رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا را مایه افتخار کشور دانست و گفت: جوانان جهادی و انقلابی این مجموعه با نقش آفرینی درحوزه اقتصادی، توسعه همه جانبه در پروژه بزرگ عمرانی را متجلی کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی امروز در دیدار مسؤولان مؤسسات فعال قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء شمال غرب کشور با تاکید بر این‌که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء مایه افتخار کشور است، اظهار داشت: این قرارگاه شعار «ما می توانیم» را تحقق عینی بخشیده است.

وی با بیان این‌که جوانان جهادی و انقلابی این مجموعه با نقش آفرینی در حوزه اقتصادی کشور توسعه همه جانبه را در پروژه های بزرگ عمرانی متجلی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: مجموعه های فنی و مهندسی قرارگاه با انجام فعالیت های بزرگ عمرانی، اقتصادی و ایجاد اشتغال توانسته اند در عرصه اقتصاد مقاومتی موفق عمل کنند.

امام جمعه تبریز قرارگاه سازندگی خاتم الانبیای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مایه دلگرمی و امید آحاد ملت دانست و افزود: مقام معظم رهبری بیش از ۸ سال است که عنوان و شعار سال را در زمینه های اقتصادی انتخاب می کنند، که نشان از اهمیت و حساسیت موضوع از دیدگاه معظم‌له است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم افزود: فعالیت های اقتصادی و عمرانی همانند عرصه های فرهنگی از اهمیت زیادی برخوردار است، چراکه دشمنان نظام اسلامی همیشه درصدد نفوذ از حوزه های اقتصادی و معیشتی مردم بوده‌اند تا نظام جمهوری اسلامی ایران را تضعیف کنند.

نماینده ولی فقیه درآذربایجان شرقی با بیان این‌که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه‌های اقتصادی، کارآفرینی، اشتغالزایی، عمرانی و محرومیت‌زدایی موفقیت های قابل توجهی را کسب کرده است، گفت: ارتقای سطح معیشتی مردم و رفع مشکلات اقتصادی کشور مطالبه امروز مردم و رهبری نظام است.

همچنین پیش از سخنان نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام نوروزی مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در مؤسسه افق انرژی پایدار در سخنانی به فعالیت های قرارگاه خاتم الانبیا در منطقه شمال غرب کشور دراستان پرداخت.

بنابر این گزارش، در ادامه این دیدار مهندس اشجع مدیر عامل مؤسسه افق انرژی پایدار و مهندس محمدزاده، مدیرعامل مؤسسه عاشورا ضمن معرفی مؤسسات تحت مدیریت خود به پروژه های عمرانی در حال اجرا اشاره و بر رویکرد محرومیت‌زدایی قرارگاه خاتم الانبیاء تأکید کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها