رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت:

43 درصد وسایل موجود در منازل مورد استفاده نیست

صریر: فتح زاده گفت: گفت: جالب است بدانید طبق بررسی های صورت گرفته نزدیک به ۴۳ درصد وسایل موجود در منازل در طول سال حتی یک بار هم مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، حیدر فتح‌زاده، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: سازمان با ۵۷ دستگاه دولتی در استان ارتباط دارد که ارزیابی دستگاه در قالب جشنواره‌ شهید رجایی به صورت دائم صورت می گیرد.

وی با بیان این‌که ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد اداری نیازمند ارتقای آگاهی و دانش کارکنان دولت است، خاطرنشان کرد: امروز اصلاح و تحول نظام اداری، رفتار سازمانی و مدیریت بودجه مهمترین چالش‌های فعلی استان است.

فتح‌زاده ادامه داد: در این راستا با شناسایی گلوگاه‌های فساد اداری و تدوین راهبردها و استراتژی برای کاهش فساد در نظام اداری استان اقداماتی صورت گرفته است، ضمن این‌که برگزاری دوره‌های آموزشی رویکرد سازمان برای ارتقای سلامت اداری است.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: تقویت خدمات دولت الکترونیک، تسهیل در امور اداری مردم، شفافیت در هزینه‌کردها و بهبود شرایط برای آگاهی مردم از حقوق شهروندی خود از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی با بیان این‌که بیش از ۶۲ هزار نفر از کارکنان دولت در شهر تبریز به صورت مجازی یا حضوری آموزش‌های لازم را دریافت کردند، گفت: این آموزش‌ها منجر به روان‌سازی خدمات اداری، بهبود فرآیند، بهبود رفتار کارکنان با ارباب رجوع، تقویت تعامل و در نهایت اعتماد سازمانی خوتاهد شد.

فتح‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود ارتقای بهره‌وری و خلاقیت سازمانی و بازتولید و تولید نیازهای جدید را مهمترین چالش دستگاه‌های مجری در استان دانست و گفت: جالب است بدانید طبق بررسی های صورت گرفته نزدیک به ۴۳ درصد وسایل موجود در منازل در طول سال حتی یک بار هم مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها