رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December

صریر: رئیس افتخاری ستاد ملی سیاست‌گذاری «تبریز۲۰۱۸» با اشاره به سفر خارجی رئیس‌جمهور در فروردین ۹۷ گفت: افتتاح تبریز ۲۰۱۸ به پنجم اردیبهشت ماه موکول شده است.

به گزارش صریر از تبریز، محمدرضا نعمت‌زاده، رئیس افتخاری تبریز ۲۰۱۸ امروز در جلسه تبریز ۲۰۱۸ با تاکید به اینکه بخش خصوصی ورود جدی به رویداد تبریز ۲۰۱۸ نداشته است، اظهار کرد: باید مسوولان دولتی این اجازه را بدهند تا بخش خصوصی وارد شود و البته قطع به یقین منافع اصلی را نیز خود بخش خصوصی از این رویداد خواهد برد.

وی تصریح کرد: باید تبریز در بخش‌های برون‌مرزی معرفی شود، در حال حاضر در سطح ملی هیچ خبری از تبریز ۲۰۱۸ نبوده و جز چند برنامه، خبری از این رویداد در سطح ملی نیست، متاسفانه در سطح ملی جایگاه این برنامه مشخص نبوده و زمان هم در حال گذر است.

رئیس افتخاری تبریز ۲۰۱۸ ادامه داد: در طول دو هفته اخیر با وزیر امور خارجه و برخی معاونان دیدار و گفت‌وگو داشته‌ام و آنها نیز اعلام داشتند که هیچ خبری از تبریز ۲۰۱۸ نیست، نباید زمان را از دست بدهیم.

وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت ابراز کرد: قرار بر این بود تا در چهارم فروردین  رویداد تبریز ۲۰۱۸ با حضور  رئیس جمهور افتتاح شود که به علت سفر خارجی رئیس جمهور در چهارم فروردین و طبق مکالمات به عمل آمده قرار افتتاح در هفته سوم فروردین اعلام شد که اینک تائید شده پنجم اردیبهشت ماه آغاز رسمی رویداد تبریز ۲۰۱۸ انجام گیرد.

نعمت‌زاده بیان کرد: با کارشناسان مرکز فرش جلساتی داشته‌ایم و چندین برنامه از جمله تهیه پوستر جشنواره و تیزر را برعهده آنان گذاشته‌ایم.

وی افزود: قرار بود نمایشگاه بین‌المللی فرش تهران در تبریز برگزار شود که بنابه برخی مشکلات این امر میسر نشد ولی یک نمایشگاه اختصاصی فرش در تبریز برگزار خواهد شد.

رئس افتخاری تبریز ۲۰۱۸ ادامه داد: با همکاری دانشگاه هنر، جشنواره هنر نیز در استان برگزار خواهد شد و از لحاظ تورهای گردشگری فرش، همکاری‌هایی انجام خواهد گرفت.

وی در بیان مشکلات موجود در معرفی تبریز ۲۰۱۸، به ضعف خبررسانی اشاره کرد و گفت: هنوز این مشکل رفع نشده و باید آن را با یک کار تخصصی رفع کنیم.

نعمت‌زاده ادامه داد: در تبریز ۲۰۱۸ باید تقویم رویدادها به صورت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مشخص شود، متاسفانه حتی پوستر مخصوصی برای این رویداد نداریم، از همه صنایع می‌خواهیم در حد توان برای یک بعد از تبریز ۲۰۱۸ در بخش‌های هنری، فرهنگی و غیره پوستر طراحی و چاپ کنند.

وی افزود: استاندار محترم باید تقسیم کار در خصوص تبریز ۲۰۱۸ را انجام دهند و هر کس باید وظایف خود را در این خصوص انجام دهد و با همه توانایی‌ها وارد میدان شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها