رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: حجت الاسلام والمسلمین ملکوتی گفت: درست است که هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله وجود دارد، اما نباید غیرمنصفانه عمل شود، دستاوردهایی در سایه انقلاب به وجود آمده که سابقه نداشته است.

به گزارش صریر به نقل از رسا در تبریز، حجت الاسلام والمسلمین شیخ هادی ملکوتی، نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری امروز در اجتماع بزرگ راهپیمایان یوم الله ۲۲ بهمن مردم تبریز در میدان نماز اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران از لحاظ رهبری، اهداف و مردم هیچ شباهتی با دیگر انقلاب‌های جهان در قرن بیستم نداشت.

وی با بیان این‌که انقلاب اسلامی ایران به معنای واقعی کلمه مردمی علیه رژیم حاکم بوده است، گفت: این نهضت مردمی، انقلاب تمام طبقات و اصناف علیه ظلو، ستم، استکبار و استعمار با شعاری واحد بوده است، رهبری این انقلاب مجتهدی، فقیه، فیلسوف، حکیم، عارف و شجاع بود که به تنهایی در مقابل استکبار شرق و غرب ایستاد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به این‌که اهداف این انقلاب برای عموم مردم به ویژه مسؤولان نظام قابل تأمل است، افزود: اختلافات عمیق طبقاتی، ستم و ظلم رژیم حاکم، تنگاناهای معیشتی، تخریب ارزش‌های اخلاقی و دینی، ساختارشکنی رژیم ستمشاهی و توجه به حاکمیت دین و شریعت از جمله عوامل به وجود آمدن نهضت مردمی ملت ایران بوده است.

وی با بیان این‌که مردم به دنبال حاکمیت قسط و عدالت، رفع تبعیض‌ها و حضور نخبگان علمی و دینی در رأس امور بوده‌اند، افزود: هنوز با ایده‌آل‌ها و آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی فاصله داریم، البته سیاه‌نمایی برخی معاندان نظام را نیز نباید فراموش کرد، آنچه که امروز شاهد وضعیت کشور هستیم غیر قابل مقایسه با وضعیت اسف‌بار رژیم طاغوت است.

حجت الاسلام والمسلمین ملکوتی با تشریح برکات انقلاب اسلامی ایران گفت: این انقلاب منافع نامشروع استکبار جهانی در کشور و منطقه را به مخاطره انداخته است، مواضع سیاسی کشورهای مختلف علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی افتخاری برای نظام اسلامی ایران، احساس ناامنی برای اسرائیل و از بین رفتن جاب پای استعمار در منطقه افتخاری برای ما است.

نماینده خبرگان رهبری با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی زمینه‌ساز ظهور قائم آل‌محمد(عج) خواهد بود، گفت: در طول چهل سال گذشته گام‌های مؤثر و استوار به وجود آمده که غیر قابل انکار است، درست است که هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله وجود دارد، اما نباید غیرمنصفانه عمل شود، دستاوردهایی در سایه انقلاب به وجود آمده که سابقه نداشته است.

وی ادامه داد: در طول هشت سال دفاع مقدس مقابل دشمن تا بن دندان مسلح و با دستانی خالی ایستادگی کردیم، سال‌ها زیر فشار تحریم‌های مختلف بوده و هستیم، شاهد تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان بوده‌ایم، اما دشمنان بدانند با وحدت و بصیرت ولایی به راه پرافتخار خود ادامه خواهیم داد.

حجت الاسلام والمسلمین ملکوتی تصریح کرد: اگر رسانه های استکباری به ملت ایران توهین می کنند و اگر تحلیلگران مزدور منطقه علیه انقلاب سخن‌پراکنی می کنند؛ نگران نباشید، ملت‌های آزادی‌خواه و آزاداندیش جهان خود حقیقت را به خوبی درک می کنند و می‌دانند که انقلاب اسلامی ایران امیدی برای مستضعفان عالم است.

وی ادامه داد: در شرایطی که منافع استکبار جهانی و استعمار پیر در ایران اسلامی قطع شده است، طبیعی خواهد بود که رسانه‌های وابسته به غرب شبانه‌روز علیه انقلاب اسلامی و نظام ولایی ایران تبلیغ منفی داشته باشند، با این‌حال مسؤولان باید بدانند که منشاء تمامی مشکلات موجود در کشور دشمنان نیستند، بلکه سوء مدیریت‌ها و بی‌تدبیری در داخل نیز وجود دارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: در این کشور هیچ مسؤولی نباید رأی مستقیم و غیرمستقیم مردم انتخاب نمی‌شود، حتی رهبری نظام نیز با آرای خبرگان رهبری که آنان نیز از سوی مردم برگزیده شده‌اند، انتخاب می‌شود، این امتیاز تنها منحصر به نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی وحدت و انسجام مردم به رهبری ولایت فقیه را به معنای سعادت دنیا و آخرت دانست و گفت: مسؤولان رده بالای نظام اهل سوء استفاده، خائن و لبیک‌گوی آمریکا و مزدورانش نیستند، امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و یکدلی برای مقابله دشمنان دیرین نظام هستیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها