رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January
استاندار آذربایجان‌شرقی:

تولیدکنندگان بدانند؛ همیشه حق با مشتری است

صریر: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تولیدکننده با تولید با کیفیت محصول خود می‌تواند حامی مصرف‌کننده شود.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، مجید خدابخش امروز در سومین همایش تجلیل از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان اظهار کرد: در دنیا همیشه حق با مشتری است از این رو حمایت از مصرف‌کننده باید انجام گیرد و در اولویت باشد.

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه افزود: تولیدکننده با تولید با کیفیت محصول  خود می‌تواند حامی مصرف‌کننده شود.

وی با بیان اینکه اگر تولیدی کیفیت خوبی نداشته باشد ادامه کار برایش میسر نخواهد شد، گفت: ما در قیمت‌ها مشکل داریم به طوریکه تا ۱۷ روز دیگر سال جدید آغاز خواهد شد و برعکس کشورهای دیگر که نرخ ثابت دارند ولی در کشور ما معلوم نیست چه تغییر و تحولات قیمتی در بازار طی سال بعد صورت خواهد گرفت.

وی توضیح داد: بعد از عید افزایش قیمت سالانه‌ای در کشور رخ  می‌دهد به طوریکه ۱۰ درصد دستمزد کارگران افزایش داده خواهد شد و در عوض افزایش قیمت گاز، برق و آب را نیز خواهیم داشت که همگی بر تولیدکننده تحمیل خواهد شد.

خدابخش تصریح کرد: در مقابل افزایش قیمت‌های تحمیلی به تولیدکننده، این هنر آنهاست که در این تغییرات داخلی توانایی رقابت در مقابل واردات داشته باشند، استاندارد را رعایت کنند و حتی صادرات هم  داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان‌شرقی در صادرات غیرنفتی، اول بوده که نشانگر هنرمندی تولیدکنندگان است، بیان داشت: با این افزایش قیمت‌ها ادامه فعالیت ممکن نیست ولی تولیدکنندگان همانند یک هنرمند در حال فعالیت به نحو احسن هستند.

استاندار آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: ای کاش ۱۲۵ واحد ارزیابی شده را منتخب اعلام می‌کردند، امید است این امر روزی نهادینه شود زیرا داوطلب شدن تولیدکنندگان برای اررزیابی خود، یک امر شایسته و بسیار با ارزش است.

وی خاطرنشان کرد: برخی از دوستان تولیدکننده با ادبیات رایج دنیا نیز در حال مبارزه هستند به طوریکه برای نمونه همه جا می‌گویند انبار حذف شده است ولی آیا می‌توان این موضوع را در ایران اجرا کرد در حالی که گاهاً حتی بیش از حد استاندارد نیز انبار داریم.

خدابخش گفت: تولیدکنندگان در فضای بسیار سخت، استانداردها را پاس می‌‌کنند که جای تقدیر و تشکر دارد و امید است روزی ۵۰ درصد از واحدهای تولیدی استان استانداردهای لازم را پاس کرده و حقوق مصرف‌کنندگان را تمام و کمال رعایت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها