رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فیلترینگ تلگرام، پاک کردن صورت مسئله است تاکید کرد که نمی توان مانع از انتقال اطلاعات شد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از ترجمان صبح، مسعود پزشکیان ‌گفت: روندی که باعث شود مردم نتوانند به راحتی باهم در ارتباط باشند و اطلاعات و داده ها براحتی تبادل شود بر ضرر این کشور است.

وی افزود: طبیعتا انتقال راحت اطلاعات در جامعه یکسری عوارض دارد ولی بخاطر عوارض این انتقال برخورد به این صورت اصلا صحیح نیست.

پزشکیان با بیان اینکه، باید راه حل پیدا کنیم و‌در بین مردم اعتماد ایجاد کنیم افزود: باید ابتدا بستر سازی کنیم و در قسمت هایی که مشکل آفرین است جلوی سو استفاده را بگیریم.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده که این مدل کار ها هیچگاه راه بجایی نخواهد برد و باید ابتدا اعتماد، باور  و‌ سرمایه را جلب کنیم سپس این سرمایه اجتماعی هر تصمیمی بگیرد میتوان عملی کرد.

نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو ادامه داد: اینکه بصورت شتاب زده کاری بکنیم و جایگزینی برای اینکار تعریف نشود یا جایگزینی ناقص تعیین شود یا اعتماد ایجاد نکند، نتیجه ای بجز ایجاد بی اعتمادی در جامعه نخواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: عده ای مخالف نظام هستند ما با آنها کاری نداریم ولی عده ای که در کنار نظام هستند با این کار آنها را هم در مقابل نظام قرار می دهیم و این کار از نظر علمی و‌ مدیریتی صحیح نیست.

پژشکیان ادامه داد: اگر قرار هست کاری انجام‌ هیم باید ابتدا جایگزینی مناسب تعریف شود و ‌این جایگزین در بین مردم اعتماد سازی شود سپس موانع اصلی را برداریم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه آیا امکان رفع فیلتر تلگرام وجود دارد یا خیر گفت: واقعیت این است که ما نمیتوانیم در مقابل سیل عظیم روند انتقال داده ها و اطلاعات قرار بگیریم.

وی ادامه داد: ممکن است بصورت مقطعی کاری بکنیم ولی علم در مسیری در حال حرکت است که نمیتوانیم‌جلوی پیشرفت ها را بگیریم.

پزشکیان گفت: باید اول اعتماد ایجاد کنیم و‌جریان داده ها را شفاف کنیم تا اینجور چیزها نتواند به ما ضربه وارد کند.

وی‌افزود: باید ریشه یابی کنیم که در کجا مشکل هست که اینجور چیزها می تواند به ما ضربه بزند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها