رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January
مدير عامل مركز كارآفرينى ايرانيان خبر داد؛

پرورش زالو در بیش از ٢٠٠ مزرعه در سراسر کشور

صریر: جهان فر با اشاره به پرورش زالو در بیش از ٢٠٠ مزرعه در ایران گفت: از محل سرمایه گذارى هاى این حوزه براى ٣٠٠ نفر به صورت مستقیم و براى یک هزار و دویست نفر به صورت غیرمستقیم، اشتغالزایى شده است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، مصطفى جهان فر، مدیر عامل مرکز کارآفرینى ایرانیان امروز در نشست خبرى با اصحاب رسانه استان به ارایه گزارشی از فعالیت های این شرکت دانش‌بنیان در نقاط مختلف کشور پرداخت و اظهار داشت: مرکز کارآفرینى ایرانیان در زمینه زراعت، باغبانى، شیلات و پرورش زالو فعال است.

وی با بیان این‌که اصلى ترین فعالیت این مرکز مربوط به پرورش و تکثیر زالو است، خاطرنشان کرد: هم اکنون در بیش از ٢٠٠ مزرعه در نقاط مختلف ایران پرورش زالو با نظارت این شرکت انجام می شود.

مدیر عامل مرکز کارآفرینى ایرانیان گفت: از محل سرمایه گذارى هاى در این حوزه براى ٣٠٠ نفر به صورت مستقیم و براى یک هزار و دویست نفر به صورت غیرمستقیم، اشتغالزایى شده است.

وى از پرورش یک میلیون قطعه زالو با برترین متد علمى توسط این شرکت دانش بنیان خبر داد و عنوان کرد: هدف این شرکت ، دستیابى به پرورش صد میلیون زالو سالم در آینده نزدیک و توسعه فعالیت هاى صادراتى مى باشد.

وی با اشاره به مشکلات متعدد موجود در ترویج فرهنگ مشاغل خانگی در کشور گفت: ظرفیت بى نظیری در آذربایجان و تبریز براى گسترش فعالیت هاى شرکت وجود دارد که جا دارد از همکارى ویژه مهندس شهاب الدین بیمقدار، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراى اسلامى قدردانى شود.

جهان فر از عدم همکارى برخى مسئولان تراز اول استانى و ملى نیز به شدت انتقاد کرد و گفت: از مسئولان انتظار داریم با ما کارى نداشته باشند تا بتوانیم تا بتوانیم فعالیت هاى خود را با رویکرد افزایش اشتغالزایى به بهترین شکل ممکن پیش ببریم.

وى ادامه داد: قیمت هر یک عدد زالو در کشورهاى آمریکا، روسیه، انگلستان و … بیش از ١٢ دلار است و به همین دلیل سود خوبى براى فعالین این حوزه به همراه دارد؛ این در حالیست که متاسفانه در حال حاضر ٨٠ درصد نیاز کشور از محل واردات زالوى آلوده از برخى کشورهاى همسایه صورت مى گیرد.

مدیر عامل مرکز کارآفرینى ایرانیان افزود: اگر این روند در غفلت فعلى مسئولان ادامه داشته باشد با یک موضوع بیوتروریسم در کشور و به تبع آن سیل عظیم بیماران خونى در کشور مواجه خواهیم شد.

وى ادامه داد: در تمام کشورهاى دنیا، تغذیه زالو از خون دام انجام مى شود ولى در کشور این موضوع مورد مخالفت وزارت جهاد کشاورزى قرار گرفته و فقط براى تغذیه زالو با جلبک، مجوز ارائه مى شود، این در حالیست که جلبک را نمی توان منبع تعذیه زالو محسوب کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها