رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: رییس جمهور به همراه اعضای هیأت دولت در نخستین سفر استانی دور یازدهم ریاست جمهوری به استان آذربایجان‌شرقی سفر خواهد کرد.

به گزارش صریر از تبریز، مجید خدابخش، استاندار آذربایجان‌شرقی در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز از سفر  رییس جمهور به استان خبر داد و اظهار داشت: دکتر حسن روحانی، سه شنبه هفته آینده برای شرکت در همایش افتتاحیه رویداد بین‌المللی تبریز ۲۰۱۸ و نخستین سفر استانی در دور یازدهم ریاست جمهوری به استان سفر می کند.

وی با بیان این‌که سفر ریاست جمهوری برخلاف دیگر سفرهای استانی دو روزه خواهد بود، گفت: تمام وعده‌های سفر قبلی رییس جمهور به غیر از بزرگراه تبریز- مرند- بازرگان محقق شده است؛ که این پروژه در ابتدا قرار بود با سرمایه‌گذاری طرف ترکیهای اجرایی شود اما به دلایلی این سرمایه‌گذاری صورت نگرفت.

خدابخش با بیان این‌که برنامه‌های مختلفی در جریان سفر ریاست جمهوری پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: افتتاح پروژه‌های مختلف عمرانی به ارزش ۳ هزار میلیارد تومان و آغاز اجرای پروژه‌هایی جدید به ارزش ۷ هزار میلیارد تومان، حضور در افتتاحیه رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ و دیدار با فعالان انجمن‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای از جمله برنامه‌ها است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به حور دو روز گذشته خود در تهران و دیدار با نماینده تام الاختیار سازمان برنامه و بودجه و تعدادی از اعضای هیأت دولت؛ تصریح کرد: با نمایندگان وزارتخانههای مختلف پروژه‌های عمرانی و اقتصادی استان را مرور کردیم و پیشنهادات جدیدی در راستای توسعه استان ارایه شد.

وی با بیان این‌که پروژه‌های راه‌آهن میانه- تبریز، احیای دریاچه ارومیه، و طرح تبدیل تبریز به عنوان قطب سوم خودورسازی کشور در دیدار اخیر با رییس جمهور مورد تأکید قرار گرفت، افزود: برای تحقق برنامه‌های رویداد بین المللی تبریز۲۰۱۸ نیز نیازمند مشارکت حداکثری رسانه ها هستیم.

همچنین در این نشست خبری شهردار تبریز و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی به ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای تبریز ۲۰۱۸ پرداختند و افتتاح پروژه بزرگ مرکز همایش های بین المللی تبریز در شهرک خاوران با حضور رییس جمهور خبر دادند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها