رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

صریر: حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: باید تلاش کنیم مردم را به آینده نظام امیدوار نگه داریم و مسؤولان را ملتزم به تحقق مطالبات مردم و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی کنیم، در چنین شرایطی رسالت خطیر رسانه محقق شده است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی امروز در دیدار جمعی از پیشکسوتان و فعالان رسانه‌ای استان با تأکید بر توجه فعالان خبری بر صحت اخبار اظهار داشت: خبرنگاران به دنبال ایجاد نشاط و امید در جامعه باشند.

وی با بیان این‌که امیدبخشی و نشاط‌آفرینی رسانه‌ها منجر به تحقق آینده‌ای روشن برای نظام اسلامی خواهد بود، خاطرنشان کرد: رسالت خبرنگاران نباید تنها در انتقال اخبار خلاصه شود، بهتر است در کنار این امر؛ ارایه راهکار و نقد سازنده نیز صورت گیرد، که البته این رویکرد با انتقاد تخریب‌گرایانه متفاوت است.

امام جمعه تبریز با اشاره به این‌که بهره‌مندی از تجربه پیشکسوتان عرصه خبر ضرورتی مهم برای فعالان جوان رسانه‌ای است، گفت: مطبوعات در جلوگیری از بروز مشکلات و معضلات اجتماعی و سالم‌سازی محیط اداری کشور نقشی بسیار مهم بر عهده دارند.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم ادامه داد: باید تلاش کنیم مردم را به آینده نظام امیدوار نگه داریم و مسؤولان را ملتزم به تحقق مطالبات مردم و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی کنیم، در چنین شرایطی رسالت خطیر رسانه محقق شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر بها دادن به نسل جوان جامعه اظهار داشت: این‌که عده‌ای بیایند و ادعا کنند که نسل جدید مانند جوانان انقلابی نسل گذشته نیست، غلط است، نقش و جایگاه نسل امروز اگر بیشتر از نسل انقلاب نباشد، کمتر نیست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی ادامه داد: نسل جوان و امروز جامعه در روحیه مطالبه‌گری، عدالت‌خواهی و دانایی کم‌تر از نسل انقلاب نیست، از این رو مسؤولان باید در تمامی معادلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و … نقش جوانان را پررنگ‌تر کنند.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با رد ادعای دین‌گریزی نسل امروز جامعه تصریح کرد: با نگاهی به مناسبت‌های مذهبی و برنامه‌های فرهنگی خواهیم یافت که اغلب شرکت کنندگان در مراسم‌هایی چون اعتکاف، شب‌های قدر، نماز جمعه، یادواره های شهدا و کاروان‌های راهیان نور؛ جوانان هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها