رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May

صریر: نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فیلترینگ تلگرام، پاک کردن صورت مسئله است تاکید کرد که نمی توان مانع از انتقال اطلاعات شد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از ترجمان صبح، مسعود پزشکیان ‌گفت: روندی که باعث شود مردم نتوانند به راحتی باهم در ارتباط باشند و اطلاعات و داده ها براحتی تبادل شود بر ضرر این کشور است.

وی افزود: طبیعتا انتقال راحت اطلاعات در جامعه یکسری عوارض دارد ولی بخاطر عوارض این انتقال برخورد به این صورت اصلا صحیح نیست.

پزشکیان با بیان اینکه، باید راه حل پیدا کنیم و‌در بین مردم اعتماد ایجاد کنیم افزود: باید ابتدا بستر سازی کنیم و در قسمت هایی که مشکل آفرین است جلوی سو استفاده را بگیریم.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده که این مدل کار ها هیچگاه راه بجایی نخواهد برد و باید ابتدا اعتماد، باور  و‌ سرمایه را جلب کنیم سپس این سرمایه اجتماعی هر تصمیمی بگیرد میتوان عملی کرد.

نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو ادامه داد: اینکه بصورت شتاب زده کاری بکنیم و جایگزینی برای اینکار تعریف نشود یا جایگزینی ناقص تعیین شود یا اعتماد ایجاد نکند، نتیجه ای بجز ایجاد بی اعتمادی در جامعه نخواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: عده ای مخالف نظام هستند ما با آنها کاری نداریم ولی عده ای که در کنار نظام هستند با این کار آنها را هم در مقابل نظام قرار می دهیم و این کار از نظر علمی و‌ مدیریتی صحیح نیست.

پژشکیان ادامه داد: اگر قرار هست کاری انجام‌ هیم باید ابتدا جایگزینی مناسب تعریف شود و ‌این جایگزین در بین مردم اعتماد سازی شود سپس موانع اصلی را برداریم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه آیا امکان رفع فیلتر تلگرام وجود دارد یا خیر گفت: واقعیت این است که ما نمیتوانیم در مقابل سیل عظیم روند انتقال داده ها و اطلاعات قرار بگیریم.

وی ادامه داد: ممکن است بصورت مقطعی کاری بکنیم ولی علم در مسیری در حال حرکت است که نمیتوانیم‌جلوی پیشرفت ها را بگیریم.

پزشکیان گفت: باید اول اعتماد ایجاد کنیم و‌جریان داده ها را شفاف کنیم تا اینجور چیزها نتواند به ما ضربه وارد کند.

وی‌افزود: باید ریشه یابی کنیم که در کجا مشکل هست که اینجور چیزها می تواند به ما ضربه بزند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها