رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

صریر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا را مایه افتخار کشور دانست و گفت: جوانان جهادی و انقلابی این مجموعه با نقش آفرینی درحوزه اقتصادی، توسعه همه جانبه در پروژه بزرگ عمرانی را متجلی کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی امروز در دیدار مسؤولان مؤسسات فعال قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء شمال غرب کشور با تاکید بر این‌که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء مایه افتخار کشور است، اظهار داشت: این قرارگاه شعار «ما می توانیم» را تحقق عینی بخشیده است.

وی با بیان این‌که جوانان جهادی و انقلابی این مجموعه با نقش آفرینی در حوزه اقتصادی کشور توسعه همه جانبه را در پروژه های بزرگ عمرانی متجلی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: مجموعه های فنی و مهندسی قرارگاه با انجام فعالیت های بزرگ عمرانی، اقتصادی و ایجاد اشتغال توانسته اند در عرصه اقتصاد مقاومتی موفق عمل کنند.

امام جمعه تبریز قرارگاه سازندگی خاتم الانبیای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مایه دلگرمی و امید آحاد ملت دانست و افزود: مقام معظم رهبری بیش از ۸ سال است که عنوان و شعار سال را در زمینه های اقتصادی انتخاب می کنند، که نشان از اهمیت و حساسیت موضوع از دیدگاه معظم‌له است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم افزود: فعالیت های اقتصادی و عمرانی همانند عرصه های فرهنگی از اهمیت زیادی برخوردار است، چراکه دشمنان نظام اسلامی همیشه درصدد نفوذ از حوزه های اقتصادی و معیشتی مردم بوده‌اند تا نظام جمهوری اسلامی ایران را تضعیف کنند.

نماینده ولی فقیه درآذربایجان شرقی با بیان این‌که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه‌های اقتصادی، کارآفرینی، اشتغالزایی، عمرانی و محرومیت‌زدایی موفقیت های قابل توجهی را کسب کرده است، گفت: ارتقای سطح معیشتی مردم و رفع مشکلات اقتصادی کشور مطالبه امروز مردم و رهبری نظام است.

همچنین پیش از سخنان نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام نوروزی مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در مؤسسه افق انرژی پایدار در سخنانی به فعالیت های قرارگاه خاتم الانبیا در منطقه شمال غرب کشور دراستان پرداخت.

بنابر این گزارش، در ادامه این دیدار مهندس اشجع مدیر عامل مؤسسه افق انرژی پایدار و مهندس محمدزاده، مدیرعامل مؤسسه عاشورا ضمن معرفی مؤسسات تحت مدیریت خود به پروژه های عمرانی در حال اجرا اشاره و بر رویکرد محرومیت‌زدایی قرارگاه خاتم الانبیاء تأکید کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها