رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: حجت الاسلام والمسلمین روحانی برای حضور در جمع مردم استان آذربایجان‌شرقی وارد فرودگاه بین المللی تبریز شد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از رسا، حجت الاسلام والمسلمین حسن رحانی، رییس جمهور دقایقی پیش با استقبال حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، مجید خدابخش استاندار و دیگر مسؤولان لشکری و کشوری وارد فرودگاه شهید مدنی تبریز شد.

وی در بدو ورود به فرودگاه تبریز در جمع خبرنگاران به تشریح اهداف سفر دو روزه خود به آذربایجان‌شرقی پرداخت و اظهار داشت: بسیار خوشحالم که خداوند توفیق داد تا در این ماه پر و برکت شعبان امروز و فردا میهمان مردم غیور و دلاور آذربایجان به ویژه تبریز باشیم.

روحانی ادامه داد: در این سفر ۲۳ طرح و پروژه تصویب شده در سفر قبلی را مورد بررسی قرار خواهیم داد، بنابراین اولین هدف بررسی وعده‌های گذشته است، دومین هدف طرح هایی است که برای دو سال آینده در استان آذربایجان شرقی مورد پیشنهاد قرار گرفته و در شورای اداری مورد بحث خواهد بود.

رییس جمهور هدف دیگر حضور خود در تبریز را شرکت در اجلاس رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ عنوان کرد و گفت: تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده که این اتفاق بسیار مبارکی است، در این راستا پروژه‌هایی نیز مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، دکتر حسن روحانی پس از ورود به تبریز به سمت ورزشگاه باغشمال حرکت می کند و در اجتماع اقشار مختلف مردم آذربایجان‌شرقی سخنرانی خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها