رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May

صریر: حجت الاسلام والمسلمین ملکوتی گفت: درست است که هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله وجود دارد، اما نباید غیرمنصفانه عمل شود، دستاوردهایی در سایه انقلاب به وجود آمده که سابقه نداشته است.

به گزارش صریر به نقل از رسا در تبریز، حجت الاسلام والمسلمین شیخ هادی ملکوتی، نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری امروز در اجتماع بزرگ راهپیمایان یوم الله ۲۲ بهمن مردم تبریز در میدان نماز اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران از لحاظ رهبری، اهداف و مردم هیچ شباهتی با دیگر انقلاب‌های جهان در قرن بیستم نداشت.

وی با بیان این‌که انقلاب اسلامی ایران به معنای واقعی کلمه مردمی علیه رژیم حاکم بوده است، گفت: این نهضت مردمی، انقلاب تمام طبقات و اصناف علیه ظلو، ستم، استکبار و استعمار با شعاری واحد بوده است، رهبری این انقلاب مجتهدی، فقیه، فیلسوف، حکیم، عارف و شجاع بود که به تنهایی در مقابل استکبار شرق و غرب ایستاد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به این‌که اهداف این انقلاب برای عموم مردم به ویژه مسؤولان نظام قابل تأمل است، افزود: اختلافات عمیق طبقاتی، ستم و ظلم رژیم حاکم، تنگاناهای معیشتی، تخریب ارزش‌های اخلاقی و دینی، ساختارشکنی رژیم ستمشاهی و توجه به حاکمیت دین و شریعت از جمله عوامل به وجود آمدن نهضت مردمی ملت ایران بوده است.

وی با بیان این‌که مردم به دنبال حاکمیت قسط و عدالت، رفع تبعیض‌ها و حضور نخبگان علمی و دینی در رأس امور بوده‌اند، افزود: هنوز با ایده‌آل‌ها و آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی فاصله داریم، البته سیاه‌نمایی برخی معاندان نظام را نیز نباید فراموش کرد، آنچه که امروز شاهد وضعیت کشور هستیم غیر قابل مقایسه با وضعیت اسف‌بار رژیم طاغوت است.

حجت الاسلام والمسلمین ملکوتی با تشریح برکات انقلاب اسلامی ایران گفت: این انقلاب منافع نامشروع استکبار جهانی در کشور و منطقه را به مخاطره انداخته است، مواضع سیاسی کشورهای مختلف علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی افتخاری برای نظام اسلامی ایران، احساس ناامنی برای اسرائیل و از بین رفتن جاب پای استعمار در منطقه افتخاری برای ما است.

نماینده خبرگان رهبری با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی زمینه‌ساز ظهور قائم آل‌محمد(عج) خواهد بود، گفت: در طول چهل سال گذشته گام‌های مؤثر و استوار به وجود آمده که غیر قابل انکار است، درست است که هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله وجود دارد، اما نباید غیرمنصفانه عمل شود، دستاوردهایی در سایه انقلاب به وجود آمده که سابقه نداشته است.

وی ادامه داد: در طول هشت سال دفاع مقدس مقابل دشمن تا بن دندان مسلح و با دستانی خالی ایستادگی کردیم، سال‌ها زیر فشار تحریم‌های مختلف بوده و هستیم، شاهد تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان بوده‌ایم، اما دشمنان بدانند با وحدت و بصیرت ولایی به راه پرافتخار خود ادامه خواهیم داد.

حجت الاسلام والمسلمین ملکوتی تصریح کرد: اگر رسانه های استکباری به ملت ایران توهین می کنند و اگر تحلیلگران مزدور منطقه علیه انقلاب سخن‌پراکنی می کنند؛ نگران نباشید، ملت‌های آزادی‌خواه و آزاداندیش جهان خود حقیقت را به خوبی درک می کنند و می‌دانند که انقلاب اسلامی ایران امیدی برای مستضعفان عالم است.

وی ادامه داد: در شرایطی که منافع استکبار جهانی و استعمار پیر در ایران اسلامی قطع شده است، طبیعی خواهد بود که رسانه‌های وابسته به غرب شبانه‌روز علیه انقلاب اسلامی و نظام ولایی ایران تبلیغ منفی داشته باشند، با این‌حال مسؤولان باید بدانند که منشاء تمامی مشکلات موجود در کشور دشمنان نیستند، بلکه سوء مدیریت‌ها و بی‌تدبیری در داخل نیز وجود دارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: در این کشور هیچ مسؤولی نباید رأی مستقیم و غیرمستقیم مردم انتخاب نمی‌شود، حتی رهبری نظام نیز با آرای خبرگان رهبری که آنان نیز از سوی مردم برگزیده شده‌اند، انتخاب می‌شود، این امتیاز تنها منحصر به نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی وحدت و انسجام مردم به رهبری ولایت فقیه را به معنای سعادت دنیا و آخرت دانست و گفت: مسؤولان رده بالای نظام اهل سوء استفاده، خائن و لبیک‌گوی آمریکا و مزدورانش نیستند، امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و یکدلی برای مقابله دشمنان دیرین نظام هستیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها