رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May
معاون هماهنگی بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی:

نقش فعال بخش خصوصی مهم‌ترین رویکرد اقتصاد مقاومتی است

صریر: جلالی گفت: اصلاح ساختارهای غلط اداری، بانکی و بها دادن به نقش فعالانه بخش خصوصی در اقتصاد کشور مهم‌ترین رویکرد اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، وحید جلالی، معاون هماهنگی بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این‌که مفهوم اقتصاد مقاومتی به درستی در جامعه تبیین نشده است، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی راهی برای برون‌رفت از مشکلات و معضلات فعلی است.

وی با بیان این‌که در جریان اقتصاد مقاومتی قرار نیست پروژه‌ای اجرا شود، تصریح کرد: اصلاح ساختارهای غلط اداری، بانکی و بها دادن به نقش فعالانه بخش خصوصی در اقتصاد کشور مهم‌ترین رویکرد اقتصاد مقاومتی است، اعتقاد داریم اصلاح اقتصاد بیمار کشور تنها با نقش‌آفرینی دولتی اتفاق حادث نمی‌شود.

معاون هماهنگی بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این‌که اعتبارات عمرانی را باید با حذف پروژه‌های غیرضروری اثربخش‌تر کرد، گفت: در این میان باید بخش خصوصی را توانمند کنیم و فضا را برای ایفای نقش مؤثر سرمایه های مردمی فراهم کنیم.

وی با بیان این‌که بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی را موظف کرده‌ایم ظرفیت‌های قانونی خود را احصاء کنند، افزود: به دنبال شفاف‌سازی در مدیریت هزینه و برنامه‌ریزی هستیم، از این رو انضباط در موافقت‌نامه‌ها، تهیه بانک اطلاعات بودجه‌ای، بازدید از پروژه‌ها، تنظیم گزارش نظارت، حذف موازی‌کاری در اولویت برنامه ها قرار دارد.

جلالی با تأکید بر این‌که طی دو سال گذشته رویکرد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بیشتر بر انضباط مالی و شفافیت در بودجه بوده است، گفت: همزمان به دنبال ایجاد تعادل در اعتبارات هزینه‌ای و توزیع اعتبارات پرسنلی هستیم، ضمن این‌که طرح‌های عمرانی را از لحاظ اثربخشی بازنگری کردیم و به دنبال اتمام پروژه‌های نیمه تمام هستیم.

 معاون هماهنگی بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی  با اشاره به این‌که ۴۳۵ پروژه نیمه‌تمام استان تا پایان سال مالی به شرط تأمین و تخصیص اعتبار تکمیل خواهد شد، گفت: سال‌گذشته تنها ۳۵ درصد بودجه به احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافت، این در حالی است که بودجه احیای دریاچه ارومیه در سال‌جاری ۱۰۰ میلیارد تومان است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها