رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December

صریر: حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: باید تلاش کنیم مردم را به آینده نظام امیدوار نگه داریم و مسؤولان را ملتزم به تحقق مطالبات مردم و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی کنیم، در چنین شرایطی رسالت خطیر رسانه محقق شده است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی امروز در دیدار جمعی از پیشکسوتان و فعالان رسانه‌ای استان با تأکید بر توجه فعالان خبری بر صحت اخبار اظهار داشت: خبرنگاران به دنبال ایجاد نشاط و امید در جامعه باشند.

وی با بیان این‌که امیدبخشی و نشاط‌آفرینی رسانه‌ها منجر به تحقق آینده‌ای روشن برای نظام اسلامی خواهد بود، خاطرنشان کرد: رسالت خبرنگاران نباید تنها در انتقال اخبار خلاصه شود، بهتر است در کنار این امر؛ ارایه راهکار و نقد سازنده نیز صورت گیرد، که البته این رویکرد با انتقاد تخریب‌گرایانه متفاوت است.

امام جمعه تبریز با اشاره به این‌که بهره‌مندی از تجربه پیشکسوتان عرصه خبر ضرورتی مهم برای فعالان جوان رسانه‌ای است، گفت: مطبوعات در جلوگیری از بروز مشکلات و معضلات اجتماعی و سالم‌سازی محیط اداری کشور نقشی بسیار مهم بر عهده دارند.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم ادامه داد: باید تلاش کنیم مردم را به آینده نظام امیدوار نگه داریم و مسؤولان را ملتزم به تحقق مطالبات مردم و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی کنیم، در چنین شرایطی رسالت خطیر رسانه محقق شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر بها دادن به نسل جوان جامعه اظهار داشت: این‌که عده‌ای بیایند و ادعا کنند که نسل جدید مانند جوانان انقلابی نسل گذشته نیست، غلط است، نقش و جایگاه نسل امروز اگر بیشتر از نسل انقلاب نباشد، کمتر نیست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی ادامه داد: نسل جوان و امروز جامعه در روحیه مطالبه‌گری، عدالت‌خواهی و دانایی کم‌تر از نسل انقلاب نیست، از این رو مسؤولان باید در تمامی معادلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و … نقش جوانان را پررنگ‌تر کنند.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با رد ادعای دین‌گریزی نسل امروز جامعه تصریح کرد: با نگاهی به مناسبت‌های مذهبی و برنامه‌های فرهنگی خواهیم یافت که اغلب شرکت کنندگان در مراسم‌هایی چون اعتکاف، شب‌های قدر، نماز جمعه، یادواره های شهدا و کاروان‌های راهیان نور؛ جوانان هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها