رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: استاندار آذربایجان شرقی طی حکمی، “رقیه صادق‌زاده” را به‌عنوان مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری منصوب کرد.

به گزارش صریر از تبریز، مجید خدابخش در این حکم تأکید کرده است که با علم به جایگاه زن در تحکیم بنیان خانواده و توسعه پایدار، امید است بر اساس برنامه‌های علمی و کاربردی، در چارچوب نظام ارزشی و آموزه‌های دینی با بهره‌گیری از ظرفیت زنان فرهیخته و نخبه استان در تحقق هدف توانمندسازی زنان به‌عنوان برنامه راهبردی دولت تدبیر و امید برای این قشر از جامعه، موفق باشید.

رقیه صادق‌زاده، متولد سال ۱۳۵۸ در ارومیه، دارای مدرک دکترای شیمی و فرزند شهید ابراهیم صادق‌زاده است. کسب عناوین برتر در جشنواره ملی ایثار، معلم نمونه استان، پژوهشگر برتر استان و جوان نخبه از سوی وزارت ورزش و جوانان از جمله افتخارات او محسوب می‌شود. صادق‌زاده همچنین عضویت در مجمع مشورتی توسعه استان، گروه تحقیق و پژوهش استانداری و شورای مشورتی بانوان و تألیف ده‌ها مقاله و طرح پژوهشی  را در کارنامه خود دارد.
بر اساس این گزارش؛ استاندار آذربایجان شرقی در آیین تودیع و معارفه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، با اشاره به جمعیت حدود دومیلیون نفری زنان استان، گفت: مجموعه امور بانوان استانداری باید همه این جمعیت را همکار خود دانسته و از ظرفیت آنها استفاده کنند.
وی افزود: در بعضی از بخش‌ها مانند آموزش و تحصیلات، حضور بانوان سازوکار خود را پیدا کرده است؛ اما در برخی از بخش‌های دیگر باید وقت و انرژی بیشتری صرف شود.
خدابخش، اشتغال زنان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار را مقوله‌ای مهم عنوان کرد و گفت: باید با تشکیل کارگروهی ویژه، بخشی از امکانات استان را به این سمت هدایت کنیم که توانمندسازی و آموزش بانوان از جمله اقدامات ضروری است.
وی تخصصی شدن مباحث مربوط به زنان در حوزه اجتماعی را نیز ضروری دانست و گفت: تمرکز بر موضوع زنان آسیب‌پذیر، پیگیری برای ایجاد امکانات مناسب ورزشی برای بانوان، استفاده از همکاری دستگاه‌ها در حوزه بانوان و معرفی زنان موفق و انتقال تجارب آنها به زنان جامعه از طریق تهیه برنامه‌های متنوع تلویزیونی باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار آذربایجان شرقی  با اشاره به انتصاب دو بخشدار زن در آذربایجان شرقی، عنوان کرد: حضور بانوان در سطوح مدیریتی نیازمند فرهنگ‌سازی است؛ چراکه توانمندسازی و کادرسازی مدیریتی در بین زنان، موضوعی است که مدیران استان باید نسبت به آن توجه داشته باشند.
در این نشست ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های پروین اشراقی، مدیرکل پیشین امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی، رقیه صادق‌زاده به‌عنوان مدیرکل جدید این دفتر معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها