رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس ضمن تشریح دلایل اعلام آمادگی سپاه برای واگذاری باشگاه تراکتورسازی گفت: با رفتن سپاه، باشگاه تراکتورسازی با مشکل مواجه خواهد شد.

به گزارش صریر از تبریز، محمداسماعیل سعیدی با اشاره به اعلام آمادگی سپاه برای واگذاری باشگاه تراکتورسازی اظهار کرد: بررسی شرایط قبل از مالکیت سپاه و بعد از آن نشان می‌دهد که چه تحولاتی در باشگاه تراکتورسازی رخ داده و تا چه میزان این واگذاری اثرات مثبتی در باشگاه تراکتورسازی داشته است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: همین نتایج مثبت موجب شد هواداران، کادر فنی و مدیران اجرایی باشگاه به سپاه اعتماد کنند چراکه حضور سپاه در باشگاه صادقانه، مخلصانه و برای کمک به باشگاه بود.

عضو سابق هیأت مدیره باشگاه تراکتورسازی با انتقاد از وعده‌های اجرایی نشده مسؤولان در قبال باشگاه تراکتورسازی عنوان کرد: با وجود وعده‌‎های فراوان مسؤولان در زمان واگذاری باشگاه اما همگان سپاه را پس از واگذاری باشگاه تنها گذاشتند با این وجود سپاه جایگاه باشگاه را متحول کرد.

سپاه تنها نهادی بود که برای مالکیت تراکتور اعلام آمادگی کرد

وی در پاسخ به این سوال که چه کسانی به وعده‌های خود در قبال باشگاه تراکتورسازی عمل نکردند، گفت: متولیان واگذاری و تصمیم‌گیرندگان در این خصوص افرادی بودند که چنین وعده‌هایی را دادند؛ در عین حال نکته مهم نیز این است که در آن زمان که باشگاه با بحران مواجه شده بود، هیچ نهاد، ارگان یا فردی حاضر نبود قبول مسؤولیت کند و سپاه تنها نهادی بود که برای مالکیت تراکتور اعلام آمادگی کرد.

تراکتورسازی با رفتن سپاه به مشکل می‌‎خورد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: عدم حمایت‌های وعده داده شده و فشارهای بیرونی باعث شد که سپاه اعلام آمادگی کند که باشگاه را واگذار کند اما معتقدم نباید به این سادگی‌ها سپاه را از دست داد چراکه قطعا با رفتن سپاه، باشگاه با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد.

سعیدی برای نمونه به یکی از تعهدات عمل نشده از طرف یکی از اسپانسرهای باشگاه اشاره و اضافه کرد: اسپانسر ایرانسل در قبال سه باشگاه پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی تعهداتی داشت که با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسؤولان، اسپانسر فقط به تعهداتش در قبال استقلال و پرسپولیس عمل کرد و حمایت مسؤولان از تراکتورسازی نسبت به استقلال و پرسپولیس کمتر بود.

برخی به دنبال تحریک افکار عمومی علیه سپاه در تراکتورسازی هستند

وی با یادآوری اینکه باشگاه تراکتورسازی هواداران آذری‌زبان بسیاری نه فقط در داخل بلکه در خارج از کشور دارد، اضافه کرد: حضور سپاه در باشگاه تراکتورسازی باعث شد که افراد سودجو مخالف نظام علیه سپاه فضاسازی‌های بسیاری را ترتیب دهند و با مسمومیت افکار عمومی احساسات پاک مردم را تحت تأثیر قرار دهند.

سعیدی تصریح کرد: در چنین شرایطی که سپاه تنها بود ضرورت داشت که از سپاه به صورت همه جانبه حمایت شود ولی عدم حمایت‌ها و مشکلات فراوان باشگاه موجب شد تا سپاه مجبور به واگذاری باشگاه شود.

سپاه نه تنها سودی نبرد بلکه فقط در باشگاه هزینه کرد

عضو سابق هیأت مدیره باشگاه تراکتورسازی یادآور شد: سپاه نه تنها در مدیریت باشگاه تراکتورسازی سودی نبرد بلکه فقط در این باشگاه هزینه کرد و قطعا با رفتن سپاه از باشگاه تراکتورسازی باشگاه با مشکل مواجه خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها