رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April
استاندار آذربایجان‌شرقی:

تولیدکنندگان بدانند؛ همیشه حق با مشتری است

صریر: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تولیدکننده با تولید با کیفیت محصول خود می‌تواند حامی مصرف‌کننده شود.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، مجید خدابخش امروز در سومین همایش تجلیل از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان اظهار کرد: در دنیا همیشه حق با مشتری است از این رو حمایت از مصرف‌کننده باید انجام گیرد و در اولویت باشد.

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه افزود: تولیدکننده با تولید با کیفیت محصول  خود می‌تواند حامی مصرف‌کننده شود.

وی با بیان اینکه اگر تولیدی کیفیت خوبی نداشته باشد ادامه کار برایش میسر نخواهد شد، گفت: ما در قیمت‌ها مشکل داریم به طوریکه تا ۱۷ روز دیگر سال جدید آغاز خواهد شد و برعکس کشورهای دیگر که نرخ ثابت دارند ولی در کشور ما معلوم نیست چه تغییر و تحولات قیمتی در بازار طی سال بعد صورت خواهد گرفت.

وی توضیح داد: بعد از عید افزایش قیمت سالانه‌ای در کشور رخ  می‌دهد به طوریکه ۱۰ درصد دستمزد کارگران افزایش داده خواهد شد و در عوض افزایش قیمت گاز، برق و آب را نیز خواهیم داشت که همگی بر تولیدکننده تحمیل خواهد شد.

خدابخش تصریح کرد: در مقابل افزایش قیمت‌های تحمیلی به تولیدکننده، این هنر آنهاست که در این تغییرات داخلی توانایی رقابت در مقابل واردات داشته باشند، استاندارد را رعایت کنند و حتی صادرات هم  داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان‌شرقی در صادرات غیرنفتی، اول بوده که نشانگر هنرمندی تولیدکنندگان است، بیان داشت: با این افزایش قیمت‌ها ادامه فعالیت ممکن نیست ولی تولیدکنندگان همانند یک هنرمند در حال فعالیت به نحو احسن هستند.

استاندار آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: ای کاش ۱۲۵ واحد ارزیابی شده را منتخب اعلام می‌کردند، امید است این امر روزی نهادینه شود زیرا داوطلب شدن تولیدکنندگان برای اررزیابی خود، یک امر شایسته و بسیار با ارزش است.

وی خاطرنشان کرد: برخی از دوستان تولیدکننده با ادبیات رایج دنیا نیز در حال مبارزه هستند به طوریکه برای نمونه همه جا می‌گویند انبار حذف شده است ولی آیا می‌توان این موضوع را در ایران اجرا کرد در حالی که گاهاً حتی بیش از حد استاندارد نیز انبار داریم.

خدابخش گفت: تولیدکنندگان در فضای بسیار سخت، استانداردها را پاس می‌‌کنند که جای تقدیر و تشکر دارد و امید است روزی ۵۰ درصد از واحدهای تولیدی استان استانداردهای لازم را پاس کرده و حقوق مصرف‌کنندگان را تمام و کمال رعایت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها