رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی:

سامانه‌ نظارت جامع بر اجرای پروژه‌های ملی راه‌اندازی می‌شود

صریر: معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی از راه‌اندازی سامانه‌ نظارت جامع بر اجرای پروژه‌های ملی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، رحیم میرزایی، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به این‌که بحث قانون نظام فنی و اجرایی یکپارچه کشور سال گذشته در مجلس طرح شد تا از موازی کاری‌ در اجرای پروژه‌ها جلوگیری شود، اظهار داشت: آییننامه این قانون در نوبت بررسی هیأت وزیران است.

وی با بیان این‌که رویکرد نظام فنی و اجرایی جدید اجرای پروژه‌ها به شکل مشارکت عمومی و خصوصی یا همان (PPP) بوده تا دخالت دولت به حداقل برسد، خاطرنشان کرد: نظارت فنی بر پروژه‌های عمرانی استان، تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی و همچنین حوزه‌ تدوین معیارها برای اجرای پروژه‌ها از جمله وظایف این معاونت است.

میرزایی با اشاره به این‌که برخی از وظایف هم‌راستا متوجه قانون شورای فنی استان است، تصریح کرد: شورای فنی به عنوان عالی‌ترین مرجع فنی برای پروژه‌های استان برعهده‌ مدیریت نظام  فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است که از چهار کارگروه نظارت، پیمان، آموزش و مصالح و تجهیزات ساخت تشکیل شده است.

وی نظارت بر کیفیت اجرای پروژه‌ها، کاهش هزینه و افزایش سرعت از جمله مهم‌ترین رویکردهای شورای فنی و این معاونت است، گفت: نظارتمان تنها بر پروژه‌هایی است که از منابع دولتی اجرایی می شود، ضمن این‌که برای بررسی وضعیت پروژه‌ها، سامانه‌ نظارت جامع طراحی شده است.

 معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: این سامانه علاوه بر ارایه‌ اطلاعات آنلاین در خصوص پروژه‌ها، شرایط ارزشیابی عوامل نظام فنی و اجرایی را نیز فراهم می‌کند که نتابج ارزشیابی ارایه خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها