رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May

صریر: رییس جمهور به همراه اعضای هیأت دولت در نخستین سفر استانی دور یازدهم ریاست جمهوری به استان آذربایجان‌شرقی سفر خواهد کرد.

به گزارش صریر از تبریز، مجید خدابخش، استاندار آذربایجان‌شرقی در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز از سفر  رییس جمهور به استان خبر داد و اظهار داشت: دکتر حسن روحانی، سه شنبه هفته آینده برای شرکت در همایش افتتاحیه رویداد بین‌المللی تبریز ۲۰۱۸ و نخستین سفر استانی در دور یازدهم ریاست جمهوری به استان سفر می کند.

وی با بیان این‌که سفر ریاست جمهوری برخلاف دیگر سفرهای استانی دو روزه خواهد بود، گفت: تمام وعده‌های سفر قبلی رییس جمهور به غیر از بزرگراه تبریز- مرند- بازرگان محقق شده است؛ که این پروژه در ابتدا قرار بود با سرمایه‌گذاری طرف ترکیهای اجرایی شود اما به دلایلی این سرمایه‌گذاری صورت نگرفت.

خدابخش با بیان این‌که برنامه‌های مختلفی در جریان سفر ریاست جمهوری پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: افتتاح پروژه‌های مختلف عمرانی به ارزش ۳ هزار میلیارد تومان و آغاز اجرای پروژه‌هایی جدید به ارزش ۷ هزار میلیارد تومان، حضور در افتتاحیه رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ و دیدار با فعالان انجمن‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای از جمله برنامه‌ها است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به حور دو روز گذشته خود در تهران و دیدار با نماینده تام الاختیار سازمان برنامه و بودجه و تعدادی از اعضای هیأت دولت؛ تصریح کرد: با نمایندگان وزارتخانههای مختلف پروژه‌های عمرانی و اقتصادی استان را مرور کردیم و پیشنهادات جدیدی در راستای توسعه استان ارایه شد.

وی با بیان این‌که پروژه‌های راه‌آهن میانه- تبریز، احیای دریاچه ارومیه، و طرح تبدیل تبریز به عنوان قطب سوم خودورسازی کشور در دیدار اخیر با رییس جمهور مورد تأکید قرار گرفت، افزود: برای تحقق برنامه‌های رویداد بین المللی تبریز۲۰۱۸ نیز نیازمند مشارکت حداکثری رسانه ها هستیم.

همچنین در این نشست خبری شهردار تبریز و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی به ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای تبریز ۲۰۱۸ پرداختند و افتتاح پروژه بزرگ مرکز همایش های بین المللی تبریز در شهرک خاوران با حضور رییس جمهور خبر دادند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها