رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: نشست به اصطلاح مطبوعاتی رئیس جمهور در پایان سفر خود به تبریز با حضور جمعی از مدیران مسئول و سردبیران مطبوعات و خبرگزاری ها برگزار شد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از نسل تدبیر، نشست به اصطلاح مطبوعاتی رئیس جمهور در پایان سفر خود به تبریز با حضور جمعی از مدیران مسئول و سردبیران مطبوعات و خبرگزاری ها برگزار شد.

حسن روحانی در ابتدا به بیان سخنانی مقدماتی در مورد استان و ظرفیت های توسعه ای آن در بخش های مختلف اشاره کرد.

پس از سئوال های خبرنگاران صدا و سیما و خبرگزاری ایرنا، یکی از مدیران مسئول مطبوعات که هم اکنون به عنوان یکی از مدیران شهرداری تبریز است پس از تمجدید از عملکرد شهرداری در بخشی که خود حضور داشت، به یک سئوال غیر مرتبط پرداخت.

قبل از برگزاری این نشست خبری و چندین روز قبل از سفر روحانی به تبریز، با حضور مدیران انجمن ها و تشکل های صنفی حوزه مطبوعات تبریز، برای پرسش از رییس جمهور، قرعه کشی صورت گرفت و چندین نفر به تعداد نصف انگشتان دست، توفیق سوال از رییس جمهور نصیبشان شد.

در این جلسه مقرر شد که تمام خبرگزاری ها در قرعه کشی شرکت نکرده و سوالی از رییس جمهور نپرسند ولی علاوه بر طرح سوال توسط مدیر خبرگزاری ایرنا در استان که خبرگزاری دولت می باشد، سرپرست خبرگزاری مهر در استان نیز به بیان سوال از رییس جمهور پرداخت، در حالی که اسم خبرگزاری مهر در قرعه کشی انجام شده نبود و تصمیم ناگهانی برخی دولتیون به وی توفیق سوال از روحانی در دقیقه ۹۰ را عطا کرد.
همچنین به دو نفر از مدیران رسانه ها، فرهاد باغشمال از پایگاه خبری همنوا و محمد امین خوش نیت از پایگاه خبری آذرقلم که اسم آنان در قرعه کشی انتخاب شده بود اجازه پرسش سئوال داده نشد.

خوش نیت در حاشیه این نشست خبری گفت که در نظر داشته سئوالی در خصوص فرهنگستان ترکی بپرسد ولی مجری مراسم اجازه نداد که وی سوال خود را از رییس جمهور بپرسد.

کاری به این نداریم که اصحاب رسانه استان انتظار داشتند همگی همچون خبرنگاران پایتخت نشین بتوانند سوالات خود از رییس جمهور مطرح کنند را نداریم ولی برخورد سلیقه ای دولتی ها باعث شد که مدیران مسئول رسانه های استان، نشست دکتر روحانی را با نارضایتی ترک کرده و قرعه کشی انجام شده در اداره کل ارشاد را چیزی جز «کشک» قلمداد نکنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها