رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March
مدیران شهرداری تبریز شفاف سازی کنند؛

شائبه پناهندگی دو بازیکن شهرداری در استرالیا قوت گرفت

صریر: ماجرای عدم بازگشت ۲ بازیکن کبدی تیم شهرداری تبریز به ایران تیم کبدی شهرداری تبریز به عنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی شرکت کرده بود.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از فارس، تیم کبدی شهرداری تبریز در مسابقات جهانی این رشته که در ملبورن استرالیا برگزار شد، به عنوان پنجم دست یافت.

با اتمام این مسابقات ۲ بازیکن تیم کبدی شهرداری تبریز حاضر به بازگشت با تیم به ایران نشده و در استرالیا ماندند.

این اتفاق شائبه پناهندگی این ۲ بازیکن را به دنبال داشته و اخبار ضد و نقیضی در این مورد به گوش رسیده شد.

در حالی که انتظار بود مسوولان مربوطه با صداقت و شفافیت صحت یا کذب بودن این خبر را اعلام کنند، با  مصاحبه‌ها و واکنش‌های خود بر ابهامات این این خبر افزودند.

اوسیجی رئیس فدراسیون کبدی که خود به عنوان سرپرست تیم در مسابقات حاضر بود اعلام کرد که این ۲ بازیکن برای حضور و تست در تمرینات یک تیم استرالیایی در این کشور مانده و هنوز از زمان ویزای آنها باقی مانده است و زود است در مورد پناهندگی این ۲ قضاوت کرده و باید منتظر بازگشت این ۲ بازیکن باشیم.

باشگاه شهرداری تبریز هم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که از نام این باشگاه سو استفاده شده است و شهرداری تبریز امسال تیم کبدی ندارد. این در حالی بود که تیم کبدی شهرداری تبریز سال گذشته به مقام نایب قهرمانی آسیا دست یافته و جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب کرده بود.

تیم کبدی شهرداری تبریز روز ۲۸ فروردین تهران را به مقصد مبلورن استرالیا ترک کرد که خبر این اعزام در چندین خبرگزاری کشور منتشر شده بود.

باشگاه در حالی اعلام کرد که تیم کبدی ندارد که در روزهای اول سال تیم کبدی این باشگاه به مسابقات جهانی اعزام شده و این تناقض گویی مسوولان باشگاه شهرداری پاک کردن صورت مسئله است و برای همگان مسلم است که تیمی که در مسابقات کبدی جهان شرکت کرده است با نام تیم شهرداری تبریز بوده و علت کتمان این موضوع هنوز مشخص نیست.

موضوع بعدی رئیس فدراسیون این رشته باید صراحتا اعلام کند که این بازیکنان آیا با باشگاه استرالیایی به توافق رسیده و به این علت ماندنی شدند و یا به این کشور پناهنده شده‌اند؟

در صورت اینکه این ۲ بازیکن پناهنده شده باشند، چرا سرپرست تیم از نیت بازیکنان خود خبر نداشته و چرا اجازه داده است که با اتفاق با حیثیت ایران در مجمع بین‌المللی بازی شود.

استعلامات حراست سازمان ورزش و جوانان چگونه بوده و آیا اصلا نماینده حراست به همراه تیم اعزام شده بود و در صورت اعزام، چرا در مورد این اتفاق بزرگ قصور کرده است.

امیدواریم مسوولان مربوطه در روزهای آتی در مورد این موضوع شفاف‌سازی نمایند پیش از آنکه زمان ویزای این ۲ بازیکن به اتمام رسیده و شاهد عدم بازگشت آنان به ایران باشیم.

با همه این تفاسیر با جستجو ساده در خبرگزاری‌ها حتی واحد مرکزی خبر اخباری را با این عنوان مشاهده می‌کنیم، تیم کبدی شهرداری تبریز به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جهانی ملبورن استرالیا شرکت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها