رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

صریر: معاون وزیر صنعت و معدن با اشاره به اینکه همه ساله برای صنعت‌گران جشن می‌گیریم، گفت: شکل کار در کشور ما با کشورهای دیگر متفاوت است به طوریکه اگر در سایر کشورها انبار منسوخ شده ولی ما آن را با افتخار افتتاح می‌کنیم که اناشی از داشتن جیب بنگلادشی و پُز لس‌‌آنجلسی است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، محمود نوابی ظهر امروز در سومین همایش تجلیل از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان اظهار کرد: بنا داریم در سال‌های آینده به دنبال برترین‌ها باشیم حتی برنامه‌ داریم تا افرادی که از مصرف‌کننده حمایت نمی‌کنند را معرفی کنیم.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، تولیدکننده و مصرف‌کننده لازم و ملزوم هم بوده و مصرف‌کننده باید مطالبه‌گر و انتقادگر باشد ولی دست از حمایت تولید نباید کشید.

معاون وزیر صنعت و معدن با اشاره به اینکه همه ساله ما جشن صنعت‌گران را داریم، گفت: شکل کار در کشور متفاوت است به طوریکه اگر در سایر کشورها انبار منسوخ شده ولی ما افتتاح می‌کنیم و این ناشی از این است که جیب بنگلادشی ولی پُز لس‌آنجلسی داریم.

وی ادامه داد: ما با این ارزیابی‌ها بنگاه‌های اقتصادی برتر برای حمایت را به مصرف‌کننده معرفی می‌کنیم تا مردم به این سمت حمایت از تولید داخلی بروند.

رئیس سازمان حقوق مصرف‌کننده خاطرنشان کرد:در حوزه جمع‌آوری قاچاق عملکرد خوبی داشته‌ایم به طوریکه در سطح عرضه توانسته‌ایم موفق ظاهر شویم زیرا اعتقاد داریم به فرموده مقام معظم رهبری هر جا که قاچاق کشف شد باید آن را آتش زد.

وی گفت: وقتی کالایی در کشور موجود است چرا باید از خارج قاچاق شود، طبق امر رهبری نباید تعللی در انهدام کالای قاچاق داشته و منتظر پروسه طولانی باشیم .

نوابی با اشاره به اینکه در هفدهمین همایش برترین‌ها، ۲۵ برابر در حوزه متقاضیان رشد داشته و در حوزه منتخبان نیز این رشد ۲۲ برابر بود، افزود: البته در استان‌ها نیز همین‌گونه روند رشد را داشته‌ایم.

وی یادآور سد: البته همایش حقوق مصرف‌کننده به صورت داوطلبی بوده و اگر اعتبار در دست داشتم ارزیابی همه واحدهای تولیدی را اجباری می‌کردم.

رئیس سازمان حقوق مصرف‌کننده با تاکید به اینکه نباید به سمت مصرف‌گرایی برویم، گفت: ما باید بازارهای زیادی را ببینیم اما باید اذعان کرد با تکمیل زنجیره‌های تولید، این اتفاق خواهد افتاد.

وی ابراز کرد: ماده ۶ قانون حمایت از مصرف‌کننده مورد غفلت بوده که با اهتمام وزیر و استانداران در سراسر کشور، دستگاه‌های برتر باید رنکینگ و رتبه خود را اعلام کنند تا با شفافیت، فرآیند کار مشخص شود و تکریم ارباب رجوع نیز انجام گیرد.

اقدامات امام جمعه تبریز همان درخواست مقام معظم رهبری است  

معاون وزیر صنعت و معدن ادامه داد: وقتی اقدامات مردمی امام جمعه محبوب تبریز در سراسر ایران نمود پیدا کرد،صحبتی با ایشان داشتم، گفتند که ما طبق فرمایش حضرت آقا باید کار خودمان را بکنیم، کار خاصی نیست که تشکر لازم داشته باشد.

وی افرود:البته امام جمعه تبریز حرف درستی گفتند چرا که متاسفانه فاصله‌ای بین مردم و مسوولان ایجاد شده که همه فکر می‌کنیم امام جمعه تبریز کار خاصی می‌کند در حالی که درخواست مقام معظم رهبری و اصل انقلاب همین رفتارهاست.

نوابی ادامه داد: کاش رفتار امام جمعه تبریز در سراسر ایران اجرایی شود زیرا همه شاهد استقبال جوانان از این رفتار بودیم.

حمایت از حقوق مصرف‌کننده تنها مختص قیمت پرتقال و پفک نیست 

وی با اشاره به اینکه حقوق مصرف‌کننده تنها مختص قیمت چهار تا پرتقال، سیب و پفک نیست بلکه دیر آمدن یک مسوول به سخنرانی و یا استاد سر کلاس هم حقوق مصرف‌کننده است، افزود: اگر سرمایه‌گذار را تحویل نگیریم و سنگ‌انداری کنیم موجبات فرار آنها را ایجاد کرده‌ایم.

وی توضیح داد: البته سرمایه‌دار و سرمایه‌گذار دو مقوله جدا هستند به طوریکه سرمایه‌دار بازار را خراب می‌کند ولی سرمایه‌گذار افراد شریفی هستند که رونق اقتصادی به همراه دارند.

معاون وزیر صنعت و معدن یادآور شد: ما باید برای کارآفرینان شأن ویژه قایل شویم تا برای اقدام خود  پشت درهای اداری نمانند.

وی گفت: متاسفانه رسانه ملی تبلیغات اغوا‌کننده دارد،آیا واقعاً روغن نباتی باعث شادی می‌شود که در این تبلیغات‌ها می‌بینیم و آیا شکل زندگی این‌گونه است که یخچال باز می‌شود و انواع آب‌میوه و کیک و غذاهای متنوع وجود دارد؟

نوابی در ادامه از ایجاد شبکه ایران کالا تشکر کرد و گفت: این کانال رایگان در اختیار کارآفرینان خواهد بود.

معاون وزیر صنعت و معدن با بیان اینکه مردم به سمت مسابقات جایزه‌ای تمایل دارند به طوریکه اگر بخواهیم مردم به انتخاب‌های واحدهای تولیدی نظر بدهند، کسی توجه نمی‌کند، افزود: در مقابل این بی‌توجهی اگر اعلام کنند آبی یا قرمز و یا هر موضوعات دیگر با اینکه می‌دانند جایزه‌ای در کار نیست ولی شرکت می‌کنند.

وی متذکر شد: ما قانون کم نداریم، فقط باید اجرای قانون شود و به اصلاح  قانون احتیاجی نیست.

نوابی تصریح کرد: چرا باید در آستانه ماه‌ محرم و سال جدید کالا گران شود در حالی که نظارت بر بازار در همه دنیا جدی است ما در این زمینه نیز نقص داریم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها