رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: معاون عمرانی جدید استاندار آذربایجان شرقی گفت: امروز در همه استان‌ها وقتی کاری در یک اداره حل نمی شود راحت‌ترین کار مراجعه و دیدار با استاندار بوده و به قولی تاکسی خور استانداری خوب بوده و اخیرا نیز تبدیل به امامزاده شده و هر کسی می‌خواهد کاری بکند به استانداری متوسل می‌شود.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، جواد رحمتی بعد از ظهر امروز در مراسم معارفه خود به‌عنوان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در دوران حساسی از انقلاب قرار داریم و به واسطه کارهایی که انجام داده‌ایم در بخشی از مسائل موجود سهیم هستیم، اظهار داشت: وقتی وضعیت به این مرحله رسیده بخشی از برخی مسائل ناشی از عملکر خود ما بوده و با توجه اموری که  بعد از انقلاب در سیستم مدیریتی تجربه کرده‌ایم کماکان احساس می‌کنیم به پختگی لازم در برخی مسائل نرسیده‌ایم.

نگرانی از توسعه نامتوازن شهرها

وی با بیان اینکه اگر امروز از توسعه نامتوازن شهرها نگران هستیم این امر ناشی از عملکرد خود ما بوده است، افزود: از آنجایی که نمادهای ماندگار تمدن در کارهای حوزه معماری و عمرانی به یادگار می‌ماند، این حوزه در هر دوره سبک و سیاق خود را داشته و حکام هم در خلق آثار ماندگار تاثیرگذار بودند و تنها صحبت از کار کمی نبوده که بگوییم به این میزان راه سازی انجام داده‌ایم چرا که همه این امور کارهای روزمره هر جامعه است.

معاون عمرانی جدید استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: آنچه امروز در دنیا مورد توجه بوده آثار ماندگار است، همچنان که آثاری از گذشته مانده و به وجود آنها فخر می‌کنیم روزی نسل‌های آینده هم ما را قضاوت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: من در این مسوولیت سعی می‌کنم  دچار کارهای روزمره نشوم تا در کانالی که دیگران  برای من ایجاد کرده‌اند گرفتار شده و ناچارا آن راه را ادامه دهم، باید قبول کنیم ساختاری وجود دارد که نیاز به اصلاح دارد البته بخش از این مسایل مربوط  به کلان کشوری است.

استانداردسازی رفتاری اداری در حوزه ها باید ایجاد شود

رحمتی بیان کرد: اینکه هر کسی ادای پلیس خوب را در می آورد و می خواهد در جامعه محبوب شود،چه در حوزه نمایندگی و چه در حوزه اداری کاری اشتباه بوده و قطعا این گونه مسایل در حوزه کاری ما اتفاق نخواهد افتاد و استانداردسازی رفتاری اداری در حوزه ها باید ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز در همه استان‌ها وقتی کاری در یک اداره حل نمی‌شود راحت‌ترین کار مراجعه و دیدار با استاندار بوده و به قولی تاکسی خور استانداری خوب بوده و اخیرا نیز تبدیل به امامزاده شده و هر کسی می‌خواهد کاری بکند به استانداری متوسل می‌شود.

معاون عمرانی جدید استاندار آذربایجان‌شرقی، ادامه داد: زمانی که  حقوق شهروندی آموزش داده شده و جامعه مدنی مطرح شد حقوق متقابل مردم و دولت بر یکدیگر مطرح می‌شود و باید مردم عادت کنند قانون را یاد بگیرند.

وی با بیان اینکه در برخی ملاقات‌های عمومی که برگزار می‌شد شاهد بودم برخی معاونت‌ها پول توزیع می‌کردند، در حالی که وظیفه معاونت عمرانی صرفا حل مساله اشتغال نیست، اضافه کرد: در حوزه کارهای عمرانی سعی خواهیم کرد یکسری مسائل از جمله پیگیری پروژه ها و اصلاح امور مخصوصا در بحث نظارت بر شهرداری‌ها با توجه به فسادی که در حوزه شهری و مدیریت شهری حاکم بوده و کم و بیش همه با آن مواجه هستیم باید رصد شده و روزنه‌های فساد را ببندیم را انجام بدهیم.

رحمتی تاکید کرد: اینکه بتوانیم خلق ثروت کرده و گردش مالی استان را افزایش دهیم یکی از کارهای اساسی بوده و با وجود مشکلات مالی دولت و جنبه‌های روانی تحریم‌ها باید خودمان را برای گذر از این شرایط آماد کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها