رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December

صریر: رضایی وظیفه دولت و مجلس را مردمی کردن اقتصاد و فرهنگ دانست و گفت: اگر اقتصاد دولتی باقی بماند؛ بخش خصوصی فضای رشد و نقش آفرینی نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز در همایش بزرگداشت سالروز شهادت شهید مهدی باکری، فرمانده لشکر همیشه پیروز عاشورا که در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران هویت مردمی داشته و به همین خاطر مورد غضب کشورهای مستکبر قرار گرفته است.

وی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی دشمنان برای اجرای پروژه براندازی انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: دشمنان زمانی که از ترور و اخلال در کشور راهی به پیش نبردند؛ جنگ نظامی به راه انداختند اما نمی‌دانستند که با شروع جنگ امثال باکری ها تربیت میشوند. به همین خاطر پس از جنگ، ایران به کشوری قدرتمند در منطقه و جهان تبدیل شد.

فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: پس از جنگ حدود ده سال آمریکایی ها در سکوت فرو رفته بودند و تنها امیدشان تغییر در سیاست جانشین احتمالی امام خمینی(ره) بود که این اتفاق نه تنها نیفتاد، بلکه روحیه استکبارستیزی ملت ایران تداوم یافته و شاهد شکست‌های متوالی استکبار در منطقه هستیم.

رضایی با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی امروز در چند جبهه درحال نبرد با دشمنان است، افزود: جبهه اول ما در سوریه به خاطر درخواست مردم این کشور است، جبهه دوم در عرصه‌های اعتقادی و فرهنگی است که باید به مقابله با آن پرداخت و جبهه سوم در عرصه‌های اقتصادی معطوف شده است.

وی با بیان این‌که عده ای با ایجاد شایعات مختلف به دنبال تحریف تاریخ و حتی سخنان یا مواضع امام خمینی(ره) هستند، افزود: در عرصه دیگر شاهدیم که دشمن تلاش خود را برای ضربه به فرهنگ و اقتصاد کشور متمرکز کرده است. تا شاید بتواند حمایت و پشتیبانی مردم از این دو عرصه را بکاهد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر این‌که انقلاب وقتی وارد یک موضوعی شد آن موضوع مردمی می شود، افزود: ما نیاز داریم که موضوعات را مردمی کنیم، چنانکه جنگ تحمیلی برخلاف عرف بین الملل؛ از سوی خود مردم اداره شد؛ با این حتا متأسفانه تاکنون نتوانسته ایم فرهنگ و اقتصاد را مردمی کنیم.

رضایی وظیفه دولت و مجلس را مردمی کردن اقتصاد و فرهنگ دانست و خاطرنشان کرد: منظورمان این است که امور را به دست مردم بسپارند، در این صورت شاهد شکوفایی استعدادهای بالقوه خواهیم بود، اگر اقتصاد دولتی باقی بماند؛ بخش خصوصی فضای رشد و نقش آفرینی نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خاطراتی از دوران دفاع مقدس و شهید مهدی باکری اظهار داشت: آقا مهدی تبلور غیرت آذربایجان بود. اگر کسی بخواهد معیار و محک مردم آذربایجان را بداند باید به سیما و سیره آقا مهدی نگاه کند. او خود در پیروزی انقلاب سهیم بود و خود ثمره و میوه انقلاب شد.

رضایی مردمی بودن را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شهید باکری دانست و گفت: شهید باکری یکی از نمادهای اصلی انقلاب بود، حتی زمانی که شهردار بود به خانه مردم میرفت و مشکلات را برطرف می‌کرد؛ او در راه خدمت به خلق الله خستگی ناپذیر بود و الگویی تمام عیار برای مسؤولان است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها