رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: اصناف و بازاریان تبریز طی روزهای اخیر اعلام کردند که خواستار رسیدگی به مشکلات اقتصادی کشور هستند، اما اجازه سوءاستففاده به دشمنان نخواهند داد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از رسا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به نوسانات اخیر طلا و ارز طی هفته‌های گذشته و التهابات اقتصادی کشور اظهار داشت: این‌که گفته شود، قضایای اخیر تأثیری بر اقتصاد و معیشت مردم نداشته، اشتباه است.

وی با بیان این‌که نوسانات قیمت طلا و ارز روی معیشت مردم تاثیری گذاشته است، افزود: بخش قابل توجهی از التهابات موحود ناشی از موج‌ها و جریان‌های روانی و تبلیغاتی است، چنانکه عده‌ای با شایعه‌پراکنی و ایجاد موج‌های کذایی به دنبال اثرگذاری بر مردم هستند تا آینده اقتصاد کشور را تاریک جلوه دهند.

امام جمعه تبریز ادامه داد: دولت طی ماه‌های گذشته ارز و سکه به اندازه تقاضای موجود در کشور، تزریق بازار کرده است، اما باز شاهد افزایش قیمت هستیم که این نشان از بروز یک مسأله روانی و تبلیغاتی در کشور دارد، بخشی از این جریان، خارج از مرزها مدیریت می شود که باید هوشیار به توطئه و جنگ اقتصادی دشمنان بود.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با تأکید بر این‌که نیازمند هوشیاری و آگاهی عموم مردم و بازاریان نسبت به اوضاع و شرایط حاکم بر کشور هستیم، افزود: دشمن در مرحله جدید، خصومت خود علیه مردم ایران را به صورت علنی به نمایش گذاشته است، در چنین شرایطی ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی کنترل بازار و اقتصاد در کشور احساس می‌شود.

وی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر هماهنگی و وحدت قوای سه گانه برای مدیریت اوضاع کشور تأکید داشته و دارند، تصریح کرد: رییس جمهور آمریکا با کمک ایادی غربی و عربی‌اش به دنبال گسترش ناآرامی در بازار و بهره‌برداری امنیتی و سیاسی از وضعیت موجود است.

امام جمعه تبریز با بیان این‌که دشمنان سعی دارند با افزایش تحریم‌ها زمینه بروز ناآرامی در کشور را فراهم کنند، گفت: متأسفانه طی روزهای اخیر شاهد برخی ناآرامی‌ها و اغتشاشات در بازار تهران بودیم که آشوبگران بازار تهران معلوم الحال بوده و هویتشان مشخص است و واضح بود که به دنبال موج‌سواری از اعتراضات بازاریان بودند.

وی با تأکید بر این‌که مشکلات موجود در اقتصاد کشور و رکود بازار امری بدیهی و واضح است، خاطرنشان کرد: بنده طی دیداری که با اصناف، کسبه، بازاریان و اتحادیه های مختلف بازار تبریز داشتم، از هوشیاری و بصیرت بازاریان تبریز تشکر کردم، در عین حال از مسؤولان اقتصادی کشور می خواهیم به فکر بازار و بازاریان باشند.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با تاکید بر این‌که رسانه‌های معاند و وابسته به آمریکا و غرب به دنبال ایجاد تحرکات ضدامنیتی در بازار تبریز بوده‌اند، تصریح کرد: دشمن بازار تبریز را هدف خود قرار داده بود، البته باید به بازاریان تبریز آفرین گفت که مانند سابق بهانه‌ای به دشمن ندادند،

وی با بیان این‌که بازار تبریز بهانه دست سودجویان نداد، افزود: اصناف و بازاریان تبریز طی روزهای اخیر اعلام کردند که خواستار رسیدگی به مشکلات اقتصادی کشور هستند، اما اجازه سوءاستففاده به دشمنان نخواهند داد، ما خدمات اصناف و بازاریان را طول انقلاب و دفاع مقدس فراموش نمی‌کنیم.

وی با تأکید بر این‌که مسؤولان قدر مردم همیشه در صحنه و پایبند به نظام و انقلاب را بدانند، گفت: نباید دست روی دست گذاشت تا مشکلی حادث شود و سپس به فکر چاره بود، اینکه بنده در موضوع کامیونداران هم گفتم که آنها مشکلات اقتصادی و صنفی دارند و اجازه ندهید تا دشمن موج‌سواری از موضوع کنند.

امام جمعه تبریز با تأکید بر این‌که باید زودتر مشکلات را حل کنیم تا بهانه‌ای به دست دشمن داده نشود، افزود: مسؤولان اقتصادی کشور باید با سرعت مشکلات اقتصادی را حل کنند و کاری نکنند بعد از ایجاد مشکل کاسه چه کنم دست بگیرند، امروز بیش از هر زمانی به وحدت و همدلی نیاز داریم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن هفته حقوق بشر آمریکایی اظهار داشت: آمریکا بزرگترین حامی تروریسم در جهان بوده و سابقه دولت این کشور در دفاع از حقوق بشر سیاه است، هنوز جامعه بین الملل جنایات این کشور در عراق، ژاپن، یمن، افغانستان، سوریه و دیگر کشورهای اسلامی را فراموش نکرده است.

وی کمک به تروریست‌های صهیونیستی برای ۶۰ سال نسل‌کشی در فلسطین، حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران و حمایت از گروهک تروریستی منافقان را تنها گوشه‌ای از جنایات آمریکا دانست و گفت: مدعیان دروغین حقوق بشر امروز داعیه‌دار مبارزه با تروریسم شده اند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها