رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت:

43 درصد وسایل موجود در منازل مورد استفاده نیست

صریر: فتح زاده گفت: گفت: جالب است بدانید طبق بررسی های صورت گرفته نزدیک به ۴۳ درصد وسایل موجود در منازل در طول سال حتی یک بار هم مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، حیدر فتح‌زاده، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: سازمان با ۵۷ دستگاه دولتی در استان ارتباط دارد که ارزیابی دستگاه در قالب جشنواره‌ شهید رجایی به صورت دائم صورت می گیرد.

وی با بیان این‌که ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد اداری نیازمند ارتقای آگاهی و دانش کارکنان دولت است، خاطرنشان کرد: امروز اصلاح و تحول نظام اداری، رفتار سازمانی و مدیریت بودجه مهمترین چالش‌های فعلی استان است.

فتح‌زاده ادامه داد: در این راستا با شناسایی گلوگاه‌های فساد اداری و تدوین راهبردها و استراتژی برای کاهش فساد در نظام اداری استان اقداماتی صورت گرفته است، ضمن این‌که برگزاری دوره‌های آموزشی رویکرد سازمان برای ارتقای سلامت اداری است.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: تقویت خدمات دولت الکترونیک، تسهیل در امور اداری مردم، شفافیت در هزینه‌کردها و بهبود شرایط برای آگاهی مردم از حقوق شهروندی خود از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی با بیان این‌که بیش از ۶۲ هزار نفر از کارکنان دولت در شهر تبریز به صورت مجازی یا حضوری آموزش‌های لازم را دریافت کردند، گفت: این آموزش‌ها منجر به روان‌سازی خدمات اداری، بهبود فرآیند، بهبود رفتار کارکنان با ارباب رجوع، تقویت تعامل و در نهایت اعتماد سازمانی خوتاهد شد.

فتح‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود ارتقای بهره‌وری و خلاقیت سازمانی و بازتولید و تولید نیازهای جدید را مهمترین چالش دستگاه‌های مجری در استان دانست و گفت: جالب است بدانید طبق بررسی های صورت گرفته نزدیک به ۴۳ درصد وسایل موجود در منازل در طول سال حتی یک بار هم مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها