رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
  • الإثنين ۴ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 18 June

صریر: رئیس افتخاری ستاد ملی سیاست‌گذاری «تبریز۲۰۱۸» با اشاره به سفر خارجی رئیس‌جمهور در فروردین ۹۷ گفت: افتتاح تبریز ۲۰۱۸ به پنجم اردیبهشت ماه موکول شده است.

به گزارش صریر از تبریز، محمدرضا نعمت‌زاده، رئیس افتخاری تبریز ۲۰۱۸ امروز در جلسه تبریز ۲۰۱۸ با تاکید به اینکه بخش خصوصی ورود جدی به رویداد تبریز ۲۰۱۸ نداشته است، اظهار کرد: باید مسوولان دولتی این اجازه را بدهند تا بخش خصوصی وارد شود و البته قطع به یقین منافع اصلی را نیز خود بخش خصوصی از این رویداد خواهد برد.

وی تصریح کرد: باید تبریز در بخش‌های برون‌مرزی معرفی شود، در حال حاضر در سطح ملی هیچ خبری از تبریز ۲۰۱۸ نبوده و جز چند برنامه، خبری از این رویداد در سطح ملی نیست، متاسفانه در سطح ملی جایگاه این برنامه مشخص نبوده و زمان هم در حال گذر است.

رئیس افتخاری تبریز ۲۰۱۸ ادامه داد: در طول دو هفته اخیر با وزیر امور خارجه و برخی معاونان دیدار و گفت‌وگو داشته‌ام و آنها نیز اعلام داشتند که هیچ خبری از تبریز ۲۰۱۸ نیست، نباید زمان را از دست بدهیم.

وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت ابراز کرد: قرار بر این بود تا در چهارم فروردین  رویداد تبریز ۲۰۱۸ با حضور  رئیس جمهور افتتاح شود که به علت سفر خارجی رئیس جمهور در چهارم فروردین و طبق مکالمات به عمل آمده قرار افتتاح در هفته سوم فروردین اعلام شد که اینک تائید شده پنجم اردیبهشت ماه آغاز رسمی رویداد تبریز ۲۰۱۸ انجام گیرد.

نعمت‌زاده بیان کرد: با کارشناسان مرکز فرش جلساتی داشته‌ایم و چندین برنامه از جمله تهیه پوستر جشنواره و تیزر را برعهده آنان گذاشته‌ایم.

وی افزود: قرار بود نمایشگاه بین‌المللی فرش تهران در تبریز برگزار شود که بنابه برخی مشکلات این امر میسر نشد ولی یک نمایشگاه اختصاصی فرش در تبریز برگزار خواهد شد.

رئس افتخاری تبریز ۲۰۱۸ ادامه داد: با همکاری دانشگاه هنر، جشنواره هنر نیز در استان برگزار خواهد شد و از لحاظ تورهای گردشگری فرش، همکاری‌هایی انجام خواهد گرفت.

وی در بیان مشکلات موجود در معرفی تبریز ۲۰۱۸، به ضعف خبررسانی اشاره کرد و گفت: هنوز این مشکل رفع نشده و باید آن را با یک کار تخصصی رفع کنیم.

نعمت‌زاده ادامه داد: در تبریز ۲۰۱۸ باید تقویم رویدادها به صورت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مشخص شود، متاسفانه حتی پوستر مخصوصی برای این رویداد نداریم، از همه صنایع می‌خواهیم در حد توان برای یک بعد از تبریز ۲۰۱۸ در بخش‌های هنری، فرهنگی و غیره پوستر طراحی و چاپ کنند.

وی افزود: استاندار محترم باید تقسیم کار در خصوص تبریز ۲۰۱۸ را انجام دهند و هر کس باید وظایف خود را در این خصوص انجام دهد و با همه توانایی‌ها وارد میدان شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها