رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: با اتمام رقابت های لیگ برتر به بررسی روند تیمی لاجوردی پوشان تبریز می‌پردازیم تیمی که با سنگین ترین باخت فصل خود، لیگ را آغاز و در نهایت، در جدول رقابت ها بالاتر از تراکتورسازی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار صریر ؛ در میان تمام اخبار ناامید کننده فوتبال آذربایجان شاید به یقین تیم گسترش فولاد را با ثبات ترین تیم فوتبال تبریز دانست. تیمی که تحت مالکیت محمدرضا زنوزی از سال ۸۷ پا به عرصه ورزش گذاشت و تا بدین جا توانسته است نماینده شایسته ای در رقابت های لیگ برتر باشد. این تیم در آغاز لیگ هفدهم با تغییر و تحولات اساسی مواجه شد که طی آن مدیریت، سرمربی و اکثر بازیکنان ، از این تیم جدا شدند. گسترش فولاد که همواره درصدد رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان آسیاست، امسال با لوکا بوناچیچ کار خود را در حالی آغاز کرد که در اولین بازی، سنگین ترین شکست فصل خود را در خانه مقابل پارس جنوبی با چهار گل متحمل شد و در ادامه در اولین دیدار خارج از خانه ، مقابل شاگردان امیر قلعه نویی بازی را واگذار کردند تا سرمربی کروات لاجوردی پوشان در آستانه اخراج از این تیم قرار گیرد. گسترش فولاد که با تغییرات گسترده در ترکیب بازی ها ظاهر می شد، علیرغم در اختیار داشتن بازیکنان با تجربه ای نظیر آندو تیموریان نتوانست انتظارات را برآورده سازد و تا نیم فصل، در آستانه سقوط قرار گرفته بود اما دومین حضور فیروز کریمی در گسترش فولاد که با حواشی بسیاری هم همراه بود، منجر به بهبود روند نتیجه گیری این تیم شد که حتی در برهه ای از رقابت ها خود را در قامت مدعی کسب سهمیه نیز معرفی کردند و گربه سیاه مدعیان قهرمانی بودند که کسب تساوی در برابر پرسپولیس در آزادی و نیز توقف سایپای علی دایی از زمره آن بود.
با بررسی روند تیمی گسترش فولاد به ثبات نتیجه گیری شاگردان کریمی میرسیم که نقطه تاریک این عملکرد بر جای گذاشتن تفاضل گل منفی ۸ است که نشان از ضعف عملکرد دفاعی و نیز هجومی این تیم دارد که در مجموع، گسترش فولاد سال ۹۷ با کسب ۹ برد ، ۱۱ تساوی و ۱۱ باخت با ۳۷ امتیاز، در رده نهم جدول جای گرفت که این نتیجه منجر به این شد تا آبی پوشان تبریز برای اولین بار، علی رغم کسب نتایج نچندان مناسب، بالاتر از تراکتورسازی قرار گیرند که این نتایج همگی حاکی از وضعیت اسف بار فوتبال تبریز می باشد. مسئله ای که کارشناسان بدان اذعان کرده اند، کیفیت فوتبالی است که از سوی دو تیم گسترش فولاد و تراکتورسازی ارائه شده است. این دو تیم با بازی های شناور و تهاجمی خود جزء تیم های برتر لیگ محسوب می شوند اما نکته حائز اهمیت ، عدم تطابق کیفیت بازی این دو تیم با نتایج کسب شده است که می بایست مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد.
گسترش فولاد در فصل هفدهم یکی ازاخلاق مدارانه ترین تیم های لیگ بود که دریافت ۴۰ کارت زرد و تنها دو کارت قرمز ، این تیم را به اخلاق مدار ترین باشگاه فوتبال ایران مبدل کرده است که البته حرکت جوانمردانه سامان نریمان جهان در جریان بازی با پدیده خراسان، وی را کاندیدای کسب عنوان بازیکن اخلاق لیگ کرده است.
گسترش فولاد با پایان چهارمین حضور متوالی در لیگ برتر در حالی به استقبال لیگ هجدهم می رود که اخبار باشگاه ، حاکی از توافق مدیران این تیم با فیروز کریمی است که برپایی اردوی پیش فصل در گرگان از برنامه های آقای خاص فوتبال ایران برای حضور پر قدرت گسترش فولاد در رقابت های پیش روست.
البته این در حالی است که تیم اول آذربایجان، هنوز مالک خود را نشناخته و قرار است طی روزهای آتی ، برند این تیم به مزایده گذاشته شود. پروسه ای که با ورود ناصر شفق به طرفین مدعی، قطعا روزهای پر حاشیه ای را برای تراکتور و هواداران میلیونی این تیم رقم خواهد زد و اگر این مرحله به درازا کشیده وانتقال به بخش خصوصی با وسواس دنبال نشود، قطعا روزهای سرد فوتبال تبریز ادامه دار خواهد بود و چه بسا تراکتور و روزهای اوج این تیم، تحت عنوان ” خاطره ” به موزه فوتبال تبریز منتقل شود !

میرمحمد معصومی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها