رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: عضو شورای شهر تبریز گفت: در سه ماه گذشته نیز درآمد نقدی شهرداری حقوق کارکنان شهرداری را کفاف نمی‌کند.

به گزارش صریر از تبریز، فرج محمد قلیزاده عضو شورای شهر تبریز امروز در فضای مجازی مطلبی را به شرح زیر منتشر کرد:

حدود پنج ماه قبل در صحن شورا و بعدها در چند مصاحبه با صراحت کامل اعلام خطر کردم، و در عین حال گفتم که با تدبیر و هماهنگی می‌توان جلو خطر را گرفت، اما متاسفانه گوش شنوایی پیدا نشد. جلسه قبل شورای شهر (در تاریخ ۲/۴/۹۷) لایحه متمم بودجه ۹۶مطرح شد. اعداد و ارقام بسیار نگران کننده بود. با مشاهده علایم بالینی خطرناک، بار دیگر نیز به منظور انجام وظیفه نمایندگی، بخشی بسیار اندک از اعداد و ارقام منعکس در لایحه متمم بودجه را در معرض دید نخبگان، فعالان سیاسی و اجتماعی،اصحاب رسانه و. …قرار می‌دهم، به این امید که با لمس خطر و احساس مسوولیت و البته قبل از وقوع خطر، در جستجوی راه حل باشیم:

کسری ۶۰۰ میلیارد تومانی بودجه شهرداری تبریز

بودجه سال ۹۶ حدود ۲۳ درصد کسری دارد، به عبارت دیگر با ۶۰۰ میلیارد تومان کسری مواجه هستیم.

دو و نیم درصد بودجه جاری افزایش نشان می‌دهد! یعنی با آن که ۶۰۰ میلیارد کسری بوده، با فرض تحقق صد در صد بودجه، دو و نیم درصد هم بیش از آن خرج شده است.؟!؟

حدود ۴۳ درصد بودجه عمرانی کاهش نشان می‌دهد. از این مبلغ ۵۶ میلیارد تومان مربوط به حوزه مدیریت بحران می‌باشد. به عبارت دیگر، اهمیت و ضرورت تامین بودجه جاری، بیشتر از مدیریت بحران بوده است ؟!

همچنین تامین هزینه‌های سنگین تیم‌های ورزشی فوتبال، والیبال، بسکتبال و… مهم‌تر از هزینه‌های زیر ساختی شهر بوده است. !؟!

راستی -الحمدلله -گویا امروز هم سرمربی تیم فوتبال شهرداری انتخاب شد.

در سه ماه گذشته نیز درآمد نقدی شهرداری حقوق کارکنان شهرداری را کفاف نمی‌کند.

آژانس‌های مسافرتی به دلیل بدحسابی شهرداری تبریز، بدون پرداخت بهاء، بلیط صادر نمی‌کنند

اصفهان برای صائب تبریزی ما مراسم بزرگداشت گرفته و از مدیران شهر تبریز هم دعوت کرده، امروز با جناب دکتر اکبرنژاد صحبت می‌کردیم، ایشان فرمودند، پول تهیه بلیط به اصفهان برای چند نفر تامین نشده، آژانس‌های مسافرتی نیز به دلیل بدحسابی، بدون پرداخت بهاء، بلیط صادر نمی‌کنند.

بر اساس شنیده‌ها شهرداری تبریز در هفته جاری، با هزینه گزاف(حدود ۶۰۰ میلیون تومان) مسابقه یک روزه شطرنج برگزار می‌کند.

آیا گوش شنوایی هست؟

نگارنده: فرج محمد قلیزاده عضو شورای شهر تبریز

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها