رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: در سال ۱۳۳۵ با نام شیرین منش در زمینه قنادی فعالیت خود را آغاز کرد. ۴۰ سال بعد با هدف فعالیت تخصصی در حوزه باقلوا و حلوا تغییر نام داد و با دو خط تولید مجزا، شروع به تولید حلوا و باقلوا نمود.

به گزارش صریر از تبریز، در سال ۱۳۳۵ با نام شیرین منش در زمینه قنادی فعالیت خود را آغاز کرد. ۴۰ سال بعد با هدف فعالیت تخصصی در حوزه باقلوا و حلوا تغییر نام داد و با دو خط تولید مجزا، شروع به تولید حلوا و باقلوا نمود. آغاز شیرونه با پشتوانه ۴۰ سال تجربه خود، شروع موفقی بود به طوری که در کمتر از یک دهه به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرد و خود را به عنوان یکی از بزرگترین فعالان صنعت باقلوا در سطح کشور مطرح ساخت.
مدتی قبل این برند به نمایندگی از ایران در سمپوزیوم بین المللی مجمع مدیران برتر در کشور مالزی شرکت کرد و موفق شد عنوان برترین مدیریت اختصاصی و کارآفرینی را از آن خود کند. گفت و گویی داشتیم با بهنام برقی رئیس هیأت مدیره شیرونه و از این کارآفرین نمونه کشور درباره روند موفقیت شیرونه پرسیدیم.

آقای برقی اصلی ترین رمز موفقیت شیرونه چه بود؟
به نظرم رمز موفقیت شیرونه در اهداف شیرونه نهفته است. داشتن جامعه ای سالم و تندرست و استفاده از با کیفیت ترین و مغذی ترین مواد اولیه، ارتباط گرم و صمیمی با مشتریان و صداقت رفتاری شیرونه مهمترین علل موفقیت این برند به شمار می روند

چرا اینقدر بر کیفیت محصولات خود تاکید دارید؟
همانطور که عرض کردم یکی از اصلی ترین اهداف شیرونه، رسیدن به جامعه ای سالم با تغذیه مناسب هست، به این منظور از همان ابتدا بخش تحقیق و پژوهش شیرونه به کار افتاد تا همواره برای سالم تر شدن محصولات ما روش های جدیدی را پیدا کند که خوشبختانه تا امروز در این امر موفق بوده ایم. از طرفی سعی ما بر این است با استفاده از با کیفیت ترین مواد اولیه که کاملا ارگانیک و مرغوب بوده لذت واقعی طعم باقلوا همراه با سلامتی را به مخاطبان خود هدیه بدهیم.

ظاهرا برخی گواهینامه های بین المللی را نیز کسب کرده اید؟
بله، گواهینامه های داخلی و بین المللی ما بهترین و معتبرترین مدرک ما برای اثبات سلامتی کامل محصولاتمان هستند. دریافت گواهینامه های سیب سلامت، حلال مالزی، URS انگستان همگی نشان دهنده این موضوع هستند که محصولات ما تحت آزمایش های تخصصی فراوانی قرار گرفته اند و سلامت این محصولات در معتبرترین مراکز تحقیقاتی به اثبات رسیده است.

توضیح بیشتری در مورد این گواهینامه ها می‌دهید؟
حلال عنوان مجموعه ای از نشان های تجاری است که بر محصولات غذایی درج می شود و اولین بار در کشور مالزی به وجود آمد. در سال ۱۹۹۷ این استاندارد برای اولین بار در سطح بین الملل مطرح و تعریف غذای حلال در آن انجام شد. در این آیین نامه نه تنها تولید و فرآوری محصولات مشمول قوانین حلال می گردد، بلکه حمل و نقل، نگهداری، ذخیره سازی و هر ابزار و وسیله ای که در این فرآیند دخیل است را شامل می شود.
به همین علت سخت گیری های فراوانی در هنگام اخذ این نشان وجود دارد که باعث شده امروزه علاوه بر مسلمانان سایر ادیان نیز به علت سلامت و کیفیت محصولات غذایی این نشان، توجه ویژه ای به آن داشته باشند. شیرونه نیز افتخار دارد جز معدود برندهای استان باشد که موفق به کسب این نشان بین المللی شده است.
گواهینامه بین المللی بعدی که شیرونه موفق به کسب آن شده، گواهینامه بهداشت و سلامت مواد اولیه از شرکت URS انگلستان است. این شرکت یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز بین المللی صدور گواهینامه ثبت سیستم، آموزشی و بازرسی می باشد.
خدمات این شرکت در این حوزه ها طبقه بندی می شود؛ خدمات صدور گواهی مرغوبیت محصول، خدمات بازرسی محصول و خدمات، خدمات مدیریت و اجرای پروژه و غیره… گواهینامه های صادره توسط این شرکت مورد تائید سازمان های بین المللی اعتبار دهنده نظیر RAB,UKAS و IATF بوده که در تمامی کشورهای صنعتی دنیا دارای اعتبار خاص می باشد.

پس می توان گفت شیرونه خودش را برای حضور در جوامع بین المللی کاملا آماده کرده است؟
بله قطعا همینطور هست، در ابتدای بهمن ماه سال جاری بود که در سمپوزیوم جهانی مجمع مدیران برتر شرکت کردیم و موفق شدیم عنوان برند برتر را از آن خود کنیم. ما سعی داریم این روند روبه رشد بین المللی رو ادامه بدیم و به عنوان یک نماینده موفق از کشور ایران در جوامع بین المللی حضور داشته باشیم.

پس حتما برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ هم برنامه های خاصی دارید؟
بله، همانطور که مطلع هستید؛ این رویداد فرصت مناسبی هست تا پتانسیل های شهر تبریز را به جهان معرفی کنیم، شیرونه هم به سهم خود جهت سربلندی شهر تبریز در حوزه توریسم غذایی برنامه های ویژه ای خواهد داشت که انجام این برنامه ها حمایت و همراهی مسئولین استانی را طلب می کند که امیدواریم بستر لازم با توجه به زمان اندک پیش رو هرچه سریع تر مهیا گردد.

گویا شیرونه در حوزه گردشگری هم موفق به کسب عنوان شده است؟
در همایش برترین برند در زمینه گردشگری سوغات و صنایع دستی با رویکرد رضایت مشتری موفق شدیم؛ عنوان برتر را کسب کنیم که این موفقیت، حاصل حمایت های مستمر مشتریان عزیز شیرونه بوده است.

برای سال پیش رو چه برنامه هایی دارید؟
شیرونه در سال پیش رو برنامه ویژه جهت راحتی و رضایت مشتریان خواهد داشت، سایت و آپلیکیشن فروش آنلاین و همچنین ارسال پیک جز این دسته از فعالیت های شیرونه خواهد بود. همچنین بخش تحقیق و پژوهش سعی خواهد کرد کیفیت محصولات را از آنچه که امروز وجود دارد بهبود ببخشد و لذت باقلوا برای همه اشخاص جامعه فراهم آید.

و سخن آخر؟
مفتخر هستیم با تلاش روز افزون و استفاده از تکنولوژی روز دنیا و همچنین بر پایه درک فنی متخصصین و شاغلین مجموعه، توانسته ایم با جلب رضایت مشتریان، یار و همراه شما عزیزان باشیم. باقلوا و حلوای شیرونه به عنوان برند ملی امیدوار است با یاری خداوند یکتا و همراهی و پشتکار همکاران، کارکنان و مشتریان عزیز که اصلی ترین سرمایه شیرونه هستند، این واحد بتواند افتخاری برای میهن عزیزمان ایران باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها