انشعاب توانستیم صددرصد خانوار شهری و ۹۳ درصد خانوار روستایی را تحت پوشش قرار دهیم، افزود: ۵۲ شهرک و محور صنعتی، منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، شهرک سرمایه‌گذاری خارجی و حداقل یک‌هزار و ۶۳۷ واحد صنعتی عمده و واحدهای جز و ۱۵۸ جایگاه توزیع سوخت گاز طبیعی از مزیت اقتصادی و زیست محیطی این سوخت پاک در قالب یک‌هزار و ۵۰۴ هزار مصرف‌کننده بهره‌مند، شده‌اند.

توحیدی، افتتاح و بهره‌برداری از گازرسانی به ۸۹ روستای استان با تحت پوشش قرار دادن ۴ هزار و ۶۱۳  خانوار از نعمت گاز طبیعی با اعتباری بالغ بر ۲۷۶ میلیارد ریال را در ایام الله دهه فجر مورد اشاره قرار داد و گفت: افتتاح پروژه مانیتورینگ ۲۵ ایستگاه C.G.S با ظرفیت ۲۰ درصد گاز ورودی با اعتبار بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال و افتتاح ساختمان اداری و پست امداد خمارلو با اعتباری بالغ بر ۱۵/۵ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر امسال است.

وی ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۲۱ روستای استان با ۵ هزار و ۶۸۷ خانوار با پیش‌بینی اعتباری بالغ بر ۳۴۱ میلیارد ریال و آغاز عملیات اجرایی پروژه فاز اول نزدیک‌رسانی شبکه توزیع گاز و خط تغذیه به صنایع سطح استان با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال جزو طرح و پروژه‌هایی هستند که در دهه فجر آغاز عملیات خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی ابراز کرد: امید است با اجرایی کردن برنامه‌های هدف‌گذاری شده و پروژه‌های در دست اقدام سطح خانوار تحت پوشش استان به رقمی بالغ بر ۹۹ درصد افزایش یابد.

وی افزود: از هفته دولت سال‌جاری ۱۶۲ روستا گازرسانی شده و با تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های در دست اقدام به پوشش ۹۹ درصدی خواهیم رسید.

توحیدی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های دولت گازرسانی است که استان آذربایجان‌شرقی در زمینه گازرسانی ۲۰ درصد بالاتر از نمودار کشوری قرار دارد.

وی بیان کرد: اخیراً یکی از پروژه‌هایی که مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت، تکمیل خط انتقال دوم گاز ورزقان -اهر منشعب از خط ارمنستان با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال به طول ۷۳ کیلومتر به منظور افزایش روزانه ۴ میلیون متر مکعب در ظرفیت مصرف استان خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها