رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: جشنواره “سردری اَلچه سی” (گوجه سبز سردرود) از بیستم تا بیست و دوم اردیبهشت در شهر سردرود برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار صریر در سردرود، میثم عبدالمحمدپور، رئیس شورای شهر سردرود، شب گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز با اشاره به برگزاری جشنواره “آلوچه سردرود” طی روزهای بیستم تا بیست و دوم اردیبهشت اظهار داشت: ۱۰ سال بود که این جشنواره متوقف شده بود و امسال پس از این وقفه دومین دوره این جشنواره برگزار خواهد شد.

وی، ایجاد شور و نشاط در جامعه را هدف اصلی این جشنواره برشمرد و افزود: برند کردن “آلوچه سردرود”، جذب گردشگر و بهبود وضعیت باغداری در این شهر از دیگر اهداف این جشنوراه است.

عبدالمحمدپور، از سفر اتوبوس‌های گردشگری تبریز به سردرود طی روزهای جشنواره خبر داد و گفت: در کنار غرفه‌های آلوچه‌فروشی، نمایشگاه نقاشی، عکس و موسیقی نیز برگزار خواهد شد و در ضمن این جشنواره غرفه‌هایی را نیز از تابلو فرش سردرود اختصاص خواهیم داد.

وی با اشاره به لزوم تصحیح روند باغداری و آموزش به باغداران سردرودی عنوان کرد: ایجاد کارخانه‌های صنعتی و نیروگاه تولید برق در حاشیه سردرود موجب کاهش کیفیت باغ‌ها و از بین رفتن کوچه باغ‌های این شهر همچنین نابودی چند گونه از میوه‌های این منطقه شده است ولی با آموزش صحیح به باغداران می‌توانیم با برخی از این آسیب‌های تا حدی مقابله کنیم.

 عبدالمحمدپور در ادامه یادآور شد: شهر سردرود حریم ندارد و تنها شهر بدون حریم دنیاست.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته به‌صورت غیرکارشناسی از محدوده شهر سردرود حریم جدا کرده‌اند و در شورای عالی شهرسازی و معماری در سال ۹۵ مصوب شده است.

عبدالمحمدپور افزود: با تصویب این طرح ۷۵۰ هکتار کاهش محدوده داشته‌ایم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها