رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

صریر: رضایی وظیفه دولت و مجلس را مردمی کردن اقتصاد و فرهنگ دانست و گفت: اگر اقتصاد دولتی باقی بماند؛ بخش خصوصی فضای رشد و نقش آفرینی نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز در همایش بزرگداشت سالروز شهادت شهید مهدی باکری، فرمانده لشکر همیشه پیروز عاشورا که در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران هویت مردمی داشته و به همین خاطر مورد غضب کشورهای مستکبر قرار گرفته است.

وی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی دشمنان برای اجرای پروژه براندازی انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: دشمنان زمانی که از ترور و اخلال در کشور راهی به پیش نبردند؛ جنگ نظامی به راه انداختند اما نمی‌دانستند که با شروع جنگ امثال باکری ها تربیت میشوند. به همین خاطر پس از جنگ، ایران به کشوری قدرتمند در منطقه و جهان تبدیل شد.

فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: پس از جنگ حدود ده سال آمریکایی ها در سکوت فرو رفته بودند و تنها امیدشان تغییر در سیاست جانشین احتمالی امام خمینی(ره) بود که این اتفاق نه تنها نیفتاد، بلکه روحیه استکبارستیزی ملت ایران تداوم یافته و شاهد شکست‌های متوالی استکبار در منطقه هستیم.

رضایی با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی امروز در چند جبهه درحال نبرد با دشمنان است، افزود: جبهه اول ما در سوریه به خاطر درخواست مردم این کشور است، جبهه دوم در عرصه‌های اعتقادی و فرهنگی است که باید به مقابله با آن پرداخت و جبهه سوم در عرصه‌های اقتصادی معطوف شده است.

وی با بیان این‌که عده ای با ایجاد شایعات مختلف به دنبال تحریف تاریخ و حتی سخنان یا مواضع امام خمینی(ره) هستند، افزود: در عرصه دیگر شاهدیم که دشمن تلاش خود را برای ضربه به فرهنگ و اقتصاد کشور متمرکز کرده است. تا شاید بتواند حمایت و پشتیبانی مردم از این دو عرصه را بکاهد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر این‌که انقلاب وقتی وارد یک موضوعی شد آن موضوع مردمی می شود، افزود: ما نیاز داریم که موضوعات را مردمی کنیم، چنانکه جنگ تحمیلی برخلاف عرف بین الملل؛ از سوی خود مردم اداره شد؛ با این حتا متأسفانه تاکنون نتوانسته ایم فرهنگ و اقتصاد را مردمی کنیم.

رضایی وظیفه دولت و مجلس را مردمی کردن اقتصاد و فرهنگ دانست و خاطرنشان کرد: منظورمان این است که امور را به دست مردم بسپارند، در این صورت شاهد شکوفایی استعدادهای بالقوه خواهیم بود، اگر اقتصاد دولتی باقی بماند؛ بخش خصوصی فضای رشد و نقش آفرینی نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خاطراتی از دوران دفاع مقدس و شهید مهدی باکری اظهار داشت: آقا مهدی تبلور غیرت آذربایجان بود. اگر کسی بخواهد معیار و محک مردم آذربایجان را بداند باید به سیما و سیره آقا مهدی نگاه کند. او خود در پیروزی انقلاب سهیم بود و خود ثمره و میوه انقلاب شد.

رضایی مردمی بودن را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شهید باکری دانست و گفت: شهید باکری یکی از نمادهای اصلی انقلاب بود، حتی زمانی که شهردار بود به خانه مردم میرفت و مشکلات را برطرف می‌کرد؛ او در راه خدمت به خلق الله خستگی ناپذیر بود و الگویی تمام عیار برای مسؤولان است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها