رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April
مدير عامل مركز كارآفرينى ايرانيان خبر داد؛

پرورش زالو در بیش از ٢٠٠ مزرعه در سراسر کشور

صریر: جهان فر با اشاره به پرورش زالو در بیش از ٢٠٠ مزرعه در ایران گفت: از محل سرمایه گذارى هاى این حوزه براى ٣٠٠ نفر به صورت مستقیم و براى یک هزار و دویست نفر به صورت غیرمستقیم، اشتغالزایى شده است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، مصطفى جهان فر، مدیر عامل مرکز کارآفرینى ایرانیان امروز در نشست خبرى با اصحاب رسانه استان به ارایه گزارشی از فعالیت های این شرکت دانش‌بنیان در نقاط مختلف کشور پرداخت و اظهار داشت: مرکز کارآفرینى ایرانیان در زمینه زراعت، باغبانى، شیلات و پرورش زالو فعال است.

وی با بیان این‌که اصلى ترین فعالیت این مرکز مربوط به پرورش و تکثیر زالو است، خاطرنشان کرد: هم اکنون در بیش از ٢٠٠ مزرعه در نقاط مختلف ایران پرورش زالو با نظارت این شرکت انجام می شود.

مدیر عامل مرکز کارآفرینى ایرانیان گفت: از محل سرمایه گذارى هاى در این حوزه براى ٣٠٠ نفر به صورت مستقیم و براى یک هزار و دویست نفر به صورت غیرمستقیم، اشتغالزایى شده است.

وى از پرورش یک میلیون قطعه زالو با برترین متد علمى توسط این شرکت دانش بنیان خبر داد و عنوان کرد: هدف این شرکت ، دستیابى به پرورش صد میلیون زالو سالم در آینده نزدیک و توسعه فعالیت هاى صادراتى مى باشد.

وی با اشاره به مشکلات متعدد موجود در ترویج فرهنگ مشاغل خانگی در کشور گفت: ظرفیت بى نظیری در آذربایجان و تبریز براى گسترش فعالیت هاى شرکت وجود دارد که جا دارد از همکارى ویژه مهندس شهاب الدین بیمقدار، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراى اسلامى قدردانى شود.

جهان فر از عدم همکارى برخى مسئولان تراز اول استانى و ملى نیز به شدت انتقاد کرد و گفت: از مسئولان انتظار داریم با ما کارى نداشته باشند تا بتوانیم تا بتوانیم فعالیت هاى خود را با رویکرد افزایش اشتغالزایى به بهترین شکل ممکن پیش ببریم.

وى ادامه داد: قیمت هر یک عدد زالو در کشورهاى آمریکا، روسیه، انگلستان و … بیش از ١٢ دلار است و به همین دلیل سود خوبى براى فعالین این حوزه به همراه دارد؛ این در حالیست که متاسفانه در حال حاضر ٨٠ درصد نیاز کشور از محل واردات زالوى آلوده از برخى کشورهاى همسایه صورت مى گیرد.

مدیر عامل مرکز کارآفرینى ایرانیان افزود: اگر این روند در غفلت فعلى مسئولان ادامه داشته باشد با یک موضوع بیوتروریسم در کشور و به تبع آن سیل عظیم بیماران خونى در کشور مواجه خواهیم شد.

وى ادامه داد: در تمام کشورهاى دنیا، تغذیه زالو از خون دام انجام مى شود ولى در کشور این موضوع مورد مخالفت وزارت جهاد کشاورزى قرار گرفته و فقط براى تغذیه زالو با جلبک، مجوز ارائه مى شود، این در حالیست که جلبک را نمی توان منبع تعذیه زالو محسوب کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها