رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: شرکت افزون پلاست با تجربه ۵۰ ساله و با دارا بودن بیش از هزار نوع قالب قادر به تولید انواع ظروف خانگی و آشپزخانه، گالن‌های صنعتی یک تا ۸۰ لیتری، انواع سطل‌های روغن و ملزومات آن است.

به گزارش صریر، مهندس عبدالرضا مقصودی، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت افزون پلاست در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» اظهار داشت: این شعار مهم زمانی محقق خواهد شد که مسؤولان و متولیان امر در مسیر حمایت جدی از تولیدکننده ایرانی باشند.

وی ادامه داد: شرکت افزون پلاست که به همت حاج عزیزالله مقصودی پدر بنده بنیانگذاری شد و تمام اعضای خانواده در مسیر توسعه آن نقش مهم بر عهده داشتند، امروز به مرحله‌ای رسیده که جزو معدود کارخانجات فعال و موفق در صنعت پلاستیک شناخته می‌شود، با این حال با مشکلاتی از قبیل سرمایه‌ در گردش مواجه هستیم که همین امر موجب شده تا با ۳۰ درصد ظرفیت کارخانه کار کنیم.

مقصودی با اشاره به این‌که محصولات تولیدی افزون پلاست مطابق با استانداردهای روز بین المللی است، افزود: هم اکنون طرف قرارداد با برترین شرکت های نفتی داخلی و خارجی هستیم و توانسته‌ایم رضایت خاطر مشتریان خود را جلب کنیم.

مدیرعامل کارخانه افزون پلاست با بیان این‌که این واحد تولیدی در گذشته بارها به عنوان صادرکننده نمونه کشور معرفی شده است، تصریح کرد: امروز حدود ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم در این کارخانه مشغول هستند که اگر مشکلات مالی برطرف شود، این میزان به دو برابر افزایش خواهد یافت.

وی با بیان این‌که شرکت افزون پلاست با تجربه ۵۰ ساله و با دارا بودن بیش از هزار نوع قالب قادر به تولید انواع ظروف خانگی و آشپزخانه، گالن‌های صنعتی یک تا ۸۰ لیتری، انواع سطل‌های روغن و ملزومات آن است، گفت: ارزش ریالی هر ۳۰ کیلو محصول تولیدی این کارخانه برابر با ارزش یک بشکه نفت است، با این حال شاهد بی‌مهری دستگاه‌های مسؤول در حمایت از تولیدکنندگان داخلی هستیم.

مقصودی با اشاره به این‌که سیاست‌های انقباضی دولت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را فراری خواهد داد، افزود: متأسفانه دولت بیشتر خود را علاقه‌مند به خام‌فروشی نفت نشان می دهد، چراکه تولیدکننده ایرانی برای تهیه مواد اولیه از پتروشیمی با مشکلات متعددی روبه‌روست.

مدیرعامل کارخانه افزون پلاست ادامه داد: تولیدکنندگان ترک و چین به راحتی از پتروشیمی کشورمان خرید می کنند، اما تولیدکننده ایرانی به دلیل مشکلات سرمایه در گردش و نقدینگی در تهیه مواد اولیه با مشکل روبه‌رو هستند، همین مسائل خلاقیت و انگیزه تولیدکننده را کور می کند.

وی با تأکید بر این‌که رفع موانع تولید با شعار محقق نمی شود، گفت: عدم شایسته‌سالاری، بی‌تدبیری و نظام غلط بانکی موجب شده تا تولیدکننده ایرانی برای فعالیت همواره با چالش‌های متعدد مواجه شود، کالای ایرانی زمانی حمایت می شود که دولت ناظر باشد، نه اینکه خود رقیب تولیدکننده بخش خصوصی باشد.

مقصودی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از حمایت‌های ویژه مدیرعامل محترم و هیأت مدیره ارجمند شرکت نفت سپاهان گفت: مدیریت شرکت نفت سپاهان با درک صحیح از وضعیت موجود، در کنار پیمانکاران خود بوده و تمام تلاش خود را برای حمایت از تولیدکننده ایرانی داشته است.

وی ادامه داد: جا دارد از مدیرعامل اسبق شرکت آریا سولار و مدیرعامل کنونی ایندامین سایپا و سایر همکاران در شرکت نفت سپاهان نیز نهایت تشکر را داشته باشیم که طی سال‌های اخیر نهایت تعامل و حمایت را از شرکت افزون پلاست داشته اند. همچنین از مدیران عامل اسبق شرکت نفت سپاهان تشکر داریم.

مدیرعامل کارخانه افزون پلاست یادآور شد: مدیرعامل شرکت نفت پارس، معاونت بازرگانی و همکاران ایشان نیز یار و یاور شرکت بوده‌اند تا طرح های توسعه روز به روز به مرحله عملیاتی شدن نزدیک شود.

وی در پایان از تلاش‌ها و پیگیری‌های مسؤولان شهر کاشان به ویژه مهندس ساداتی نژاد نماینده محترم مردم شریف کاشان در مجلس شورای اسلامی نیز تشکر و قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها