رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: مدیر خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی گفت: ارتقای سطح دانش حرفه‌ای فعالان رسانه‌ای استان در ارتقای کیفی مطبوعات محلی تأثیر مستقیم دارد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی خانه مطبوعات، مرتضی شفیعی، مدیر خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی در دیدار هیأت رئیسه این تشکل رسانه‎ای با مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان با اشاره به شرح وظایف و ماموریت‌های خانه مطبوعات اظهار داشت: بخشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های خانه برای ارتقای سطح دانش روز رسانه‌ای اعضا معطوف شده است.

وی با بیان این‌که بهره‌مندی از زیرساخت‌های موجود در سازمان فنی و حرفه‌ای برای ارایه آموزش‌های حرفه‌ای به ویژه در بستر فضای مجازی مورد توجه هیأت مدیره خانه مطبوعات است، اظهار داشت: تحقق مرکز آموزش عالی رسانه» با متولی گری خانه مطبوعات در آذربایجان شرقی گامی ارزشمند در راستای آموزش‌های حرفه‌ای و مطابق با استانداردهای بین‌المللی خواهد بود.

شفیعی با اشاره به این‌که خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی به عنوان تنها تشکل رسمی مورد تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه رسانه شناخته می‌شود، گفت: تعامل با نهادها و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی مطابق اساسنامه خانه مطبوعات همواره مورد توجه بوده و در این راستا خواهان تعامل حداکثری با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان هستیم.

مدیر خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود بخشی از مشکلات موجود در جامعه‌ رسانه‌ای استان را ناشی از عدم وجود ساز و کار اصولی، هدفمند و استاندارد برای ارایه آموزش‌های حرفه‌ای دانست و افزود: خانه مطبوعات با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی به دنبال پر کردن خلاء موجود است.

وی با اشاره به این‌که ارایه آموزش‌های مستمر به ویژه برای فعالان حوزه خبر در رسانه‌های نوپا امری بدیهی و ضروری است، افزود: اعتقاد بر این است که ارتقای سطح دانش حرفه‌ای فعالان رسانه‌ای استان در ارتقای کیفی مطبوعات محلی تأثیر مستقیم دارد.

گفتنی است، در پایان این دیدار اعضای هیأت رئیسه خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی و مسؤولان اداره کل فنی و حرفه‌ای استان بر ضرورت انعقاد تفاهم‌نامه‌ همکاری جهت پیشبرد اهداف تعیین شده تأکید کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها