رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۸ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 23 May
مدیران شهرداری تبریز شفاف سازی کنند؛

شائبه پناهندگی دو بازیکن شهرداری در استرالیا قوت گرفت

صریر: ماجرای عدم بازگشت ۲ بازیکن کبدی تیم شهرداری تبریز به ایران تیم کبدی شهرداری تبریز به عنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی شرکت کرده بود.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از فارس، تیم کبدی شهرداری تبریز در مسابقات جهانی این رشته که در ملبورن استرالیا برگزار شد، به عنوان پنجم دست یافت.

با اتمام این مسابقات ۲ بازیکن تیم کبدی شهرداری تبریز حاضر به بازگشت با تیم به ایران نشده و در استرالیا ماندند.

این اتفاق شائبه پناهندگی این ۲ بازیکن را به دنبال داشته و اخبار ضد و نقیضی در این مورد به گوش رسیده شد.

در حالی که انتظار بود مسوولان مربوطه با صداقت و شفافیت صحت یا کذب بودن این خبر را اعلام کنند، با  مصاحبه‌ها و واکنش‌های خود بر ابهامات این این خبر افزودند.

اوسیجی رئیس فدراسیون کبدی که خود به عنوان سرپرست تیم در مسابقات حاضر بود اعلام کرد که این ۲ بازیکن برای حضور و تست در تمرینات یک تیم استرالیایی در این کشور مانده و هنوز از زمان ویزای آنها باقی مانده است و زود است در مورد پناهندگی این ۲ قضاوت کرده و باید منتظر بازگشت این ۲ بازیکن باشیم.

باشگاه شهرداری تبریز هم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که از نام این باشگاه سو استفاده شده است و شهرداری تبریز امسال تیم کبدی ندارد. این در حالی بود که تیم کبدی شهرداری تبریز سال گذشته به مقام نایب قهرمانی آسیا دست یافته و جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب کرده بود.

تیم کبدی شهرداری تبریز روز ۲۸ فروردین تهران را به مقصد مبلورن استرالیا ترک کرد که خبر این اعزام در چندین خبرگزاری کشور منتشر شده بود.

باشگاه در حالی اعلام کرد که تیم کبدی ندارد که در روزهای اول سال تیم کبدی این باشگاه به مسابقات جهانی اعزام شده و این تناقض گویی مسوولان باشگاه شهرداری پاک کردن صورت مسئله است و برای همگان مسلم است که تیمی که در مسابقات کبدی جهان شرکت کرده است با نام تیم شهرداری تبریز بوده و علت کتمان این موضوع هنوز مشخص نیست.

موضوع بعدی رئیس فدراسیون این رشته باید صراحتا اعلام کند که این بازیکنان آیا با باشگاه استرالیایی به توافق رسیده و به این علت ماندنی شدند و یا به این کشور پناهنده شده‌اند؟

در صورت اینکه این ۲ بازیکن پناهنده شده باشند، چرا سرپرست تیم از نیت بازیکنان خود خبر نداشته و چرا اجازه داده است که با اتفاق با حیثیت ایران در مجمع بین‌المللی بازی شود.

استعلامات حراست سازمان ورزش و جوانان چگونه بوده و آیا اصلا نماینده حراست به همراه تیم اعزام شده بود و در صورت اعزام، چرا در مورد این اتفاق بزرگ قصور کرده است.

امیدواریم مسوولان مربوطه در روزهای آتی در مورد این موضوع شفاف‌سازی نمایند پیش از آنکه زمان ویزای این ۲ بازیکن به اتمام رسیده و شاهد عدم بازگشت آنان به ایران باشیم.

با همه این تفاسیر با جستجو ساده در خبرگزاری‌ها حتی واحد مرکزی خبر اخباری را با این عنوان مشاهده می‌کنیم، تیم کبدی شهرداری تبریز به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جهانی ملبورن استرالیا شرکت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مطالبه‌گر باشیم و درس بگیریم / «سیّد» سلبریتی‌ نیست

به گزارش صریر از تبریز، قبول دارم که پس از دو دهه فضای عبوس و خشک حاکم، کرامات امام‌جمعه جدید، به طرز غافل‌گیرکننده‌ای گوارا و دلنشین است، ولی می‌خواهم این سوال را مطرح کنم: چه شده که سطح مطالبه عمومی رسانه‌ها و شهروندان، به «رفتار معمولی و زندگی ساده» امام جمعه فرود آمده است؟ مگر نه این که «ساده‌زیستی» از بدیهی‌ترین اصول اسلام و انقلاب است؟ این، یعنی که سایر مدیران ما در طول چهل سال گذشته «غیرمعمولی» بوده‌‌ و اکنافِ هم‌لباس و همکار آل‌هاشم، دیوار ضخیم «تافته جدا بافته» بین خود و مردم ساخته‌اند. اصلاً عکس‌العمل مردم و رسانه‌ها در قبال رفتار معمولی جناب آل‌هاشم طوری شده که انگار ما در طول چهل سال گذشته مُلّا در این شهر ندیده‌ایم! حاج آقا علاقمند است در کنار وظایف «نمایندگی ولی‌فقیه» مثل یک شهروند معمولی، امورات روزمره زندگی‌اش را انجام دهد. مثل همه تبریزی‌های اصیل، از مجلس ختم کسی، غافل نیست، در مناسبت‌های مختلف به همشهریانش سر می‌زند، سوار تاکسی، اتوبوس و مترو می‌شود و زندگی عادی خودش را دارد و در مقابل، ما مدام برای زندگی و سلوک معمولی ایشان کف و هورا می‌کشیم، و به شخصه واهمه دارم که این تحسین‌های بی‌رویّه، اولاً آرامش ایشان را سلب کند و در ثانی، فضا را مهیای جولان‌دادن «تملّق» در استان کند. درست است که بدعادت شده‌ایم و کلی طول می‌کشد تا با «شرایط خیلی معمولی جدید» خو بگیریم، ولی فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم و به اصطلاح، عمر برف است و آفتاب تموز. شَان جناب آل‌هاشم را به سلبریتی‌های رایج تنزل ندهیم، بلکه از رفتار معلّمانه ایشان، درس بگیریم. باور کنید مشی پرهیزکارانه و بی‌تکلّف امام جمعه تبریز، به درد شامورتی‌بازی‌های فضای مجازی نمی‌خورَد. معتقدم مسبب بخشی از دلایل فاصله بین مردم و مسئولین، خود مردم هستند که به جای نقد و مطالبه‌گری، در مقابل‌ مسئولین تملق و چاپلوسی کرده‌اند و بالاخره مسئول هم بشر است و خیالات بَرَش می‌دارد که گویا خبری است! مهم‌ترین کمکی که به حاج‌آقا آل‌هاشم می‌توان کرد، درخواست نهادینه‌سازی سنت نقد و مطالبه‌گری است، مردم انتظارات به حق زیادی دارند که روی زمین مانده است. مشت نمونه خروار همین رفتار مردمی حاج‌آقا آل‌هاشم را با رفتار سایر مسئولین مقایسه نماییم تا ملتفت شویم که اصولا در کجای تاریخ ایستاده‌ایم؟! از جناب آل‌هاشم عزیز بخواهیم سنّت پاسخگویی به مردم را به مدیران استانی گوشزد کند. پاسخگویی به آن معنی نیست که مثلا هفته‌ای یک روز سه شنبه‌ها از ساعت 10 لغایت 12 ملاقات مردمی داشته باشد، بلکه در همین تریبون نماز جمعه بیاید و بگوید چه کرده و تا یک ماه دیگر چه خواهد کرد. با وجود چنین سیستم پاسخگو، و به پشتوانه «نماینده ولی‌فقیهِ در کنار مردم» یا پایتخت‌نشینانِ تصمیم‌گیر، هر مدیر روی دست مانده، زوار در رفته و سفارشی را برای کارگزاری امور به این استان نمی‌فرستند و یا این که مدیر مزبور قبل از تشرّف به این منطقه آگاهی می‌یابد که اصولا یک مَن ماست در تبریز چقدر کره دارد! از ایشان بخواهیم از ...

آخرین خبرها