رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December
رییس هیأت مدیره مرکز کارآفرینی ایرانیان:

تهدید استفاده از محصولات تراریخته در کشور جدی است

صریر: صائمی با بیان این‌که هیچ گونه نظارتی در زمینه استفاده از سموم شیمیایی در کشاورزی کشور وجود ندارد، گفت: تهدید استفاده از محصولات تراریخته در کشور جدی است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، محسن صائمی، رییس هیأت مدیره مرکز کارآفرینی ایرانیان امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز با بیان این‌که این شرکت در زمینه کشاورزی نیز اقدامات ارزشمندی در زمینه اشتغال‌زایی انجام داده است، گفت: شعار صنعتی شدن کشاورزی کشور باید به معنای واقعی کلمه و در عمل محقق شود.

وی با بیان این‌که متأسفانه بحران آب در کشور تبدیل به معضلی جدی برای امروز جامعه شده است، گفت: این در حالیست که شاهد مصرف بی رویه سموم کشاورزی و محصولات تراریخته در کشور هستیم، این امر سلامت آحاد جامعه را تهدید می کند.

صائمی با بیان این‌که سالانه از درگاه قانونی بیش از ۹۶۰ تن حشره‌کش وارد کشور می شود، افزود: چند برابر این رقم نیز برای استفاده در باغات کشاورزی به صورت غیرقانونی قاچاق می شود، متأسفانه هیچ گونه نظارتی در زمینه استفاده از سموم شیمیایی در کشاورزی کشور وجود ندارد.

رییس هیأت مدیره مرکز کارآفرینی ایرانیان ادامه داد: این شرکت به سمت تولید محصولات کشاورزی ارگانیک بدون استفاده از سموم شیمیایی حرکت می کند و اعتقاد داریم اگر امور به بخش خصوصی واگذار شود، بهتر از دولت می توان معضلات جدی امروز را برطرف کرد.

وی با بیان این‌که بسیاری از چالش‌های موجود در زمینه زیست محیطی و کشاورزی کشور نشأت گرفته از عدم آگاهی و دانش متولیان امر است، گفت: انتظار داریم دولت حامی شرکت های دانش بنیان باشد، نه این‌که با قوانین دست و پا گیر و برخی قواعد غلط مانع اشتغال‌زایی این مراکز شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها