رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: با پیگیری‌های انجام شده توسط کمپین نذر مهربانی و مشارکت داوطلبانه وخیرخواهانه پزشکان و خیران «معصومه» برای ادامه روند درمان به تهران منتقل خواهد شد.

به گزارش صریر در تبریز، روز گذشته خبری درخصوص اسیدپاشی بر روی بدن دختر ۲۶ ساله تبریزی در این خبرگزاری منتشر شد. این حادثه به‌دلیل پاسخ منفی «معصومه» به خواستگارش رخ داد و خواستگار شیطان‌صفت نیز با تهدید معصومه اقدام به قطع انگشتان وی و پاشیدن اسید بر سر و صورت و بدن معصومه کرد.

کمپین نذر مهربانی حدود دوسال است که توسط گروه بهداشت و درمان  خبرگزاری فارس تشکیل شده است و تعداد زیادی از پزشکان و خیران به صورت داوطلبانه به آن پیوسته‌اند و در موضوعات مختلف مشارکت دارند.

بلافاصله نیز دکتر زهرا نظری به صورت داوطلبانه مسوولیت پیگیری و هماهنگی‌های بعدی را به عهده گرفت و بنا شد از طریق همین کمپین مشکلات درمانی و مالی معصومه تا حد امکان پیگیری و مرتفع شود.

چندتن از پزشکان هم مسوولیت جراحی و درمان معصومه را عهده‌دار شدند و قرار شد این بیمار توسط آمبولانسی که هزینه آن توسط خیران تهیه شده است در اسرع وقت به تهران منتقل شود.

متخصصان اعلام آمادگی کردند

دکتر زهرا نظری متخصص سرطان و عضو کمپین نذر مهربانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، درخصوص جزئیات آخرین پیگیری‌های صورت گرفته معصومه دختر ۲۶ ساله تبریزی که مورد اسیدپاشی قرار گرفته بود، توضیح داد: چند روز قبل عکس این دختر که توسط خواستگارش مورد اسیدپاشی قرار گرفته بود به دست بنده رسید که پس از بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم که شدت جراحات بسیار زیاد است.

وی تصریح کرد: زمانی که با خانواده وی ارتباط برقرار کردیم، متوجه شدیم که این خانم از ناحیه سینه، دست، صورت و سر و گردن دچار سوختگی شدید شده است همچنین آسیب جدی به چشم‌های وی وارد شده که نیازمند پیوند قرنیه است.

این عضو کمپین نذر مهربانی تصریح کرد: پس از تائید صحت این موضوع با دکتر ده‌مرده‌ای رئیس بیمارستان سوانح سوختگی مطهری تهران که از جراحان  پلاستیک هستند، موضوع در میان گذاشته شد و وی تقبل کرد که جراحی پلاستیک معصومه را انجام دهد و از آنجا که بیمار تحت پوشش بیمه درمانی قرار ندارد رئیس بیمارستان شهید مطهری قبول کردند که بیمه وی نیز پیگیری شود.

نظری ادامه داد: در خصوص مشکل بینایی این خانم با دکتر فرزبد موضوع مطرح شد که وی قبول کرد در کنار تیم جراحی پلاستیک کارهای درمانی چشم‌های وی نیز انجام شود.

وی تصریح کرد: متأسفانه ضرباتی توسط فرد مهاجم به ناحیه دست این خانم وارد شده است که در این خصوص دکتر نادری که از جراحان حاذق دست است نیز تقبل کردند همکاری‌های لازم را انجام دهند.

نظری گفت: طی هماهنگی‌هایی که با بیمارستان سینای تبریز انجام شده، قرار شد در اسرع وقت بیمار توسط آمبولانسی که هزینه آن توسط خیران تهیه شده به تهران منتقل شود و ادامه روند درمان معصومه در بیمارستان شهید مطهری انجام شود.

این متخصص سرطان در پایان یادآور شد: تنها شماره کارت معتبر اعلام شده برای پیگیری مشکلات درمانی معصومه مربوط به کمپین نذر مهربانی است و از مردم تقاضا دارم که به هیچ وجه به سایر شماره‌ حساب‌های اعلام شده در فضای مجازی و افراد سودجو اعتماد نکنند.

تمام تلاش خود را برای درمان معصومه به کار خواهیم گرفت

فرزاد فرزبد متخصص چشم در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در خصوص آسیب‌های وارد شده به چشمان «معصومه» توضیح داد: متاسفانه آسیب‌های شدیدی در اثر ریختن اسید به چشمان این فرد وارد شده است که این موضوع روند درمان را با مشکل مواجه خواهد کرد.

وی گفت: تمام اقدامات لازم برای درمان چشمان وی صورت خواهد گرفت و تلاش خواهیم کرد با انجام جراحی‌های ترمیمی تا حدی که ممکن است، بینایی را برگردانیم و کمک کنیم تا وضعیت بینایی وی ثابت باشد.

فرزبد در پایان بیان داشت: میزان برگشت بینایی وی را نمی‌توان به طور قطعی پیش بینی کرد، اما با کمک همکاران اقدامات لازم برای درمان وی صورت خواهد گرفت.

کمپینی برای درمان معصومه

از آنجایی که ضایعات برجای مانده از این حادثه بسیار شدید بوده و قطعاً نیاز به ادامه روند درمان و انجام جراحی‌های مجدد خواهد داشت که البته این موضوع نیازمند هزینه‌های بسیار سنگینی خواهد بود.

در همین راستا بر آن شدیم تا برگزاری کمپین نذرمهربانی برای تأمین هزینه‌های جاری و جانبی درمان معصومه گامی موثر برداریم، مخاطبان فارس و خیران می‌توانند برای کمک به بهبود وضعیت جسمانی(روحی و روانی) معصومه کمک‌های نقدی خود را تا تاریخ ۲۸ فروردین ماه به شماره کارت «۵۰۲۲.۲۹۷۰.۰۰۰.۳۰۱۸۴» به نام بنیاد خیریه وفاق سبزعلوی کشور واریز کنند، مبالغ جمع شده در این مدت تماماً برای درمان و نیازهای حاشیه‌ای درمان معصومه هزینه می‌شود و روند آن را نیز طی گزارشی در خبرگزاری فارس منتشر خواهیم کرد.

لازم به ذکر است این تنها شماره کارت برای رسیدگی به مشکلات درمانی معصومه است و مردم مراقب شماره‌های دیگر که توسط برخی افراد سودجو در شبکه‌های مجازی در حال انتشار است، باشند.

همچنین مخاطبان فارس می‌توانند از طریق برقراری ارتباط با آی دی تلگرامی FARS_SALAMAT@  و شماره تلفن ۰۲۱۴۲۰۸۲۲۳۷ سوالات خود را در این زمینه مطرح کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها