رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April
به همت مؤسسه عاشورا قرارگاه خاتم الانبیاء؛

 اهدای 14 سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند شهرستان بناب

صریر: مؤسسه عاشورا قرارگاه خاتم الانبیاء در اقدامی فرهنگی و خداپسندانه ۱۴ سری جهیزیه کامل به نوعروسان نیازمند و محروم شهرستان بناب در استان آذربایجان‌شرقی اهدا کرد.

به گزارش خبرنگار صریر در بناب، سیروس محمدزاده، مدیرعامل مؤسسه عاشورا قرارگاه خاتم الانبیاء امروز در مراسم اهدای ۱۴ سری جهیزیه کامل به نوعروسان نیازمند و محروم شهرستان بناب اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه تنها در عرصه‌های دفاعی و نظامی، بلکه در محرومیت‎‌زدایی و عرصه‌های فرهنگی نیز فعال بوده است.

وی افزود: احداث مساجد، غسالخانه، بهسازی راه‌ها و پل‌های روستایی، خانه عالم، محرومیت‌زدایی از مناطق دورافتاده و رسیدگی به خانواده‌های شهدا، برگزاری یادواره‌های شهدا و مشارکت در اردوهای جهادی و راهیان نور بخشی از اقداملات فرهنگی، عمرانی و سازندگی قرارگاه خاتم الانبیاء در استان بوده است.

مدیرعامل مؤسسه عاشورا قرارگاه خاتم الانبیاء گفت: سپاه و مجموعه‌های وابسته به آن در طول سالیان متمادی توانسته مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه محرومیت‌زدایی را به خوبی جامه عمل بپوشاند.

محمدزاده با اشاره به این‌که رهبر انقلاب سازندگی را جهاد فی سبیل الله می‌دانند، افزود: سپاه توانسته در عرصه‌های زیرساختی و زیربنایی اقداماتی را داشته باشد که حیرت دشمنان را وا داشته است، با این توضیح که تمامی پروژه ها با پیوست فرهنگی همراه بوده اند.

وی احداث آزادراه مراغه – هشترود را از دیگر پروژه های مهم این مؤسسه در استان دانست و گفت: اعتقاد داریم با تحقق شعار «ما می توانیم» تمامی توطئه ها و تحریم های اقتصادی و فناوری دشمنان بی‌اثر مانده و با ادامه این مسیر؛ عزت و اقتدار نظام اسلامی محقق شده است.

مدیرعامل مؤسسه عاشورا قرارگاه خاتم الانبیاء همچنین در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اهدای ۱۴ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند شهرستان بناب اظهار داشت: ارزش ریالی هر یک از جهیزیه های اهدایی حدود ۱۰۰ میلیون ریال است که در راستای اهداف فرهنگی و مردم‌یاری مؤسسه اهدا می شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها