رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December
نماینده شرکت کارآفرینی ایرانیان:

صادرات 5 قطعه زالو برابر با یک بشکه نفت است

صریر: مدیرعامل بازرگانی ترحیب و نماینده شرکت دانش‌بنیان کارآفرینی ایرانیان بیان این‌که کشورهای گرجستان، ارمنستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان نیز درخواست زالوی ایرانی دارند، افزود: صادرات ۵ قطعه زالو برابر است با یک بشکه نفت.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، حامد ترحیب، مدیرعامل بازرگانی ترحیب و نماینده شرکت دانش‌بنیان کارآفرینی ایرانیان امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز با بیان این‌که هم اکنون ۱۶۷۹ خانواده تحت پوشش خدمات این شرکت و همچنین مؤسسه خیریه « خیرین بی ادعا» قرار دارند، اظهار داشت: به دنبال خودکفایی خانواده‌های تحت پوشش با مشاغل خانگی هستیم.

وی با بیان این‌که شرکت دانش‌بنیان کارآفرینی ایرانیان علاوه بر پرورش زالو، در زمینه تکثیر کفش‌دوزک، عقرب سیاه و گلدان‌های پرورش زعفران نیز فعال است، اظهار داشت: اگر هر خانواده بتواند در متراژی مناسب کاشت زعفران را در خانه ادامه دهد، ظرف مدتی اندک به درآمد ماهیانه بیش از دو میلیون تومان خواهد رسید.

نائب رییس بازرگانان ایران در روسیه با اشاره به این‌که در زمینه پرورش زالو به کشور روسیه به صورت جدی وارد عمل شده‌ایم، گفت: قیمت تمام شده هر زالوی زنده برای صادرات حدود ۸۰ سنت است، در حالی‌که طرف روس هر زالو را به قیمت ۱۰ تا ۱۲ دلار خریداری می کند.

وی با بیان این‌که کشورهای گرجستان، ارمنستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان نیز درخواست زالوی ایرانی دارند، افزود: صادرات ۵ قطعه زالو برابر است با یک بشکه نفت، اگر بتوان تنها در زمینه زالو صادرات را در سطح وسیع ترویج دهیم، بی نیاز از صادرات نفت خواهیم بود.

ترحیب با بیان این‌که پرورش عقرب سیاه نیز با هدف تأمین زهر لازم برای شرکت های داروسازی کشور در تبریز پیگیری می شود، گفت: هم اکنون دو میلیون قطعه عقرب سیاه در تبریز را پرورش می دهیم، ضمن این‌که پرورش کفش‌دوزک نیز با هدف استفاده در مزارع کشاورزی برای جلوگیری از آفات نباتی مورد هدف است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها