رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: معاون وزیر صنعت و معدن با اشاره به اینکه همه ساله برای صنعت‌گران جشن می‌گیریم، گفت: شکل کار در کشور ما با کشورهای دیگر متفاوت است به طوریکه اگر در سایر کشورها انبار منسوخ شده ولی ما آن را با افتخار افتتاح می‌کنیم که اناشی از داشتن جیب بنگلادشی و پُز لس‌‌آنجلسی است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، محمود نوابی ظهر امروز در سومین همایش تجلیل از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان اظهار کرد: بنا داریم در سال‌های آینده به دنبال برترین‌ها باشیم حتی برنامه‌ داریم تا افرادی که از مصرف‌کننده حمایت نمی‌کنند را معرفی کنیم.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، تولیدکننده و مصرف‌کننده لازم و ملزوم هم بوده و مصرف‌کننده باید مطالبه‌گر و انتقادگر باشد ولی دست از حمایت تولید نباید کشید.

معاون وزیر صنعت و معدن با اشاره به اینکه همه ساله ما جشن صنعت‌گران را داریم، گفت: شکل کار در کشور متفاوت است به طوریکه اگر در سایر کشورها انبار منسوخ شده ولی ما افتتاح می‌کنیم و این ناشی از این است که جیب بنگلادشی ولی پُز لس‌آنجلسی داریم.

وی ادامه داد: ما با این ارزیابی‌ها بنگاه‌های اقتصادی برتر برای حمایت را به مصرف‌کننده معرفی می‌کنیم تا مردم به این سمت حمایت از تولید داخلی بروند.

رئیس سازمان حقوق مصرف‌کننده خاطرنشان کرد:در حوزه جمع‌آوری قاچاق عملکرد خوبی داشته‌ایم به طوریکه در سطح عرضه توانسته‌ایم موفق ظاهر شویم زیرا اعتقاد داریم به فرموده مقام معظم رهبری هر جا که قاچاق کشف شد باید آن را آتش زد.

وی گفت: وقتی کالایی در کشور موجود است چرا باید از خارج قاچاق شود، طبق امر رهبری نباید تعللی در انهدام کالای قاچاق داشته و منتظر پروسه طولانی باشیم .

نوابی با اشاره به اینکه در هفدهمین همایش برترین‌ها، ۲۵ برابر در حوزه متقاضیان رشد داشته و در حوزه منتخبان نیز این رشد ۲۲ برابر بود، افزود: البته در استان‌ها نیز همین‌گونه روند رشد را داشته‌ایم.

وی یادآور سد: البته همایش حقوق مصرف‌کننده به صورت داوطلبی بوده و اگر اعتبار در دست داشتم ارزیابی همه واحدهای تولیدی را اجباری می‌کردم.

رئیس سازمان حقوق مصرف‌کننده با تاکید به اینکه نباید به سمت مصرف‌گرایی برویم، گفت: ما باید بازارهای زیادی را ببینیم اما باید اذعان کرد با تکمیل زنجیره‌های تولید، این اتفاق خواهد افتاد.

وی ابراز کرد: ماده ۶ قانون حمایت از مصرف‌کننده مورد غفلت بوده که با اهتمام وزیر و استانداران در سراسر کشور، دستگاه‌های برتر باید رنکینگ و رتبه خود را اعلام کنند تا با شفافیت، فرآیند کار مشخص شود و تکریم ارباب رجوع نیز انجام گیرد.

اقدامات امام جمعه تبریز همان درخواست مقام معظم رهبری است  

معاون وزیر صنعت و معدن ادامه داد: وقتی اقدامات مردمی امام جمعه محبوب تبریز در سراسر ایران نمود پیدا کرد،صحبتی با ایشان داشتم، گفتند که ما طبق فرمایش حضرت آقا باید کار خودمان را بکنیم، کار خاصی نیست که تشکر لازم داشته باشد.

وی افرود:البته امام جمعه تبریز حرف درستی گفتند چرا که متاسفانه فاصله‌ای بین مردم و مسوولان ایجاد شده که همه فکر می‌کنیم امام جمعه تبریز کار خاصی می‌کند در حالی که درخواست مقام معظم رهبری و اصل انقلاب همین رفتارهاست.

نوابی ادامه داد: کاش رفتار امام جمعه تبریز در سراسر ایران اجرایی شود زیرا همه شاهد استقبال جوانان از این رفتار بودیم.

حمایت از حقوق مصرف‌کننده تنها مختص قیمت پرتقال و پفک نیست 

وی با اشاره به اینکه حقوق مصرف‌کننده تنها مختص قیمت چهار تا پرتقال، سیب و پفک نیست بلکه دیر آمدن یک مسوول به سخنرانی و یا استاد سر کلاس هم حقوق مصرف‌کننده است، افزود: اگر سرمایه‌گذار را تحویل نگیریم و سنگ‌انداری کنیم موجبات فرار آنها را ایجاد کرده‌ایم.

وی توضیح داد: البته سرمایه‌دار و سرمایه‌گذار دو مقوله جدا هستند به طوریکه سرمایه‌دار بازار را خراب می‌کند ولی سرمایه‌گذار افراد شریفی هستند که رونق اقتصادی به همراه دارند.

معاون وزیر صنعت و معدن یادآور شد: ما باید برای کارآفرینان شأن ویژه قایل شویم تا برای اقدام خود  پشت درهای اداری نمانند.

وی گفت: متاسفانه رسانه ملی تبلیغات اغوا‌کننده دارد،آیا واقعاً روغن نباتی باعث شادی می‌شود که در این تبلیغات‌ها می‌بینیم و آیا شکل زندگی این‌گونه است که یخچال باز می‌شود و انواع آب‌میوه و کیک و غذاهای متنوع وجود دارد؟

نوابی در ادامه از ایجاد شبکه ایران کالا تشکر کرد و گفت: این کانال رایگان در اختیار کارآفرینان خواهد بود.

معاون وزیر صنعت و معدن با بیان اینکه مردم به سمت مسابقات جایزه‌ای تمایل دارند به طوریکه اگر بخواهیم مردم به انتخاب‌های واحدهای تولیدی نظر بدهند، کسی توجه نمی‌کند، افزود: در مقابل این بی‌توجهی اگر اعلام کنند آبی یا قرمز و یا هر موضوعات دیگر با اینکه می‌دانند جایزه‌ای در کار نیست ولی شرکت می‌کنند.

وی متذکر شد: ما قانون کم نداریم، فقط باید اجرای قانون شود و به اصلاح  قانون احتیاجی نیست.

نوابی تصریح کرد: چرا باید در آستانه ماه‌ محرم و سال جدید کالا گران شود در حالی که نظارت بر بازار در همه دنیا جدی است ما در این زمینه نیز نقص داریم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها