رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: راستگو با بیان این‌که تعامل حداکثری با اصحاب رسانه داشته‌ام، گفت: تاکنون تاکنون از هیچ خبرنگاری شکایت نکرده‌ام و امیدوارم این روند در آینده نیز ادامه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، علیار راستگو، فرماندار تبریز امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه صداقت و شفافیت از شاخص های اصلی مدیران هوشمند است، اظهار داشت: باید به مردم اطلاعات درست ارایه شود، زیرا اقشار مختلف مردم در عرصه های مختلف فعالیت و تصمیم گیری می کنند.

وی نقش خبرنگاران را در ایجاد زیرساخت های فرهنگی جامعه موثر دانست و خاطرنشان کرد: خبرنگاران باید نسبت به فرهنگ سازی و نهادینه کردن روش های صحیح زندگی در جامعه تلاش و از مسوولان برای حل مشکلات مردم مطالبه گری کنند.

فرماندار تبریز با بیان این‌که کار خبرنگاری سخت و انتظارات جامعه از این قشر زیاد است، گفت: این قشر به عنوان دلسوزان جامعه رسالت سنگینی بر عهده دارند؛ خبرنگاران می توانند در حد توان خود پاسخگوی افکار عمومی باشند و به شبهات مردم پاسخ دهند.

راستگو با بیان این‌که تعامل حداکثری با اصحاب رسانه داشته‌ام، گفت: تاکنون تاکنون از هیچ خبرنگاری شکایت نکرده‌ام و امیدوارم این روند در آینده نیز ادامه داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خیلی از کارهایی که برای نظام هزینه بر است؛ توسط سازمان های مردم نهاد به خوبی انجام می شود، اظهار داشت: تعداد سازمان های مردم نهاد این شهرستان در دولت تدبیر و امید نسبت به دولت های گذشته ۱۰۰ درصد رشد یافته است.

راستگو با بیان این‌که مجوز فعالیت حدود ۹۰ سازمان را در سال های اخیر تنها فرمانداری تبریز صادر کرده اس، گفت: این سازمان ها مشکلات مربوط به گروه های هدف را پیگیری و برای رفع آن ها اقدام می کنند. هم اکنون ۱۹۷ تشکل سیاسی و صنفی در تبریز فعالیت می کند و تشکل های سیاسی در راستای طرح گفت و گوی سیاسی دولت باید در این راه پیشقدم شوند.

وی با بیان این‌که مهم‌ترین سرمایه شهرستان تبریز، نیروی  انسانی آن برای توسعه همه جانبه است، گفت: بزرگترین ظرفیت این شهر نیروی انسانی زیاد آن در کنار ظرفیت های حوزه صنعت و تجارت، بازار، دانشگاه ها، ارایه خدمات فنی و مهندسی و واحدهای دانش بنیان و فناوری های پیشرفته است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها