رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May

صریر: نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس ضمن تشریح دلایل اعلام آمادگی سپاه برای واگذاری باشگاه تراکتورسازی گفت: با رفتن سپاه، باشگاه تراکتورسازی با مشکل مواجه خواهد شد.

به گزارش صریر از تبریز، محمداسماعیل سعیدی با اشاره به اعلام آمادگی سپاه برای واگذاری باشگاه تراکتورسازی اظهار کرد: بررسی شرایط قبل از مالکیت سپاه و بعد از آن نشان می‌دهد که چه تحولاتی در باشگاه تراکتورسازی رخ داده و تا چه میزان این واگذاری اثرات مثبتی در باشگاه تراکتورسازی داشته است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: همین نتایج مثبت موجب شد هواداران، کادر فنی و مدیران اجرایی باشگاه به سپاه اعتماد کنند چراکه حضور سپاه در باشگاه صادقانه، مخلصانه و برای کمک به باشگاه بود.

عضو سابق هیأت مدیره باشگاه تراکتورسازی با انتقاد از وعده‌های اجرایی نشده مسؤولان در قبال باشگاه تراکتورسازی عنوان کرد: با وجود وعده‌‎های فراوان مسؤولان در زمان واگذاری باشگاه اما همگان سپاه را پس از واگذاری باشگاه تنها گذاشتند با این وجود سپاه جایگاه باشگاه را متحول کرد.

سپاه تنها نهادی بود که برای مالکیت تراکتور اعلام آمادگی کرد

وی در پاسخ به این سوال که چه کسانی به وعده‌های خود در قبال باشگاه تراکتورسازی عمل نکردند، گفت: متولیان واگذاری و تصمیم‌گیرندگان در این خصوص افرادی بودند که چنین وعده‌هایی را دادند؛ در عین حال نکته مهم نیز این است که در آن زمان که باشگاه با بحران مواجه شده بود، هیچ نهاد، ارگان یا فردی حاضر نبود قبول مسؤولیت کند و سپاه تنها نهادی بود که برای مالکیت تراکتور اعلام آمادگی کرد.

تراکتورسازی با رفتن سپاه به مشکل می‌‎خورد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: عدم حمایت‌های وعده داده شده و فشارهای بیرونی باعث شد که سپاه اعلام آمادگی کند که باشگاه را واگذار کند اما معتقدم نباید به این سادگی‌ها سپاه را از دست داد چراکه قطعا با رفتن سپاه، باشگاه با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد.

سعیدی برای نمونه به یکی از تعهدات عمل نشده از طرف یکی از اسپانسرهای باشگاه اشاره و اضافه کرد: اسپانسر ایرانسل در قبال سه باشگاه پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی تعهداتی داشت که با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسؤولان، اسپانسر فقط به تعهداتش در قبال استقلال و پرسپولیس عمل کرد و حمایت مسؤولان از تراکتورسازی نسبت به استقلال و پرسپولیس کمتر بود.

برخی به دنبال تحریک افکار عمومی علیه سپاه در تراکتورسازی هستند

وی با یادآوری اینکه باشگاه تراکتورسازی هواداران آذری‌زبان بسیاری نه فقط در داخل بلکه در خارج از کشور دارد، اضافه کرد: حضور سپاه در باشگاه تراکتورسازی باعث شد که افراد سودجو مخالف نظام علیه سپاه فضاسازی‌های بسیاری را ترتیب دهند و با مسمومیت افکار عمومی احساسات پاک مردم را تحت تأثیر قرار دهند.

سعیدی تصریح کرد: در چنین شرایطی که سپاه تنها بود ضرورت داشت که از سپاه به صورت همه جانبه حمایت شود ولی عدم حمایت‌ها و مشکلات فراوان باشگاه موجب شد تا سپاه مجبور به واگذاری باشگاه شود.

سپاه نه تنها سودی نبرد بلکه فقط در باشگاه هزینه کرد

عضو سابق هیأت مدیره باشگاه تراکتورسازی یادآور شد: سپاه نه تنها در مدیریت باشگاه تراکتورسازی سودی نبرد بلکه فقط در این باشگاه هزینه کرد و قطعا با رفتن سپاه از باشگاه تراکتورسازی باشگاه با مشکل مواجه خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها