رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January
پیش‌بینی آب و هوای استان؛

دمای هوا در آذربایجان شرقی افت می کند

صریر: معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: با ادامه فعالیت سامانه بارشی، دمای هوای استان طی امروز و فردا به صورت محسوس هشت تا ۱۲ درجه سانتی گراد افت می کند.

به گزارش صریر از تبریز، محمد اشجعی گفت: طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی، احتمال بارش برف در ارتفاعات نواحی سردسیر استان دور از انتظار نیست و بارش باران به ویژه در منطقه ارسباران ادامه خواهد داشت.
وی اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته سراب با صفر درجه و جلفا با ۲۱ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: طی این مدت دمای هوای تبریز در گرمترین زمان به ۱۷ درجه و در سردترین زمان به هفت درجه سانتی گراد بالای صفر رسید.
اشجعی یادآوری کرد: دمای فعلی تبریز ۱۰ درجه بالای صفر می باشد.
وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارندگی از بستان آباد با ۱۱.۵ میلی متر گزارش شده است، گفت: میزان بارندگی در تبریز نیز طی این مدت ۳.۲میلی متر بود.
اشجعی، افزود: برخی منابع از بارش برف در ورزقان گزارش داده اند، ولی بارش برف در این شهرستان در ایستگاه هواشناسی ثبت نشده است.
سامانه بارشی جدید از روز سه شنبه هفته گذشته وارد آذربایجان شرقی شده و موجب بارش باران در تمامی شهرها و افت دما در استان شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها