رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May

صریر: خدابخش گفت: تردیدی نیست سال آینده جشن برخورداری از نعمت گاز در تمام روستاها گرفته شود.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، مجید خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی عصر امروز در مراسم افتتاح و بهره‌برداری ۲۱۳ طرح و پروژه‌های شرکت گاز استان به مناسبت دهه‌فجر اظهار کرد: اگر بخواهیم به نسل جوان و کل دنیا یکی از دستاوردهای انقلاب را ترسیم کنیم، می‌توان به موضوع گازرسانی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در دوران طاغوت فقط در شیراز و منطقه ۱۳ آبان تهران گازرسانی شده بود، گفت: به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا همچنین تلاش نیروهای نخبه ایران، شاهد هستیم که امروز در دوردست‌ترین روستاها گازرسانی شده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: امید است سال آینده برخورداری تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان را جشن بگیریم.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی در کلمه و حرف شاید راحت باشد، ولی تبدیل و انتقال آن بسیار سخت است، ادامه داد: خلیج فارس یک‌هزار و ۵۰۰ کیلومتر با استان ما فاصله دارد که برای تبدیل سوخت به گاز ابتدا باید دکل کار گذاشته شود و با کلی پروسه گاز ترش به گاز شیرین در عسلویه تبدیل  شود که همه این کارها ۲ میلیارد دلار هزینه دارد.

خدابخش افزود: بعد از تبدیل گاز ترش به شیرین، برای انتقال آن نیز به تجهیزات بسیار حساس و پرهزینه احتیاج است که می‌توان حساب کرد چقدر هزینه لازم است تا عدالت اجتماعی برای همه مردم برقرار شود.

خدابخش گفت: برای عدالت اجتماعی صدها میلیارد دلار هزینه می‌شود ولی این عدالت جزو اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، از این رو هر کاری لازم باشد، برای فراهم‌سازی این خدمات انجام خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: سوخت نیروگاه تبریز چند سال پیش مازوت بود که یکی از منابع آلودگی هواست در حالی که اینک سوخت مایع صادر شده و از سوخت گاز استفاده می‌شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: از هر جنبه به موضوع گازرسانی نگاه کنیم، نشانگر این است که به موفقیت‌های چشمگیر رسیدیم و توجه به آن اشتغال و ارزش افزوده در برخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه از استخراج تا استفاده از گاز در حوزه این منبع افتخار بزرگی بروز کرده است و از هر جهت حرفی برای گفتن دارد، گفت: البته به این نکته نیز باید توجه شود که همه این خدمات زمانی اتفاق افتاد که در اوج دفاع مقدس و حملات بودیم و امروز نیز در تحریم قرار داریم ولی همچنان خدمات رفاهی و برقراری عدالت اجتماعی در حال انجام است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با ادای احترام به امام راحل(ره) بیان کرد: ایشان بنیانگدار نظامی است که در بخش گاز خدمات عظیم انجام گرفته است و با بهره‌مندی از متخصصان خبره ایرانی در حال برقراری عدالت اجتماعی هستیم.

خدابخش متذکر شد: تردیدی نیست سال آینده جشن برخورداری از نعمت گاز در تمام روستاها گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه برخورداری ۸۹ روستا از نعمت گاز در دهه‌فجر امسال را به فال نیک گرفته و امیدواریم با نظارت لازم، ۱۲۱ پروژه در دست اقدام گازرسانی تا سال آینده تمام شود، گفت: همیشه مبنای اصلی جمهوری اسلامی ایران عدالت اجتماعی بوده و در این راستا از هیچ کاری واهمه نداشته و انجام خواهد داد.

بالای ۹۰ درصد از روستاهای استان برخوردار از نعمت گاز هستند

همچنین الله‌قلی‌زاده، نماینده مردم کلیبر در مجلس در سخناین اظهار داشت: با اینکه بالای ۹۰ درصد از روستاهای استان برخوردار از نعمت گاز هستند، ولی دولت تدبیر و امید متاسفانه در برخی استان‌ها نتوانسته کاری کند، به طوریکه سه روستای حوزه انتخابی‌ام کم‌برخوردارترین هستند.

وی افزود: امید است روزی برسد که تمام روستاها و شهرستان‌ها از نعمت گاز بهره‌مند شوند زیرا یکی از اهداف بزرگ نظام جمهوری اسلامی این است تا با همدلی و هماهنگی، فقر، تبعیض و ناعدالتی را از بین ببرد و همه از برکات نظام بهره‌مند شوند.

نماینده مردم کلیبر در مجلس با بیان اینکه امید است روزی شاهد افتتاح‌ها و کلنگ‌زنی‌هایی باشیم که ارزش افزوده داشته باشند، گفت: هر چند افتتاح‌هایی از قبیل گازرسانی باعث افزایش رفاه می‌شود ولی از نوع افتتاح‌های هزینه‌بر هستند.

وی تصریح کرد:کشور زمانی پیشرفت می‌کند که اقتصاد پیشرفت کند و این اقتصاد با توزیع متوازن و از بین بردن تبعیض‌ها خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها