رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January
به همت مؤسسه عاشورا قرارگاه خاتم الانبیاء؛

 اهدای 14 سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند شهرستان بناب

صریر: مؤسسه عاشورا قرارگاه خاتم الانبیاء در اقدامی فرهنگی و خداپسندانه ۱۴ سری جهیزیه کامل به نوعروسان نیازمند و محروم شهرستان بناب در استان آذربایجان‌شرقی اهدا کرد.

به گزارش خبرنگار صریر در بناب، سیروس محمدزاده، مدیرعامل مؤسسه عاشورا قرارگاه خاتم الانبیاء امروز در مراسم اهدای ۱۴ سری جهیزیه کامل به نوعروسان نیازمند و محروم شهرستان بناب اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه تنها در عرصه‌های دفاعی و نظامی، بلکه در محرومیت‎‌زدایی و عرصه‌های فرهنگی نیز فعال بوده است.

وی افزود: احداث مساجد، غسالخانه، بهسازی راه‌ها و پل‌های روستایی، خانه عالم، محرومیت‌زدایی از مناطق دورافتاده و رسیدگی به خانواده‌های شهدا، برگزاری یادواره‌های شهدا و مشارکت در اردوهای جهادی و راهیان نور بخشی از اقداملات فرهنگی، عمرانی و سازندگی قرارگاه خاتم الانبیاء در استان بوده است.

مدیرعامل مؤسسه عاشورا قرارگاه خاتم الانبیاء گفت: سپاه و مجموعه‌های وابسته به آن در طول سالیان متمادی توانسته مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه محرومیت‌زدایی را به خوبی جامه عمل بپوشاند.

محمدزاده با اشاره به این‌که رهبر انقلاب سازندگی را جهاد فی سبیل الله می‌دانند، افزود: سپاه توانسته در عرصه‌های زیرساختی و زیربنایی اقداماتی را داشته باشد که حیرت دشمنان را وا داشته است، با این توضیح که تمامی پروژه ها با پیوست فرهنگی همراه بوده اند.

وی احداث آزادراه مراغه – هشترود را از دیگر پروژه های مهم این مؤسسه در استان دانست و گفت: اعتقاد داریم با تحقق شعار «ما می توانیم» تمامی توطئه ها و تحریم های اقتصادی و فناوری دشمنان بی‌اثر مانده و با ادامه این مسیر؛ عزت و اقتدار نظام اسلامی محقق شده است.

مدیرعامل مؤسسه عاشورا قرارگاه خاتم الانبیاء همچنین در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اهدای ۱۴ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند شهرستان بناب اظهار داشت: ارزش ریالی هر یک از جهیزیه های اهدایی حدود ۱۰۰ میلیون ریال است که در راستای اهداف فرهنگی و مردم‌یاری مؤسسه اهدا می شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها