رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
معاون هماهنگی بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی:

نقش فعال بخش خصوصی مهم‌ترین رویکرد اقتصاد مقاومتی است

صریر: جلالی گفت: اصلاح ساختارهای غلط اداری، بانکی و بها دادن به نقش فعالانه بخش خصوصی در اقتصاد کشور مهم‌ترین رویکرد اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، وحید جلالی، معاون هماهنگی بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این‌که مفهوم اقتصاد مقاومتی به درستی در جامعه تبیین نشده است، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی راهی برای برون‌رفت از مشکلات و معضلات فعلی است.

وی با بیان این‌که در جریان اقتصاد مقاومتی قرار نیست پروژه‌ای اجرا شود، تصریح کرد: اصلاح ساختارهای غلط اداری، بانکی و بها دادن به نقش فعالانه بخش خصوصی در اقتصاد کشور مهم‌ترین رویکرد اقتصاد مقاومتی است، اعتقاد داریم اصلاح اقتصاد بیمار کشور تنها با نقش‌آفرینی دولتی اتفاق حادث نمی‌شود.

معاون هماهنگی بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این‌که اعتبارات عمرانی را باید با حذف پروژه‌های غیرضروری اثربخش‌تر کرد، گفت: در این میان باید بخش خصوصی را توانمند کنیم و فضا را برای ایفای نقش مؤثر سرمایه های مردمی فراهم کنیم.

وی با بیان این‌که بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی را موظف کرده‌ایم ظرفیت‌های قانونی خود را احصاء کنند، افزود: به دنبال شفاف‌سازی در مدیریت هزینه و برنامه‌ریزی هستیم، از این رو انضباط در موافقت‌نامه‌ها، تهیه بانک اطلاعات بودجه‌ای، بازدید از پروژه‌ها، تنظیم گزارش نظارت، حذف موازی‌کاری در اولویت برنامه ها قرار دارد.

جلالی با تأکید بر این‌که طی دو سال گذشته رویکرد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بیشتر بر انضباط مالی و شفافیت در بودجه بوده است، گفت: همزمان به دنبال ایجاد تعادل در اعتبارات هزینه‌ای و توزیع اعتبارات پرسنلی هستیم، ضمن این‌که طرح‌های عمرانی را از لحاظ اثربخشی بازنگری کردیم و به دنبال اتمام پروژه‌های نیمه تمام هستیم.

 معاون هماهنگی بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی  با اشاره به این‌که ۴۳۵ پروژه نیمه‌تمام استان تا پایان سال مالی به شرط تأمین و تخصیص اعتبار تکمیل خواهد شد، گفت: سال‌گذشته تنها ۳۵ درصد بودجه به احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافت، این در حالی است که بودجه احیای دریاچه ارومیه در سال‌جاری ۱۰۰ میلیارد تومان است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها