رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

صریر: با پیگیری‌های انجام شده توسط کمپین نذر مهربانی و مشارکت داوطلبانه وخیرخواهانه پزشکان و خیران «معصومه» برای ادامه روند درمان به تهران منتقل خواهد شد.

به گزارش صریر در تبریز، روز گذشته خبری درخصوص اسیدپاشی بر روی بدن دختر ۲۶ ساله تبریزی در این خبرگزاری منتشر شد. این حادثه به‌دلیل پاسخ منفی «معصومه» به خواستگارش رخ داد و خواستگار شیطان‌صفت نیز با تهدید معصومه اقدام به قطع انگشتان وی و پاشیدن اسید بر سر و صورت و بدن معصومه کرد.

کمپین نذر مهربانی حدود دوسال است که توسط گروه بهداشت و درمان  خبرگزاری فارس تشکیل شده است و تعداد زیادی از پزشکان و خیران به صورت داوطلبانه به آن پیوسته‌اند و در موضوعات مختلف مشارکت دارند.

بلافاصله نیز دکتر زهرا نظری به صورت داوطلبانه مسوولیت پیگیری و هماهنگی‌های بعدی را به عهده گرفت و بنا شد از طریق همین کمپین مشکلات درمانی و مالی معصومه تا حد امکان پیگیری و مرتفع شود.

چندتن از پزشکان هم مسوولیت جراحی و درمان معصومه را عهده‌دار شدند و قرار شد این بیمار توسط آمبولانسی که هزینه آن توسط خیران تهیه شده است در اسرع وقت به تهران منتقل شود.

متخصصان اعلام آمادگی کردند

دکتر زهرا نظری متخصص سرطان و عضو کمپین نذر مهربانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، درخصوص جزئیات آخرین پیگیری‌های صورت گرفته معصومه دختر ۲۶ ساله تبریزی که مورد اسیدپاشی قرار گرفته بود، توضیح داد: چند روز قبل عکس این دختر که توسط خواستگارش مورد اسیدپاشی قرار گرفته بود به دست بنده رسید که پس از بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم که شدت جراحات بسیار زیاد است.

وی تصریح کرد: زمانی که با خانواده وی ارتباط برقرار کردیم، متوجه شدیم که این خانم از ناحیه سینه، دست، صورت و سر و گردن دچار سوختگی شدید شده است همچنین آسیب جدی به چشم‌های وی وارد شده که نیازمند پیوند قرنیه است.

این عضو کمپین نذر مهربانی تصریح کرد: پس از تائید صحت این موضوع با دکتر ده‌مرده‌ای رئیس بیمارستان سوانح سوختگی مطهری تهران که از جراحان  پلاستیک هستند، موضوع در میان گذاشته شد و وی تقبل کرد که جراحی پلاستیک معصومه را انجام دهد و از آنجا که بیمار تحت پوشش بیمه درمانی قرار ندارد رئیس بیمارستان شهید مطهری قبول کردند که بیمه وی نیز پیگیری شود.

نظری ادامه داد: در خصوص مشکل بینایی این خانم با دکتر فرزبد موضوع مطرح شد که وی قبول کرد در کنار تیم جراحی پلاستیک کارهای درمانی چشم‌های وی نیز انجام شود.

وی تصریح کرد: متأسفانه ضرباتی توسط فرد مهاجم به ناحیه دست این خانم وارد شده است که در این خصوص دکتر نادری که از جراحان حاذق دست است نیز تقبل کردند همکاری‌های لازم را انجام دهند.

نظری گفت: طی هماهنگی‌هایی که با بیمارستان سینای تبریز انجام شده، قرار شد در اسرع وقت بیمار توسط آمبولانسی که هزینه آن توسط خیران تهیه شده به تهران منتقل شود و ادامه روند درمان معصومه در بیمارستان شهید مطهری انجام شود.

این متخصص سرطان در پایان یادآور شد: تنها شماره کارت معتبر اعلام شده برای پیگیری مشکلات درمانی معصومه مربوط به کمپین نذر مهربانی است و از مردم تقاضا دارم که به هیچ وجه به سایر شماره‌ حساب‌های اعلام شده در فضای مجازی و افراد سودجو اعتماد نکنند.

تمام تلاش خود را برای درمان معصومه به کار خواهیم گرفت

فرزاد فرزبد متخصص چشم در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در خصوص آسیب‌های وارد شده به چشمان «معصومه» توضیح داد: متاسفانه آسیب‌های شدیدی در اثر ریختن اسید به چشمان این فرد وارد شده است که این موضوع روند درمان را با مشکل مواجه خواهد کرد.

وی گفت: تمام اقدامات لازم برای درمان چشمان وی صورت خواهد گرفت و تلاش خواهیم کرد با انجام جراحی‌های ترمیمی تا حدی که ممکن است، بینایی را برگردانیم و کمک کنیم تا وضعیت بینایی وی ثابت باشد.

فرزبد در پایان بیان داشت: میزان برگشت بینایی وی را نمی‌توان به طور قطعی پیش بینی کرد، اما با کمک همکاران اقدامات لازم برای درمان وی صورت خواهد گرفت.

کمپینی برای درمان معصومه

از آنجایی که ضایعات برجای مانده از این حادثه بسیار شدید بوده و قطعاً نیاز به ادامه روند درمان و انجام جراحی‌های مجدد خواهد داشت که البته این موضوع نیازمند هزینه‌های بسیار سنگینی خواهد بود.

در همین راستا بر آن شدیم تا برگزاری کمپین نذرمهربانی برای تأمین هزینه‌های جاری و جانبی درمان معصومه گامی موثر برداریم، مخاطبان فارس و خیران می‌توانند برای کمک به بهبود وضعیت جسمانی(روحی و روانی) معصومه کمک‌های نقدی خود را تا تاریخ ۲۸ فروردین ماه به شماره کارت «۵۰۲۲.۲۹۷۰.۰۰۰.۳۰۱۸۴» به نام بنیاد خیریه وفاق سبزعلوی کشور واریز کنند، مبالغ جمع شده در این مدت تماماً برای درمان و نیازهای حاشیه‌ای درمان معصومه هزینه می‌شود و روند آن را نیز طی گزارشی در خبرگزاری فارس منتشر خواهیم کرد.

لازم به ذکر است این تنها شماره کارت برای رسیدگی به مشکلات درمانی معصومه است و مردم مراقب شماره‌های دیگر که توسط برخی افراد سودجو در شبکه‌های مجازی در حال انتشار است، باشند.

همچنین مخاطبان فارس می‌توانند از طریق برقراری ارتباط با آی دی تلگرامی FARS_SALAMAT@  و شماره تلفن ۰۲۱۴۲۰۸۲۲۳۷ سوالات خود را در این زمینه مطرح کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها