رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: خدابخش گفت: تردیدی نیست سال آینده جشن برخورداری از نعمت گاز در تمام روستاها گرفته شود.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، مجید خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی عصر امروز در مراسم افتتاح و بهره‌برداری ۲۱۳ طرح و پروژه‌های شرکت گاز استان به مناسبت دهه‌فجر اظهار کرد: اگر بخواهیم به نسل جوان و کل دنیا یکی از دستاوردهای انقلاب را ترسیم کنیم، می‌توان به موضوع گازرسانی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در دوران طاغوت فقط در شیراز و منطقه ۱۳ آبان تهران گازرسانی شده بود، گفت: به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا همچنین تلاش نیروهای نخبه ایران، شاهد هستیم که امروز در دوردست‌ترین روستاها گازرسانی شده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: امید است سال آینده برخورداری تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان را جشن بگیریم.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی در کلمه و حرف شاید راحت باشد، ولی تبدیل و انتقال آن بسیار سخت است، ادامه داد: خلیج فارس یک‌هزار و ۵۰۰ کیلومتر با استان ما فاصله دارد که برای تبدیل سوخت به گاز ابتدا باید دکل کار گذاشته شود و با کلی پروسه گاز ترش به گاز شیرین در عسلویه تبدیل  شود که همه این کارها ۲ میلیارد دلار هزینه دارد.

خدابخش افزود: بعد از تبدیل گاز ترش به شیرین، برای انتقال آن نیز به تجهیزات بسیار حساس و پرهزینه احتیاج است که می‌توان حساب کرد چقدر هزینه لازم است تا عدالت اجتماعی برای همه مردم برقرار شود.

خدابخش گفت: برای عدالت اجتماعی صدها میلیارد دلار هزینه می‌شود ولی این عدالت جزو اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، از این رو هر کاری لازم باشد، برای فراهم‌سازی این خدمات انجام خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: سوخت نیروگاه تبریز چند سال پیش مازوت بود که یکی از منابع آلودگی هواست در حالی که اینک سوخت مایع صادر شده و از سوخت گاز استفاده می‌شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: از هر جنبه به موضوع گازرسانی نگاه کنیم، نشانگر این است که به موفقیت‌های چشمگیر رسیدیم و توجه به آن اشتغال و ارزش افزوده در برخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه از استخراج تا استفاده از گاز در حوزه این منبع افتخار بزرگی بروز کرده است و از هر جهت حرفی برای گفتن دارد، گفت: البته به این نکته نیز باید توجه شود که همه این خدمات زمانی اتفاق افتاد که در اوج دفاع مقدس و حملات بودیم و امروز نیز در تحریم قرار داریم ولی همچنان خدمات رفاهی و برقراری عدالت اجتماعی در حال انجام است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با ادای احترام به امام راحل(ره) بیان کرد: ایشان بنیانگدار نظامی است که در بخش گاز خدمات عظیم انجام گرفته است و با بهره‌مندی از متخصصان خبره ایرانی در حال برقراری عدالت اجتماعی هستیم.

خدابخش متذکر شد: تردیدی نیست سال آینده جشن برخورداری از نعمت گاز در تمام روستاها گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه برخورداری ۸۹ روستا از نعمت گاز در دهه‌فجر امسال را به فال نیک گرفته و امیدواریم با نظارت لازم، ۱۲۱ پروژه در دست اقدام گازرسانی تا سال آینده تمام شود، گفت: همیشه مبنای اصلی جمهوری اسلامی ایران عدالت اجتماعی بوده و در این راستا از هیچ کاری واهمه نداشته و انجام خواهد داد.

بالای ۹۰ درصد از روستاهای استان برخوردار از نعمت گاز هستند

همچنین الله‌قلی‌زاده، نماینده مردم کلیبر در مجلس در سخناین اظهار داشت: با اینکه بالای ۹۰ درصد از روستاهای استان برخوردار از نعمت گاز هستند، ولی دولت تدبیر و امید متاسفانه در برخی استان‌ها نتوانسته کاری کند، به طوریکه سه روستای حوزه انتخابی‌ام کم‌برخوردارترین هستند.

وی افزود: امید است روزی برسد که تمام روستاها و شهرستان‌ها از نعمت گاز بهره‌مند شوند زیرا یکی از اهداف بزرگ نظام جمهوری اسلامی این است تا با همدلی و هماهنگی، فقر، تبعیض و ناعدالتی را از بین ببرد و همه از برکات نظام بهره‌مند شوند.

نماینده مردم کلیبر در مجلس با بیان اینکه امید است روزی شاهد افتتاح‌ها و کلنگ‌زنی‌هایی باشیم که ارزش افزوده داشته باشند، گفت: هر چند افتتاح‌هایی از قبیل گازرسانی باعث افزایش رفاه می‌شود ولی از نوع افتتاح‌های هزینه‌بر هستند.

وی تصریح کرد:کشور زمانی پیشرفت می‌کند که اقتصاد پیشرفت کند و این اقتصاد با توزیع متوازن و از بین بردن تبعیض‌ها خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها