رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر:بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی ماشین آلات، لوازم و مصالح ساختمانی و بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی حرارتی، برودتی و سیستم‌‎های تهویه در نمایشگاه بین المللی تبریز دایر شد.

به گزارش صریر از تبریز، این نمایشگاه ها روز سه شنبه با حضور تولید کنندگان و بازرگانان داخلی و خارجی برای ارایه و معرفی آخرین دستاوردهای این حوزه از ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت در پنج سالن نمایشی دایر است.

بنابر این گزارش، در این نمایشگاه ها تولید کنندگان از ۱۳ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، اصفهان، خراسان رضوی، یزد، مرکزی، البرز، قزوین، گیلان، همدان، فارس و منطقه آزاد ارس تازه ترین تولیدات خود را به نمایش گذاشته اند.

همچنین در این نمایشگاه ها تولید کنندگانی از کشورهای ترکیه، چین، آلمان، ایتالیا، ژاپن، کره جنوبی، فرانسه، مالزی، اوکراین و تایوان در قالب نمایندگی انواع مصالح ساختمانی، شیرآلات بهداشتی، کفپوش‌ها، آسانسور و قطعات وابسته کلید، پریز، قطعات هم ردیف درب و پنجره های PVC و آلومینیومی و تجهیزات نقشه‌برداری را به نمایش گذاشته اند.

در این نمایشگاه ها انواع سقف کاذب، پارکت، کاغذ دیواری، عایق‌های رطوبتی، انواع درب اتوماتیک، خدمات فنی و مهندسی، لوله اتصالات پلی پروپیلن، رادیاتور آلومینیومی شوفاژ، مشعل‌های گازی و گازوئیل‌سوز، جا حوله‌ای و سایر مصالح ساختمانی و حرارتی، برودتی و سیستم های تهویه به معرض نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه‌ها در سالن های امیر کبیر، پروین اعتصامی، شهریار، آذربایجان و ستارخان در زمینی به وسعت بیش از ۲۷ هزار مترمربع فضای مسقف و ۶ هزار مترمربع فضای باز برای بازدید متخصصان و علاقه مندان هر روز از ساعت ۱۵ تا ۲۱ دایر است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها