رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از افتتاح ۶۲ پروژه کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۴۷۵ میلیارد ریال، به مناسبت گرامیداشت هفته جهادکشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، اکبر فتحی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از افتتاح ۶۲ پروژه کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۴۷۵ میلیارد ریال، به مناسبت گرامیداشت هفته جهادکشاورزی در استان خبر داد و اظهار داشت: سیاست‌های حمایتی وزارت جهادکشاورزی از دو طریق اعتبارات دولتی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای انجام فعالیت‌های کشاورزی انجام می‌شود.

وی افزود: قبل از انقلاب زیرساخت های روستایی اعم از آب، برق، گاز، بهداشت و راه روستائی در اکثر روستاهای کشور وجود نداشت، پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و حاکمیت نظام و عدالت اجتماعی، سازمان جهادسازندگی با اجرای طرحهای توسعه روستایی، مدرسه سازی و بهداشت روستاها در مسیر تحقق اهداف والای حضرت امام که همانا محرومیت زدایی از مناطق روستائی و محروم بود گام برداشت.

وی اظهار کرد: در ادامه و پس از ادغام وزارت های جهادسازندگی و کشاورزی، اشتغال و اقتصاد روستائی مورد توجه قرار گرفت تا حرکت جهادی در راستای توسعه اشتغال و اقتصاد روستایی شکل گیرد.

فتحی ادامه داد: مهم ترین وظیفه سازمان جهادکشاورزی تامین امنیت غذایی است، امنیت غذایی یعنی تولید غذای سالم و کافی برای جمعیت موجود انسانی و در این راستا با تولید محصولات ارگانیک هیچگونه از نهاده های شیمیایی استفاده نمی شود و در صورت ضرورت استفاده ، در حدی است که بقایای آنها در محصول نماند و سلامتی مصرف کننده را تهدید نکند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به اینکه در حال حاضر تولید محصولات دیم در استان غالب است، تصریح کرد: تولید محصول استراتژیک گندم در استان غالباً بصورت دیم صورت می گیرد و این محصول سالم و یا به عبارتی ارگانیک است، سعی و تلاش می کنیم تا به سمت کاهش نهاده های شیمیایی گام برداریم و تولید محصولات سالم کشاورزی را افزایش دهیم.

فتحی با خاطرنشان کرد: این موضوع که سازمان جهادکشاورزی استان با اجرای سیاست های حمایتی و هدایتی از کشاورزان و تولید کنندگان کشاورزی حمایت می کند، گفت: سیاست های هدایتی شامل برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی می باشد که سعی دارد دانش نوین و روز را به سر مزرعه و واحدهای تولیدی ببرد و با تلفیق آن با تجربه کشاورزان، ارتقاء عملکرد و افزایش بهره وری را محقق سازد.

وی ادامه داد: سیاست های حمایتی در قالب ایجاد زیرساخت های کشاورزی در عرصه های کشاورزی، کشاورزان و بهره برداران این بخش را مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار می دهد، به عنوان مثال ما در زمینه آبیاری با محدودیت منابع آبی مواجه هستیم برای استفاده بهینه از منابع آبی سیاست های تشویقی وجود دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ادامه داد: دولت با پرداخت ۸۵ درصد هزینه های آبیاری تحت فشار اعم از قطره ای و بارانی، تامین اعتبارات شبکه های آبیاری، لایروبی قنوات و بهسازی کانالها از منابع دولتی، ارائه تسهیلات بانکی، تامین اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و تخصیص تسهیلات تکلیفی که خود وزارتخانه تکلیف کرده و با بانکهای عامل قرارداد می بندد، سعی دارد کشاورزان را در تولید بیشتر و سالم تر محصولات کشاورزی یاری و حمایت نماید.

فتحی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ریسک فعالیت های کشاورزی به لحاظ انجام آن در محیط های باز، تصریح کرد: بیمه محصولات کشاورزی می تواند بخش زیادی از خسارات وارده از حوادث قهری را جبران نماید، صندوق بیمه محصولات کشاورزی در صورت خسارت ۱۰۰ درصدی محصولات، غرامت آن را در آن واحد و حداکثر تا یک ماه پرداخت می نماید.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها