رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: قطع برق امروز و پیش رو حکایت از این فرآیند تلخ را دارد که شرکت توزیع نیروی برق تبریز توانایی لازم برای تولید و تامین برق مردم تبریز را نداشته و ندارد و اگر هم دارد دچار بی برنامگی و روزمرگی هست.

به گزارش صریر به نقل از آریا، قطع برق امروز و پیش رو حکایت از این فرآیند تلخ را دارد که شرکت توزیع نیروی برق تبریز توانایی لازم برای تولید و تامین برق مردم تبریز را نداشته و ندارد و اگر هم دارد دچار بی برنامگی و روزمرگی هست.

هیچ کس منکر عواقب تحریم ها نیست اما ، بطور قطع نیروگاه‌های از رده خارج یا کم توان همچنان باید با توان ۴۰ -۳۰سال گذشته خود، برق شهرهایی را تامین کنندکه امروزه به ابر شهر صرفا از نظر مصرف و جمعیت تبدیل شده اند و بدون زیر ساخت های لازم، فقط نام کلانشهر را یدک می کشند !

دراین اثنا جای این سوال از مسولان برق خالی هست که چرا  “شرکت توزیع نیروی برق تبریز” برای قطع طولانی  مدت برنامه اطلاع رسانی ندارد ؟ آیا بهتر نیست با اطلاع رسانی  قبل از قطع برق مناطق  و محلات مردم را در جریان  بگذارند .
امروزه  بیش از ۹۰ درصد زندگی مردم وابسته به برق هست ، خودرویی که  در پارکینگ مانده و درب پارکینگ با ریموت باز می شود در نبود برق تکلیف چیست ؟مناطقی که به علت عدم فشار آب از پمپ برای انتقال آب به طبقات  استفاده می کنند تکلیف  چیست؟ حوادث غیر مترقبه با عدم مدیریت متاسفانه در کشور ما خلط مبحث می شود .
بیمارانی که زیر دستگاه جراحی ، سونوگرافی یا رادیولوژی هستند و برق اضطراری ندارند چه باید بکنند؟ پمپ بنزین هایی که به علت قطع برق شاهد صف های طویل و عریض هستند و رانندگان مضطربی که برای تامین نان شکم گرسنه خانواده خود دست به گربیان هستند در این میان تکلیف شان چیست ؟

کلاس ها ومراکز آموزشی در این هوا و دمای بالای ۴۰ درجه !  و بیمارانی که در آسانسورها گرفتارند!

البته ذکر این مطلب نیز ضروری هست مدیران فرااستانی و نمایندگان محترم مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی  هم بهتر است به این تبعیض  ورودکنند که چرا میزان تولید برق در مجموع سه استان ،آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل که مجموعا حدود ۳۰۰۰ مگاوات است کمتر از نصف استان اصفهان می باشد و میزان تولید برق نیروگاه های آن استان  قریب به  ۷۰۰۰ مگاوات است ؟ یعنی بیش از دو برابر منطقه آذربایجان . این همه تبعیض ناشی از چیست ؟!

و هزارن چرایی دیگر؟

آیا این عدم اطلاع رسانی نیز کار دشمن هست؟ و ترامپ در آن نقش دارد؟ تا کی باید مردم بی خبر از همه چیز چوب بی تفاوتی مسولان را بخورند؟!!!
در پایان ضمن تشکر مجدد از زحمات مسولان نسبت به تامین برق تبریز،از روابط عمومی محترم شرکت توزیع برق تبریز نیز انتظار می رود با ورود به این مقوله حداقل این خلاء اطلاع رسانی رابه موقع  رفع نمایند .

محمدرضا ایازی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها