رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May

صریر: نشست به اصطلاح مطبوعاتی رئیس جمهور در پایان سفر خود به تبریز با حضور جمعی از مدیران مسئول و سردبیران مطبوعات و خبرگزاری ها برگزار شد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از نسل تدبیر، نشست به اصطلاح مطبوعاتی رئیس جمهور در پایان سفر خود به تبریز با حضور جمعی از مدیران مسئول و سردبیران مطبوعات و خبرگزاری ها برگزار شد.

حسن روحانی در ابتدا به بیان سخنانی مقدماتی در مورد استان و ظرفیت های توسعه ای آن در بخش های مختلف اشاره کرد.

پس از سئوال های خبرنگاران صدا و سیما و خبرگزاری ایرنا، یکی از مدیران مسئول مطبوعات که هم اکنون به عنوان یکی از مدیران شهرداری تبریز است پس از تمجدید از عملکرد شهرداری در بخشی که خود حضور داشت، به یک سئوال غیر مرتبط پرداخت.

قبل از برگزاری این نشست خبری و چندین روز قبل از سفر روحانی به تبریز، با حضور مدیران انجمن ها و تشکل های صنفی حوزه مطبوعات تبریز، برای پرسش از رییس جمهور، قرعه کشی صورت گرفت و چندین نفر به تعداد نصف انگشتان دست، توفیق سوال از رییس جمهور نصیبشان شد.

در این جلسه مقرر شد که تمام خبرگزاری ها در قرعه کشی شرکت نکرده و سوالی از رییس جمهور نپرسند ولی علاوه بر طرح سوال توسط مدیر خبرگزاری ایرنا در استان که خبرگزاری دولت می باشد، سرپرست خبرگزاری مهر در استان نیز به بیان سوال از رییس جمهور پرداخت، در حالی که اسم خبرگزاری مهر در قرعه کشی انجام شده نبود و تصمیم ناگهانی برخی دولتیون به وی توفیق سوال از روحانی در دقیقه ۹۰ را عطا کرد.
همچنین به دو نفر از مدیران رسانه ها، فرهاد باغشمال از پایگاه خبری همنوا و محمد امین خوش نیت از پایگاه خبری آذرقلم که اسم آنان در قرعه کشی انتخاب شده بود اجازه پرسش سئوال داده نشد.

خوش نیت در حاشیه این نشست خبری گفت که در نظر داشته سئوالی در خصوص فرهنگستان ترکی بپرسد ولی مجری مراسم اجازه نداد که وی سوال خود را از رییس جمهور بپرسد.

کاری به این نداریم که اصحاب رسانه استان انتظار داشتند همگی همچون خبرنگاران پایتخت نشین بتوانند سوالات خود از رییس جمهور مطرح کنند را نداریم ولی برخورد سلیقه ای دولتی ها باعث شد که مدیران مسئول رسانه های استان، نشست دکتر روحانی را با نارضایتی ترک کرده و قرعه کشی انجام شده در اداره کل ارشاد را چیزی جز «کشک» قلمداد نکنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها