رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: دبیر حزب موتلفه اسلامی استان گفت: ۸۳ درصد اعضای حزب به لحاظ سنی کمتر از ۴۰ سال است که نیمی از این اعضا مدرک دانشگاهی کارشناسی به بالا دارند.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، رحیم جهانی، دبیر حزب موتلفه اسلامی استان شب گذشته در دیدار اعضای حزب با نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: در راستای رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان، این حزب از سال گذشته به جذب نیروهای جوان، مومن، متدین و تحصیل کرده پرداخته و جوان گرایی را اصل مهم در جذب نفرات حزب قرار داده است.

وی افزود: ۸۳ درصد اعضای حزب موتلفه اسلامی استان به لحاظ سنی کمتر از ۴۰ سال است که نیمی از این اعضا مدرک دانشگاهی کارشناسی به بالا دارند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان در ادامه از تعامل و وحدت این حزب با سایر احزاب و تشکلات سیاسی استان خبر داد و گفت: در جهت تعامل و وحدت بین احزاب و تشکلات سیاسی تلاش های روزافزون انجام شده که در این جلسه، می توان حضور سایر احزاب را مشاهده کرد.

وی از حضور و مشارکت در مراسم های مختلف مذهبی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی خبر داد و گفت: تبعیت و پیروی از آرمان های انقلاب اسلامی و خط امام و رهبری از اهداف این حزب است که جدای از سلیقه های سیاسی، تمامی احزاب در کنار یکدیگر باید پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری باشند.

رحیمی در ادامه به شهدای طلایه داران آفتاب (شهدای ۲۶ خرداد و هفتم تیرماه) اشاره کرد و گفت: مقاومت حزب موتلفه اسلامی در برابر طرح ننگین کاپیتولاسیون و همچنین مقابله با توهین رژیم طاغوت به مرجعیت دینی و روحانیت از افتخارات این حزب به شمار می رود.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان در بخش دیگر به اجلاس شانگ های اشاره کرد و گفت: بنده به همراه هئیت اعزامی ۱۰ نفره به اجلاس شانگ های به کشور چین اعزام شدم و در خصوص موضع گیری های مردم ایران با سران برخی از کشورها مذاکره کردیم.

وی ادامه داد: سایر کشورهای موضع گیری مقام معظم رهبری در مقابل سخنان بی خردانه ترامپ را مورد تمجید قرار دادند و همچنین برای نداشتن چنین رهبری در کشورشان افسوس خوردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها