رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تبریز:

مردم را با آمارهای غلط فریب ندهیم

صریر: برزگر با تأکید بر این‌که مردم وضعیت اقتصاد، اشتغال و بیکاری را مشاهده می کنند، گفت: انتظار داریم دولت آماری را که منطبق با واقعیت‌های جامعه است، اعلام کند.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، جمشید برزگر، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تبریز در نشست خبری با اصحاب رسانه با تأکید بر جلب مشارکت مردم در بهبود وضعیت اقتصادی کشور از سوی  دولت اظهار داشت: : منافع ملی را نباید نادیده گرفته شود.

وی با بیان این‌که مردم در کنار دولت و دولت در کنار مردم یک واقعیت انکار‌ناپذیری است، افزود: بهتر است مردم را با آمارهای غلط فریب ندهیم، چراکه  مردم وضعیت اقتصاد، اشتغال و بیکاری را مشاهده می کنند.

برزگر خاطرنشان کرد: ما نتوانستیم از مسؤولان خود حق و حقوق آذربایجان و شهر تبریز را مطالبه کنیم و امروز اگر به عنوان شهر ششم انتخاب شده‌ایم، باید از این خبر غمناک تاسف بخوریم.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تبریز ادامه داد: ایراد اصلی استان و تبریز ارائه آمارهای غلط است، مسوولان نرخ بیکاری آذربایجان‌شرقی را پنج درصد اعلام می‌کنند و به گونه‌ای اعلام کرده‌اند که اصلا بیکاری در این استان وجود ندارد در حالیکه خود نمایندگان مجلس به صراحت می‌گویند که بیشترین مراجعه‌کننده به آنها جوانان بیکار است.

وی ا اشاره به اینکه شفافیت آماری در کشور وجود ندارد، افزود: آمار بیکاری در کشور کاملا مشخص است، با مولفه‌ای که یک فرد را بیکار می‌دانند، می‌توان گفت که ایران دارای ۱۲ میلیون بیکار است ولی مرکز آمار ایران بین ۴ تا ۶ میلیون بیکار اعلام شده است.

برزگر با تأکید بر این‌که دولت آماری را که منطبق با واقعیت‌های جامعه است، اعلام کند، گفت: هیچ‌کسی در استان نمی‌تواند تعداد واحدهای تعطیل شده، نیمه تعطیل و غیره را به صورت دقیق اعلام کند، با مردم شفاف باشیم و مردم را با آمارهای غلط فریب ندهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها