رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

صریر: مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه در تبریز سالن استاندارد برای برگزاری مسابقات بین‌المللی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، ایوب بهتاج، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز از برگزاری نخستین دوره مسابقات لیگ جهانی والیبال نشسته که با حضور ۶ تیم برتر جهان در تبریز خبر داد و اظهار داشت: این مسابقات به عنوان مسابقات سوپر سیکس والیبال معلولین دنیا انجام می‌شود که ۶ تیم می‌توانند مجوز حضور در آن را پیدا کنند.

وی افزود: در این دوره از مسابقات ۶ تیم، جمهوری اسلامی ایران، آمریکا، روسیه، اوکراین، بوسنی هرزگوین و آلمان حضور خواهند داشت. با توجه به حضور داوران بین‌المللی و کسانی که در مسابقات پارالمپیک ریو و لندن حضور داشته‌اند، برای استانداردهای این مسابقات تلاش‌های زیادی صورت گرفته که در همین راستا از آقای ستوده نژاد و علی کشفیا تشکر می‌کنم که علی‌رغم محدودیت‌های حرکتی چند برابر ما برای برگزاری رقابت‌ها تلاش می‌کنند.

بهتاج در ادامه گفت: این مسابقات در سالن صدرا برگزار می‌شود که استاندارد است اما مشکل نور داشت که تلاش شد و این مساله نیز رفع شد. در این راستا از مدیرکل بنیاد شهید قدردانی می‌کنیم. سالن خاوران نیز محل تمرینات تیم‌ها است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی افزود: تمام تیم‌ها با یک پرواز روز ۲۸ فروردین در تبریز خواهند بود. با هماهنگی‌های صورت گرفته، ۵ دیدار تیم ملی ایران به صورت مستقیم از شبکه ۳ سیما پخش خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله بتوانیم در مورد بحث تبریز ۲۰۱۸ هم اقدامات مناسبی انجام دهیم. حدود یک هفته به مسابقات مانده است اما اگر همت رسانه‌ها وجود داشته باشد، ما می‌توانیم با یاری گرفتن از آموزش و پرورش و … شرایط بهتری رقم بزنیم. با تعاملی که وجود دارد تلاش می‌کنیم دانش آموزان معلول به عنوان تماشاگر در این مسابقات حضور داشته باشند تا بحث انگیزشی نیز برای آن‌ها ایجاد شود.

بهتاج در در رابطه با بحث همایش پیاده روی گفت: در این مورد از شما کمک می‌خواهیم. در این رابطه به هر استان یک همایش می‌دهند اما با توجه به بحث ۲۰۱۸، تلاش می‌کنیم ۳ دوره همایش در استان برگزار کنیم. اولین همایش در ۳۱ فروردین، دومین همایش در تیرماه و سومین همایش نیز در هفته تربیت بدنی برگزار می‌شود که از شبکه سوم سیما نیز پخش زنده خواهد شد. رایزنی کرده‌ایم و امیدواریم وزیر محترم بهداشت و وزیر محترم ورزش و جوانان نیز در این همایش حضور داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در مورد جایزه این مسابقات گفت: ۳۰ هزار دلار جایزه کلی است که ۲۲ هزار دلار آن مربوط به تیم‌های اول تا سوم بوده و ۸ هزار دلار به نفرات شاخص و برتر تعلق می گیرد.

وی در مورد برنامه های آتی این اداره کل خاطرنشان کرد: هم بحث جوانان و هم ورزش را داریم. در حال حاضر بحث مسابقات والیبال نشسته، همایش پیاده‌روی و در ۱۶ اردیبهشت مسابقات اسنوکر آسیا را داریم که برای ۳۴ تیم دعوت نامه ارسال شده و ۳۲ تیم اعلام آمادگی کرده اند. در لیست اولیه، تا به امروز ۱۴ تیم حضور قطعی خواهند داشت که روز به روز افزایش پیدا می‌کنند. همزمان با این مسابقات، اجلاس روسای فدراسیون کشور‌های آسیایی نیز در تبریز برگزار می‌شود که ۸ روز در خدمت آن‌ها خواهیم بود.

بهتاج ادامه داد: همایش سمن‌های گردشگری را در هتل پارس تبریز برگزار می‌کنیم که رئیس سازمان گردشگری و وزیر ورزش و جوانان دعوت شده‌اند و بیش از ۲۵۰ نفر از سمن‌های گردشگری در آن حضور خواهند داشت. این برنامه قرار بود در قشم برگزار شود که به خاطر رویداد تبریز ۲۰۱۸، آن رادر تبریز برگزار می‌کنیم که بودجه آن از بودجه ملی پرداخت می‌شود.

بهتاج در مورد برگزاری مسابقات بین‌المللی در تبریز افزود: مسابقات والیبال نوجوانان آسیا نیز در تبریز برگزار می‌شود، اما سالن‌های ما استاندارد‌های لازم برای برگزاری مسابقات جهانی و قاره‌ای را ندارند که در همین راستا اقداماتی در سالن پورشریفی در حال انجام است و با شرکت آلمانی برای تجهیز آن قرارداد بسته‌ایم. بعد از تجهیز سیستم نور، کفپوش مناسب نیز در این سالن نصب می‌شود.

وی افزود: در سالن اقدمی نیز باید استانداردسازی شود که از روز شنبه هفته آتی عملیات استانداردسازی سالن اقدمی نیز آغاز می‌شود که برای این ۲ سالن بیش از ۲ میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم تا بتوانیم در آینده میزبان رقابت‌های بین‌المللی بیشتری باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری تور بین‌المللی آذربایجان گفت: در آینده نیز برنامه‌های متنوعی داریم. به خصوص در راستای برگزاری تور بین‌المللی آذربایجان تلاش می‌کنیم با حضور اسپانسر و بخش خصوصی کیفیت مسابقات را بالا برده و از نیمه حرفه‌ای به مسابقات حرفه‌ای تبدیل کرده و شاهد حضور ورزشکاران حرفه‌ای تر در این مسابقات باشیم.

وی افزود: همچنین ما در مهرماه مسابقات بین‌المللی تیراندازی را برگزار می‌کنیم که با حضور کشورهای اسلامی انجام می‌شود و دعوت نامه‌ها نیز در اردیبهشت‌ماه برای کشورها ارسال می‌شود.

بهتاج در رابطه با وضعیت ورزشگاه تختی تبریز تصریح کرد: این ورزشگاه نگین ورزش آذربایجان است و ورزشکاران خاطره‌های خاصی از آن دارند و من هم افتخار می‌کنم که چه به عنوان مربی و چه ورزشکار در این ورزشگاه حضور پیدا کرده‌ام. اما همان‌طور که می‌دانید بحث نگهداری هزینه بر است، الان برخی سکوها قابل تعمیر نیستند و باید تخریب و بازسازی شوند که کارهای فنی آن نیز انجام شده است. تلاش می‌کنیم با فازبندی، نه تنها سکوها و زمین فوتبال، بلکه تمام سالن‌ها را نوسازی و بهسازی کنیم. کل ورزشگاه باغشمال باید در سال ۹۷ بازسازی شود.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی برگزاری مسابقات فوتبال در ورزشگاه تختی گفت: تقاضای ما از شورای تامین استان این خواهد بود که مسابقات رده های پایه در آن برگزار شود. اما نباید فقط با نظر برگزاری مسابقات فوتبال به آن نگاه کنیم. بحث استعدادیابی، ورزش تیم‌های پایه نیز مهم است با چند باشگاه هم رایزنی داریم تا آکادمی‌های دائمی در آنجا برگزار شود و طوری نباشد که فقط در تابستان به بحث استعدادیابی بپردازیم، در صورت توافق حتما در این بحث نیز از ورزشگاه تختی استفاده خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا هزینه مسابقات تبریز ۲۰۱۸ از بودجه اعتبارات ملی پرداخت می‌شود یا اعتبارات استانی، گفت: اگر بحث بودجه ملی و استانی را جمع کنیم شاید هزینه ۲ مسابقه شود، همایش سمن‌ها که برگزار می‌کنیم ریالی از بودجه استان هزینه نخواهیم کرد. در بحث مسابقات اسنوکر حتی یک میز از تبریز نخواهیم داشت و همه در فاصله ۳ روز مانده به مسابقات وارد تبریز می‌شود، ۸۰ درصد هزینه‌ها توسط فدراسیون پرداخت می‌شود اما مسابقات به نام تبریز برگزار خواهد شد.

بهتاج در مورد سرانه فضای ورزشی استان گفت: سعی می‌کنیم به صورت مداوم داشته‌هایمان را بهسازی کنیم و پروژه‌های جدید را انجام دهیم. بیش از ۱۴ هزار پروژه ورزشی ناتمام در کشور داریم که آذربایجان شرقی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما تلاش می‌کنیم در ۷-۸ ماه آتی ۸ پروژه را به پایان برسانیم. ما روی پروژه‌های ۲۰ درصدی هزینه نمی‌کنیم تا ۴۰ درصد شود، بلکه بودجه‌ها را روی پروژه‌های ۶۰-۷۰ درصدی متمرکز می‌کنیم تا آن‌ها را به پایان برسانیم.

وی در مورد شرایط تیم فوتبال تراکتورسازی خاطرنشان کرد: در این فصل تراکتورسازی با چالش هایی مانند محدودیت در جذب نفرات مواجه شد. امیدوارم و تا جایی که بتوانیم نیز برای موفقیت این باشگاه قدم بر می‌داریم. تراکتورسازی تیم کوچکی نیست و اگر این باشگاه یا هر باشگاهی بخواهد جایگاه خود را ارتقا دهد، باید از تمام لحاظ کار کرده و ساختار خوبی برایش تعریف شود.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی افزود: باید تمام اجزای باشگاه زیر نظر مدیریتی واحد و به صورت هماهنگ هدایت شوند تا در سال‌های آتی ببینیم چقدر از سرمایه‌های خودمان و تیم‌های پایه استفاده کرده‌ایم. باید سال ۹۶ را فراموش کنیم ودر سال ۹۷ هر کدام از ما با همت به دنبال کمک به باشگاه‌ها باشیم.

بهتاج ادامه داد: ما ۲ تیم در لیگ یک داریم که سقوط آن ها به لیگ دسته دو برای ما خیلی مهم است امیدواریم آن‌ها در لیگ آزادگان بمانند.

وی در مورد برگزاری یکی از بازی‌های دوستانه تیم ملی فوتبال به میزبانی تبریز گفت: برنامه‌های تیم ملی در مردادماه سال گذشته بسته شده و اینکه بخواهیم در اسفندماه بگوییم یک بازی ملی را به تبریز می‌آوریم امکان‌پذیر نیست. اما در آینده اگر فرصتی باشد، قطعا چنین درخواستی می‌کنیم تا با همکاری آقای تاج و مسئولان مربوطه یک بازی ملی را در تبریز برگزار کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها