رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May

صریر: استاندار آذربایجان شرقی طی حکمی، “رقیه صادق‌زاده” را به‌عنوان مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری منصوب کرد.

به گزارش صریر از تبریز، مجید خدابخش در این حکم تأکید کرده است که با علم به جایگاه زن در تحکیم بنیان خانواده و توسعه پایدار، امید است بر اساس برنامه‌های علمی و کاربردی، در چارچوب نظام ارزشی و آموزه‌های دینی با بهره‌گیری از ظرفیت زنان فرهیخته و نخبه استان در تحقق هدف توانمندسازی زنان به‌عنوان برنامه راهبردی دولت تدبیر و امید برای این قشر از جامعه، موفق باشید.

رقیه صادق‌زاده، متولد سال ۱۳۵۸ در ارومیه، دارای مدرک دکترای شیمی و فرزند شهید ابراهیم صادق‌زاده است. کسب عناوین برتر در جشنواره ملی ایثار، معلم نمونه استان، پژوهشگر برتر استان و جوان نخبه از سوی وزارت ورزش و جوانان از جمله افتخارات او محسوب می‌شود. صادق‌زاده همچنین عضویت در مجمع مشورتی توسعه استان، گروه تحقیق و پژوهش استانداری و شورای مشورتی بانوان و تألیف ده‌ها مقاله و طرح پژوهشی  را در کارنامه خود دارد.
بر اساس این گزارش؛ استاندار آذربایجان شرقی در آیین تودیع و معارفه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، با اشاره به جمعیت حدود دومیلیون نفری زنان استان، گفت: مجموعه امور بانوان استانداری باید همه این جمعیت را همکار خود دانسته و از ظرفیت آنها استفاده کنند.
وی افزود: در بعضی از بخش‌ها مانند آموزش و تحصیلات، حضور بانوان سازوکار خود را پیدا کرده است؛ اما در برخی از بخش‌های دیگر باید وقت و انرژی بیشتری صرف شود.
خدابخش، اشتغال زنان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار را مقوله‌ای مهم عنوان کرد و گفت: باید با تشکیل کارگروهی ویژه، بخشی از امکانات استان را به این سمت هدایت کنیم که توانمندسازی و آموزش بانوان از جمله اقدامات ضروری است.
وی تخصصی شدن مباحث مربوط به زنان در حوزه اجتماعی را نیز ضروری دانست و گفت: تمرکز بر موضوع زنان آسیب‌پذیر، پیگیری برای ایجاد امکانات مناسب ورزشی برای بانوان، استفاده از همکاری دستگاه‌ها در حوزه بانوان و معرفی زنان موفق و انتقال تجارب آنها به زنان جامعه از طریق تهیه برنامه‌های متنوع تلویزیونی باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار آذربایجان شرقی  با اشاره به انتصاب دو بخشدار زن در آذربایجان شرقی، عنوان کرد: حضور بانوان در سطوح مدیریتی نیازمند فرهنگ‌سازی است؛ چراکه توانمندسازی و کادرسازی مدیریتی در بین زنان، موضوعی است که مدیران استان باید نسبت به آن توجه داشته باشند.
در این نشست ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های پروین اشراقی، مدیرکل پیشین امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی، رقیه صادق‌زاده به‌عنوان مدیرکل جدید این دفتر معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها